Forum: Imiona dzieci

Kiedy obchodzi się imieniny?

Zastanawiam się, kiedy obchodzi się imieniny? Wiem, że powinien to być pierwszy “termin” po urodzinach. Szukam w różnych książkach, z czego to wynika, ale nie znalazłam żadnej informacji. Może któraś z Was wie, kiedy należy obchodzić imieniny?

Dlaczego pytam? Otóż moja córeczka ma na imię Natalia i urodziła się 5 listopada. Najbliższe imieniny wypadają 1 grudnia. Biorąc pod uwagę Mikołajki i święta Bożego Narodzenia byłaby to kumulacja świątecznych dni. Wolałabym, aby imieniny obchodziła 27 lipca, ale nie jestem pewna, czy mogę tak zrobić. Poradźcie: kiedy obchodzić imieniny?

 

kiedy obchodzić imieniny?

6 odpowiedzi na pytanie: Kiedy obchodzi się imieniny?

madeline Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy obchodzi się imieniny?

Wybierz te w lipcu! Ja np. mam imieniny 10 dni po urodzinach. Od zawsze dostawałam jeden prezent, co było trochę przykre. Niestety bywa tak, że wydatki się kumulują. Nasza córka urodziła się 13 grudnia. Mamy więc: Mikołjaki, urodziny, Gwiazdkę… Za to imieniny obchodzi w czerwcu, więc znowu nam się kumuluje: Dzień Dziecka, imieniny, koniec roku szkolnego.

Kiedy obchodzi się imieniny? To, czy to będzie to pierwszy czy drugi “termin” po urodzinach nie ma znaczenia. U nas też był pomysł przeniesienia imienin na inny miesiąc, ale ostatecznie zostaliśmy przy starej dacie.

cat Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy obchodzimy imieniny?

Nie sądzę, żeby istniał jakiś “obowiązek” obchodzenia imienin w pierwszym terminie, jaki wypada po urodzinach.

Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy obchodzi się imieniny?

Obchodzenie imienin w pierwszym terminie po urodzinach chyba nie jest obowiązkowe. Ja mam urodziny w marcu, a imieniny w lutym. Imieniny Agaty są jeszcze 14-stego listopada, ale popularniejsze są te 5-tego lutego i kiedyś dawno temu moi rodzice zdecydowali, że będę obchodzić je wtedy. Co prawda trochę blisko urodzin, ale jakbym miała w listopadzie, to pewnie bym dostawała jeden prezent na imieniny i na Mikołaja.

rjotka Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy obchodzimy imieniny?

W Polsce się tak przyjęło, że imieniny obchodzi się te, które są pierwsze po urodzinach, ale to żadna zasada. Ja urodziny mam w lipcu, a imieniny miałam w sierpniu, z czego byłam zawsze niezadowolona. Gdy byłam w liceum, zmieniłam sobie datę imienin na maj i już tak zostało.

A skoro już zaczęłam się zastanawiać nad tym, kiedy obchodzimy imieniny, stwierdziłam, że moja córka nie będzie miała za ciekawie. 27 luty – prawie dzień urodzin lub 19 grudzień miedzy Mikołajem a Gwiazdką. Beznadziejnie!

malinka Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy obchodzi się imieniny?

Pewnie ze możesz wybrać termin z lipca!

Anka2020-05-15 00:47:44

A ja Wam powiem tak: imieniny powinno się dostosować do tego, po którym świętym mamy imię i kiedy jest jego święto w kalendarzu 🙂 jeśli jednak mamy to w nosie, to uważam, że wybieramy termin, który nam odpowiada najbardziej:)

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy obchodzi się imieniny??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Pępek w ciąży a płeć dziecka: Czy to się sprawdza?
Słyszałam będąc w szpitalu, że po wyglądzie pępka można dowiedzieć się, kto mieszka w naszym brzuszku! Jak jest pępek odstający na zewnątrz, to chłopiec bo podobno siusiakiem wypycha. Jak wklęsły
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
Ile trwa samoistne poronienie?
Pierwsza ciąża obumarła w 8 tyg., ale z następnej mam cudnego synka. W Wigilię wyszedł mi pozytywny wynik testu ciążowego, ale niestety długo nie cieszyłam się myślą że synek będzie
Czytaj dalej