2 córki/2 synów(frustracja)

Witam,
mam pytanie dotyczące waszych doświadczeń,szczególnie do mam 2 córek (lub 2 synów)…jak zareagowali Wasi mężowie/rodzina na wiadomość o drugim dziecku tej samej płci?
My mamy córkę,3 letnią i właśnie okazało się,że 2ga dzidzia(lipcowa)też będzie dziewczynką.Ja i córka b.się cieszymy,mąż przyjął to OK,choć wiem,że liczył na syna(chodziło o “zachowanie nazwiska”)… Moja rodzina też ok(ja mam 2 siostry),męża rodzina z pewnym rozczarowaniem (to 4-ta wnuczka,wnuków zero).Ale denerwuje mnie to,że wszyscy życzyli nam “syna”,”parki”…to chyba wpływ tradycji i mediów,bo w prawie każdej reklamie gdzie są rodzice jest też “parka”…
Cieszę się z córki/siostry dla córki,ale odczuwam też pewną frustrację z powodu reakcji otoczenia/mitu,że ‘prawdziwy mężczyzna powinien mieć syna”:(
A jak to było u Was?POZDRAWIAMY

76 odpowiedzi na pytanie: 2 córki/2 synów(frustracja)

  1. Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

    1. Całej rodziny nigdy nie zadowolisz – zawsze ktoś będzie zawiedziony, a tym bardziej reszty społeczeństwa, więc przynajmniej sobie odpuść przejmowanie się.
    2. Nie ma prawnego zakazu, żeby to mąż przyjął nazwisko żony, więc jeśli chodzi o zachowanie nazwiska to jeszcze nie wszystko stracone (dodam, że znam taką parę).

    PS. Sama parę posiadam i do bólu mnie wpienia jak ludzie słysząc, że drugi urodził się syn zachwycają się jak to nam się udało, wrr.

    Kas

    • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

      ja mam wprawdzie jedno dziecko ale rodzince zrobiłabym porządną lekcję uświadamiającą że nieważna płeć, najważniejsze jest to żeby było ZDROWE!!!!!!

      co to kurcze jakiś wyścig czy wyrabianie norm na życzenie dziadków?

      Jak można taka presję stosować, tak jakby to od Ciebie zależało, skoro mąż taki mądry i tak mu na nazwisku zależy to niech do samego siebie ma pretensje że X-em trafił a nie Y

      ps. może jeszcze dzieciątku “coś” wyrośnie i zamerda na usg

      tak czy siak powtózę się – zdrowe przede wszystkim,
      moje dziecko niby zdrowe ale nie do końca bo urodziło się z wadą wrodzoną cewki moczowej, miało operację i trzeba będzie ją powtarzać bo się nie udała a tu chodzi o siusiaka, sposób sikania i tp

      nie daj się zdołować i wejść sobie na głowę!!!!

      • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

        Ja doskonale Cie rozumiem, bo tez jestem w drugiej ciazy 🙂 Mamy strasza coreczke i teraz wszyscy rzeczywiscie zycza nam synka!!!!, a najbardziej to moj ojciec! z ktorym nota bene nie mam najlepszych kontaktow! Moj maz nie ma zadnej presji, zartuje, ze jak sie urodzi druga dziewczynka to on dla rownowagi w rodzinie kupi sobie drugiego psa 😉
        A ja mam przeczucie, ze wlasnie druga dziewczynka bedzie 🙂 Ale sie okaze 14 marca na polowkowym 🙂
        Buziaki i glowa do gory, ja mam ich wszystkich w nosie, tez mi sie wydaje, ze wiez miedzy dwoma dziewczynkami to jest to! Choc sama mam brata, z ktorym jestesmy bardzo zwiazani 🙂 A jakby moj maz sie czepial, to i tak bym mu powiedziala, ze to jego wina, bo w badaniach naukowych wykazano, ze faceci – informatycy maja przewaznie corki, ze wzgledu na to, ze promieniowanie komputerow zabija zazwyczaj u nich slabsze meskie chromosomy, a moj wlasnie jest infoprmatykiem.
        Sorki, ze sie tak rozpisalam,
        pozdrowionka i buziaki
        Asia, Paulisia i sierpniowy Ktosik

        • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

          Jak słyszę o ludzkich komentarzach na temat płci, np. gdy mówią “parka”, to mam wrażenie, że myślą o dzieciach jak o hodowli królików. To po prostu jakieś głupie schematy i sądzę, że wynikają z tego iż w Polsce rodzi się przeciętnie jedno lub dwoje dzieci w rodzinie. Dlatego pewnie każdy oczekuje by mieć obydwie płcie w domu ;0 )
          Ja mam czwórkę dzieci, obydwie płcie, ale też słyszałam komentarze, a propos kolejnego syna: “O jak ci współczuję” Niektórzy ludzie nie mają taktu!

          Bajka

          • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

            Podobnie hehe 🙂

            Kiedyś nawet wyżaliłam się w jednym poście ,,czego można pozazdrościć mamie jedynaka” bodajże 😉
            Nie będę ci wypisywać tekstów jakie słyszałam, bo aż głupio.

            Pociesz się tym, że ty przynajmniej będziesz miała na starość kogoś kto się tobą zajmie, bo ja zdążyłam usłyszeć że synowie to wogóle kanał jeśli o to chodzi 😉 Tekst walnęła mi matka 2 dorosłych synów, sąsiadka z bloku…jak jej odpaliłam, że,,wie pani, to zależy jak się tych synów wychowa”, niechętnie odkłania mi się na dzień dobry

            Jeden z moich ulubionych kwiatków,,wie pani, najgorsza córka jest lepsza, niż najlepsza synowa”

            No nic tylko sie pochlastać 🙂

            p.s. jesli chodzi o zachowanie nazwiska – mój ojciec przyjął mamy, kto wie, może za 20 lat przyjdzie i na to moda 🙂
            Buziaki

            FBI

            • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

              Witam
              Ja mam co prawda chłopca i dziewczynkę.Ale jak byłam w ciąży i słyszałam, że teraz córka powinna być,żeby była parka to wpadałam w szał. Nawet specjalnie na przekór mówiłam, że wolałabym 2 syna. Niektórzy to aż
              krzyczelii że głupoty gadam. Naprawde nasz naród jest dziwny, czy to ważne jakie dziecko będzie? I tak się będzie tak samo kochać. Drugi chłopczyk, czy druga dziewczynka, ważne żeby zdrowe było i to dla wszystkich powinno być najważniejsze.
              Trzymaj się i pozdrawiamy cię mocno

              Malwina&Patryk

              • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                Taaaa, [Zobacz stronę] 🙁

                i lipcowe Słoneczko

                • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                  Ja na poczatku ciazy czulam ze to bedzie syn,i wszyscy juz nazywali moj brzuch julkiem a w 6mcu okazalo sie julek to majka.coz moa rozczarowal sie,ale skomentowal to bo corke trzeba bedzie pilnowac(co kolwiek mial nma mysli:-)ale teraz po miesiacu od zmiany plci naszego julka na dziewczynke moj maz non stop tylko gada o corci.to nasze pierwsze dziecko,wiec nie wiem jakby zareagowal na druga dziewczynke. Ale w jego rodzinie byly 3 dziwczynki i on jeden,wiec powinien byc wyrozymialy dla przeciwagi zenskich genow.mysle ze rodzina zmieni zdanie jak zobaczy twoja druga core.poza tym chyba najwazniejsze zeby dziecko bylo zdrowe a nie dziedziczenie nazwiska…dla mnie to oczywiste…

                  Mada

                  • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                    Nie wiem czemu frustracja…u nas będzie wdóch synków:) I baaardzo się z tego cieszę! Zawsze chciałam mieć dwóch synów. Mąż się ucieszył. Ale pewnie tak samo by się ucieszył z córki lub dwóch córek. Nam też wszyscy życzyli parki;) Natomiast… Mat jest jest jedynym “przedłużycielem” nazwiska ( w lipcu pojawi się drugi). I jak okazało się, że będzie drugi syn, to mąż otrzymywał gratulacje, że “dobrze strzela”. Zresztą od tych samych osób co życzyli parki;)))))

                    Myślę, że taki stereotyp, że ludzie już tak mówią a tak na serio to najważniejsze jest czy rodzice są zadowolenie( a przecież zawsze są-nie ważne co za płeć-bo to ICH dziecko!) I dla otoczenia też tak na serio to nie jest ważne. No i jeśli jest 5 synów albo 5 córek to bardziej zrozumiałe, że oczekuje się bardziej na tę przeciwną płeć.

                    • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                      Moj maz zareagowal pozytywnie.

                      Ale otoczenie, jak mowilam, ze chce syna zanim jeszcze znalam plec dziwowalo mi sie bardzo.
                      I ciagle slyszalam, ze eee, nie bedzie parki itp.
                      Bardzo mnie to wkurzalo jak bylam w ciazy.
                      Teraz takie komentarze olewam.

                      A Ty jestes zadowolona z drugiej corki czy wolalabys chlopca?

                      • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                        A to ciekawe co mówisz. Mój jest grafikeim komputerowym i też ma dwie córki :))

                        • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                          Rodzi się dziecko!
                          Rodzi się nadzieja.
                          I do cholery jakie to ma znaczenie jakiej będzie płci? Płeć nie determinuje charakteru, zdrowia, urody, szczęścia ani powodzenia w życiu.

                          Ja tam się cieszę z dwójki chłopaków:)

                          Kacperek

                          • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                            W odpowiedzi na:


                            faceci – informatycy maja przewaznie corki,


                            W takim razie mój mąż jako wyjątek potwierdza regulę

                            Ania & Mati & Wojtek

                            • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                              Dziękuję wszystkim za odpowiedzi:) i pocieszanie…Ja w głębi serca wolę 2-gą córkę,moze dlatego, ze ze swymi 2 siostrami mam dobry kontakt,np.mąż ze swoją siostrą średni(wiem,że to nie reguła). Cieszę się i tylko chcę,żeby była zdrowa:)
                              Denerwuje mnie tylko ta presja społeczna wywierana na mężczyznach,np.moim mężu,że powinien mieć syna, zachować nazwisko,ciągłość rodu itp.itd.-do znudzenia.
                              Mąż byl przez 2 miesiace nastawiony na chlopaka,bo lekarz w 13 tyg.powiedzial na usg, ze widzi płeć męską,a w 20tyg.,że to 100% dziewczynka… Nie okazuje rozczarowania,uwielbia naszą Lilę,więc pewnie i drugą(Idę)będzie bardzo kochał(ale jednak wydaje mi się,że z chlopca
                              bardziej by sie cieszyl). Tesciowie byli u nas i smiali sie, ze maz to “babski krawiec”… Naprawde nie wiem dlaczego ludzie sa tacy bezmyslni,kiedy naokolo jest tyle chorob,nieszczesc, zatruwaja zycie tym “jaka plec”…
                              Dla mnie 2-ka dzieci to optimum,chcialam urodzic przed 30-tką(skonczylam wlasnie 28 lat), zeby jeszcze moc potem isc na 2-gie studia,pracowac i z tego wzgledu-gdyby byla”parka”to wiem, ze mąż nie namawialby mnie juz na 3-cie dziecko,a tak to moze jeszcze bedzie,”na chlopca”…
                              Juz wystarczy marudzenia,swiata nie zmienię:(
                              POZDRAWIAMY,maggie z Lilą i Idą w brzuchu

                              • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                                Dla nas nie miało to żadnego znaczenia, ale masz rację – gdy tylko się komuś powie, że czekamy na drugiego syna, to zaraz banan z twarzy znika i słychać “oooooo” z politowaniem. Tak jakby chcieli powiedzieć “biedacy, nie udało się wam”
                                Ja się cieszę, że będę rodzynkiem w domu. No i mam nadzieję, że mnie na rękach będą nosić

                                Ja mam siostrę i tylko siostrę i też nie zauważyłam nigdy, żeby tacie to jakoś specjalnie “przeszkadzało”. Teraz doczekał się wnuka, a niebawem będzie miał drugiego i choć o przedłużeniu nazwiska nie ma mowy w naszym przypadku, to cieszy się bardzo.

                                • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                                  Mi jest wszystko jedno. Mam synka. Drugie póki co to niespodzianka. Niemniej jednak to bez znaczenia.
                                  A co do parki to też mi życzą dziewczynki. Myślę, że to nie chodzi o to zeby była parka. Wszyscy wiedzą jak bardzo chciałabym córeczkę. Zwłaszcza tak było w pierwszej ciąży. Teraz jak mam wspaniałego syna i wiem, że płeć nie jest taka ważna jest to dla mnie bez znaczenia.

                                  Kasia, Patuś i Dzidziuś

                                  • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                                    Melduje sie jako matka dwoch synow.
                                    W pierwszej ciazy od poczatku chcielismy miec corke. Spotkalo sie to z wielkim zdziwieniem staroswieckiej czesci rodziny (m.in. mojej matki, ktora zapytana, dlaczego pierwszy powinien byc syn, odparla rozbrajajaco: “Bo Matka Boska miala pierwszego syna”, szkoda, ze przeoczyla fakt, ze Matka Boska nigdy nie dorobila sie corki). Wyszedl syn. Rodzina odetchnela z ulga. Za to my sie troszke smucilismy, bo to miala byc moja od wiekow wyczekana corka. Meza zreszta tez.
                                    W drugiej ciazy bylo w rodzinie wielkie obstawianie “parki.”
                                    Rozczarowali sie srogo, kiedy dowiedzieli sie, ze drugi syn w drodze. Maz za to ucieszyl sie rownie bardzo, jak ucieszylby sie z corki.
                                    Bo w koncu dziecko to dziecko i kocha sie je niezaleznie od plci.

                                    Adam i Alek;)

                                    • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                                      powiedz im, że nie zakładasz hodowli tylko rodzinę…

                                      • Re: 2 córki/2 synów(frustracja)

                                        Pleć chyba nie jest taka wazna !!! Ja gdy byłam w drugiej ciązy czułam, ze będzie synuś ( chociaz wszycy mi życzyli córeczki )- wkurzalo mnie to troche bo przecież płeć nie jest najwaźniejsze !!!
                                        A teksty typu : szkoda ze nie córka/syn, albo kazdy facet umiec “zrobić” syna są po prostu beznadziejnie, na mnie nie działają, i musze powiedziec, ze jestem najszczęśliwsza mamą pod słońce !!!!


                                        A & K & M

                                        • mam 3 córki mąż szczęśliwy

                                          no cóż za 2 razem robiliśmy syna ale coś podrodze mu urwało.. obecna dzidzia to…. pewnie chciał mieć Piotrek syna ale dla neigo liczyło się by mieć dzieci, 3 dzieci nieważne jakich ale zdrowych…. jak na USG pan doktor powiedział xartem że odbiera mu nadzuieje to się śmiał poprostu… teraz jest rodzynkiem i jednyne co skometował tożertem jak teściowa zproponował kociczkę że limit samiczek w domu ma już wyczerpany i zwierzęta będą płci męskiej…..

                                          mnie nie denerwuje, a barzdiej śmieszy jak ktoś śmieje się że za 5-tym raze to będzie syn…

                                          prawdziwy mężczyzna nie musi mieć syna, jest jeeszcze takei powiedzonko że TYLKO ZUCHY ROBIĄ DZIEWUCHY

                                          Agnieszka mama Jagody(09-10-97), Kamili(03-04-03) i cipulca nr3(18-02-07)

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2 córki/2 synów(frustracja)

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general