4 i pół miesiąca – jak włączyć kaszkę?

1. czy kaszkę mleczno-ryżową dosypywać do butelki z mlekiem? (pół na pół)
2. czy podawać mleko w butelce, a kaszkę robić w miseczce i podawać łyżeczką?
Jeśli odp. 2 to jak to rozplanować w czasie i czy wtedy kaszka 1 raz dziennie?

ps. wygodniej jest mi w butelce 😉

16 odpowiedzi na pytanie: 4 i pół miesiąca – jak włączyć kaszkę?

  1. Ja dawałam kaszkę ryżową (uczulenie na białko mleka krowiego) z Bebilonem Pepti, od razu łyżeczką. Może ze 3 razy z butli. Dawałam 1 x dziennie porcję ze 150 ml wody.

    Jak Ci wygodniej w butli – dawaj w butli 🙂 Pół na pół z mlekiem powinna mieć dobrą konsystencję, żeby spokojnie przeszło przez smoczek. No i w takiej sytuacji dawałabym 2 x dziennie.

    Pomogłam choć ciut?

    • tak, szczególnie to, że ograniczyć się do 2 razy dziennie 🙂

      Dzięki.

      Dam na wieczór i rankiem bo wieczorem brzuszek będzie dłużej nasycony, a od rana zwykle głód największy 🙂

      • kaszki mleczno-ryżowej nie powinno się dodawać do mleka bo w składzie ono już jest

        • Zamieszczone przez dziewiątka
          1. czy kaszkę mleczno-ryżową dosypywać do butelki z mlekiem? (pół na pół)
          2. czy podawać mleko w butelce, a kaszkę robić w miseczce i podawać łyżeczką?
          Jeśli odp. 2 to jak to rozplanować w czasie i czy wtedy kaszka 1 raz dziennie?

          ps. wygodniej jest mi w butelce 😉

          Ja nie wiem…..bo moje mniej więcej dopiero od 6 m dostały coś więcej niż pierś, a 4 miesięczniak to mi się wydaje za maleńtas na łyżeczkę
          Ona da radę już łyżeczką?
          I faktycznie piszą, żeby kaszki mleczne robić na wodzie.

          • No to się cieszę 😀

            Ja to zrozumiałam tak, że pół porcji to będzie mleko, a pół porcji kaszka m-r na wodzie. I tak bym robiła. Albo kaszkę ryżową na mleku.

            • Zamieszczone przez picaporte
              No to się cieszę 😀

              Ja to zrozumiałam tak, że pół porcji to będzie mleko, a pół porcji kaszka m-r na wodzie. I tak bym robiła. Albo kaszkę ryżową na mleku.

              Jeśli niewyraźnie piszę, to przepraszam… taki charakter 😉
              Ale dokładnie chodziło mi o zabranie połowy mleka modyfikowanego a w zamian za to dodanie kaszki mleczno-ryżowej 🙂

              Jak tak robię (a nie byłam pewna, czy dobrze) to moja Młodzież zadowolona wypija wszystko do końca 😀

              Ps. łyżeczką to skrobię jej jabłuszko. Jedzeniem bym tego nie nazwała, ale na razie poznajemy temat i w ogóele “z czym to się je” 😉 😀

              • Zamieszczone przez dziewiątka
                Jeśli niewyraźnie piszę, to przepraszam… taki charakter 😉
                Ale dokładnie chodziło mi o zabranie połowy mleka modyfikowanego a w zamian za to dodanie kaszki mleczno-ryżowej 🙂

                Jak tak robię (a nie byłam pewna, czy dobrze) to moja Młodzież zadowolona wypija wszystko do końca 😀

                Ps. łyżeczką to skrobię jej jabłuszko. Jedzeniem bym tego nie nazwała, ale na razie poznajemy temat i w ogóele “z czym to się je” 😉 😀

                Słońce, to jak zabierzesz mleko i dodasz suchą kaszkę mleczno-ryżową to bez sensu rozpuszczać mleko w mleku, przynajmniej wg mnie. Ale sama ryżowa (albo kukurydziana) może być, ją można rozpuszczać w wodzie albo w mleku.

                • Zamieszczone przez picaporte
                  Słońce, to jak zabierzesz mleko i dodasz suchą kaszkę mleczno-ryżową to bez sensu rozpuszczać mleko w mleku, przynajmniej wg mnie. Ale sama ryżowa (albo kukurydziana) może być, ją można rozpuszczać w wodzie albo w mleku.

                  Ale na 150ml (przy 5 łyżeczkach/łopatkach mleka modyfikowanego)zabieram 2 łyżeczki/łopatki i w zamian daję 2 kaszki mleczno-ryżowej.
                  Czyli mlecznie wychodzi tyle samo a zawartość butelki jest bardziej treściwa 😉

                  Źle myślę…?

                  • Zamieszczone przez dziewiątka
                    Ale na 150ml (przy 5 łyżeczkach/łopatkach mleka modyfikowanego)zabieram 2 łyżeczki/łopatki i w zamian daję 2 kaszki mleczno-ryżowej.
                    Czyli mlecznie wychodzi tyle samo a zawartość butelki jest bardziej treściwa 😉

                    Źle myślę…?

                    Poczekaj, bo ja chyba nie myślę…
                    Ale wody dajesz cały czas 150? Czyli tak jakbyś dawała 90 na 3 miarki mleka i 60 na 2 miarki kaszki? Czyli “pół na pół” mleko i kaszka ml-ryż na wodzie. No bo jak tak, to ja od początku tak myślałam 😀
                    Tylko dziewczyny mnie zmyliły, i myślałam że wody też dajesz mniej do przygotowania, skoro zabierasz mleko 😉

                    EDIT: To tak jakbyś robiła ryżową na mleku mod. Dla mnie OK.

                    • Według mnie lepiej by było gdybyś do normalnej porcji mleka modyfikowanego dodała kaszkę ale bezmleczną.Wtedy możesz jej dodać ile Ci pasuje, zrobić pożądaną konsystencję.

                      • No i jeszcze jedno – nie wiem czy tyle samo mleka jest w 2 miarkach kaszki co w 2 miarkach mleka, więc może nie wychodzi dokładnie tak samo mlecznie.
                        Ale w takiej wersji dawałabym 2 razy, bo porcja kaszki na dzień to 3-4 łyżki (wg opakowania z kaszki ryżowej)

                        • Ufff… a wydawało by się, że to niepozorny temat 😉

                          Wiem więcej.
                          Dziękuję.

                          Kupię też kaszkę ryżową i będę dodawać do mleka modyfikowanego 🙂
                          A kaszkę mleczno-ryżową bedę robić bez mleka modyfikowanego.

                          będzie porządek i w ogóle 😉 🙂

                          • No i super,też tak robiłam 🙂

                            • Zamieszczone przez dziewiątka
                              Ufff… a wydawało by się, że to niepozorny temat 😉

                              Wiem więcej.
                              Dziękuję.

                              Kupię też kaszkę ryżową i będę dodawać do mleka modyfikowanego 🙂
                              A kaszkę mleczno-ryżową bedę robić bez mleka modyfikowanego.

                              będzie porządek i w ogóle 😉 🙂

                              Wiesz, diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach

                              • Zamieszczone przez beamama
                                Ja nie wiem…..bo moje mniej więcej dopiero od 6 m dostały coś więcej niż pierś, a 4 miesięczniak to mi się wydaje za maleńtas na łyżeczkę
                                Ona da radę już łyżeczką?
                                I faktycznie piszą, żeby kaszki mleczne robić na wodzie.

                                Mój Młody miał 4,5 m-ca jak zasuwał z łyżeczki 😀 Od początku nie miałam problemu-jak widział łyżeczkę dzioba otwierał

                                Ogólnie w temacie za bardzo nie pomogę bo karmię piersią i ja dawałam kaszki mleczno-ryżowe normalnie rozrobione na wodzie łyżeczką 🙂

                                • Moja córka skończyła 4 miesiące. Czy mogę jej już podawać kaszkę bobovita do butelki? Jeśli tak, to ile łyżeczek?

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 4 i pół miesiąca – jak włączyć kaszkę?

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general