1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

Od wczorajszej wizyty u lekarza jestem mocno zgnębiona. Waga Marty wyszła 1900g – wczoraj skończyłam 35 tydzień. Lekarz mnie pocieszał, że przecież teraz dzidzia przybywa około 200g na tydzień, a “rozwiązujemy się” ok. 15.04 czyli za ok. 4 tygodnie, ale uczciewie przyznał, że to dość mało… Najgorsze jest to, że o ile do tej pory parametry USG biegły prawie tak samo jak z terminu OM, to od ostatniej wizyty parametry USG jakby stanęły w miejscu, różnica WSZYSTKICH parametrów jest ok. 2-3 tygodnie czyli tak jakby te 2-3 tyg. temu dzidzia przestała rosnąć. Termin ten się zbiega z początkiem mojej choroby, najpierw krtań, potem oskrzela a na końcu zatoki. To wszystko leczone 3 antybiotykami 🙁 Martwię się…

A, na wadze przybieram ciągle – teraz jest już 16 kilo na plusie, mimo że ostatnio wyjatkowo marnie jem. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, a skoro nie wiem – to się martwię…

Mati 01.04 Marta 04.05

10 odpowiedzi na pytanie: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

  1. Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

    Spokojnie – po pierwsze błąd USG wynosi pół kg.
    po drugie zaobserwujesz na pewno, ze teraz szybciej przybierze na wadze. I nie martw sie. Przecież leczyć sie musiałaś bo gorźne by było dla Martusi brak Twojego lecvzenia.
    Na pewno wszystko będzie ok
    pozdrawiam ciepło

    ika i Igor 01.04.2004

    • Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

      Nie martw się na zapas. Błędy w pomiarach USG zdarzają się nader często. Ja ostatnie badanie USG miałam robione na 10 dni przed porodem (poród 1 dzień po terminie). Z pomiarów wyszło, że waży niecałe 3000g i niektóre różnice wynosiły 2-3 tyg. Urodził się z wagą 3700 i 58 cm “wzrostu”. Owszem, ma bardzo długie nogi i nieco mniejszą główkę od rówieśników….tak uroda. Nie musze chyba dodawać, że jest zdrowiusieńki.
      Ja rownież w trakcie ciąży brałam antybiotyki (w 2 trymestrze). Zaszkodziłabyś dziecku gdybyś ich NIE brała i rozchorowała się dużo poważniej.
      Głowa do góry.

      Serdecznie pozdrawiam

      Lilianka

      • Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

        Ja jestem specjalistką od paniki i mogę Ci napisać tyle – spróbuj pójść jszcze raz na usg. Ja miałam robion 3 usg w ciągu jedngo tyg i wymiary wychodziły z różnicą do 2 tyg.
        Teraz miałam robion usg w 31 tyg. i dzidzia ważyła ok. 1700 gram i podczas jdnego badania usg waga zminiała si cyba 4 razy, bo za każdym razem lkarz wyliczał średnią z kilku wymiarów i za kązdym razem była ona inna ze wzgldu na położni dzeicka. Idź za tydz. jszce raz na usg.

        Gosia i Zuzia prawie 2 lata i mała dziewczynka 6.05.05

        • Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

          Nie zamartwiaj sie-ja w pierwszej ciazy bylam na usg w 36tyg i dzidzia wazyla 1800. Lekarz nastraszyl nas hypotrofia. Cesarke mialam 2 tyg. pozniej czyli w 38 tyg i niunia wazyla 2,500. Nie mowie ze to byl kolosik,ale martwilismy sie ze bedzie wazyla tylko 2kg. Takze niunka ma jeszcze troszke czasu. Jesli nasza cora przybyla w ciagu 2 tyg 700g to Wasza pociecha w 4 tyg moze przybrac jeszcze wiecej. Usg przeciez podaje wage w przyblizeniu.

          • Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

            Nie martw sie
            I nie denerwuj sie na zapas – Martusia to wszystko czuje.

            A moze taka jest uroda wszystkich Mart – sa drobiutkie i delikatne?…
            Moja urodzila sie w 37 tc z waga 2700g (50 cm)
            Ja mialam robione USG w 32 tc i wowczas waga malej zostala ocenona na 1200 g (to tez bylo raczej malo)

            Poza tym pamietaj, ze pomiary z USG moga nie byc wiarygodne- urzadzenie jest obslugiwane przez czlowieka, ktory moze sie mylic (tak tlumaczyl mi to lekarz)

            Tak wiec nie martw sie na zapas
            Glowa do gory!
            Bedzie dobrze!

            Kasia i

            Martusia 14.09.2004 + starania

            • Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

              mnie lekarz powiedzial w 35tc na usg ze bobasica mała (2200-2500) – tak sie przejęłam że 3-4 tyg. później ważyła 3650 🙂
              Polecam w razie czego czekolade wedlowską truskwakową i jezyki – po 2 paczki dziennie 😀

              www

              • Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

                Spokojnie, USG nie jest wagą, tylko szacowaniem z pomiarów… obwodu brzuszka, głowy, długości uda – spróbuj tak oszacować wagę dorosłego. A przecież w drugiej połowie ciąży już występują wyraźne różnice osobnicze.
                Poza tym te wymiary też są “mniej więcej” – jak się lekarzowi kliknie – u mojej Aśki kiedyś wyszło, że przez dwa tygodnie skróciło jej się udo o parę milimetrów!
                Zresztą zawsze na USG była 3-4 tygodnie mniejsza niż z OM, a w przeddzień terminu porodu robili mi USG – wyszło 3,20 – lekarz stwierdził, że to niemożliwe, bo mam za mały brzuch. Aśka urodziła się na drugi dzień – 3,25kg – czyli idealny “średniak”.
                Pewnie zaraz wyślą Cię na następne USG i okaże się w porządku, a dzidzia urodzi się z jeszcze inną wagą.
                Pozdrawiam,

                • Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

                  witaj nic się nie martw jeśli lekarz mówi że dzidziuś przybiera na tydzień ok 200 to napewno przybierze i będzie dobrze ja z moją pierwszą córką pierwszą ciąże przeszłam bez żadnych komplikacji i urodziła się też maleńka bo zaledwie 2350G i 51cm więc tylko o 450G była cięższa po porodzie dali ją do inkubatora i przybierała na wadze dziś ma 10l i je jak wróbelek i waży tylko 25kg więc nic się nie martw napewno będzie dobrze pozdrawiam

                  • Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

                    Na pewno, gdybyś leków nie brała, byłoby gorzej.
                    Co do reszty to ja Ci napiszę tak – w 33 tc. Igorek wazyl 1500 g. Lekarze mnie straszyli, o palenie papierosow osądzali itp. Było zagrożenie przedwczesnego porodu, więc sytuacja nieciekawa.. Potem, mialam robione USG w 36 tc. Igor wazyl wtedy ok. 2100 g. Tylko moja gina mówiła, że to mało, ale jeszcze nie tragedia. Inni lekarze mieli odmienne opinie.
                    Nie udało mi się dziecka donosić do terminu, urodzil się 3 tyg. przed czasem z wagą 2300. Orzeknięto, że jest dzieckiem hypotroficznym, co w naszym przypadku nie znaczyło nic poza tym określeniem. Fakt, do tej pory Igi jest mniejszy niż jego lipcowi koledzy, ale poza tym, niczym się nie różni.
                    Tak naprawdę, nie wiadomo, ile jeszcze w ciąży pochodzisz, czy będzie to miesiąc, czy np. półtora. Przez ten czas Twoja córcia zdąży osiągnąć wagę dziecka donoszonego czyi 2500 g.
                    Przez Twoją chorobę malutka też miala gorszy okres. Jesteś już zdrowa, więc i ona się troszkę u mamy podtuczy 😉

                    Bądź dobrej myśli! 🙂

                    • Re: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

                      A jak Twoj wyniki, nie masz białka w moczu? Bo to przybieranie na wadze to może zatrzymanie wody w organiźmie?

                      Mira + Jaś (24.06.1996) + Ania (12.01.2003) + Martusia (06/07 2005)

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 1900 gramów w na koniec 35tc. – chyba malutko?

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general