5 latek zaczął sikać w majtki

Piszę, bo może ktoś będzie miał jakiś pomysł co się stało…
Mój młody – mistrz trzymania moczu (i w dzień i w nocy) odkąd skończył 1,5 roku nagle zaczął się zsikiwać w przedszkolu. W ciągu ostatnich 2 tygodni zdarzyło mu się to już 4 razy…
Rozmawiałam wczoraj z panią (zresztą sama do mnie wyszła, nawet nie musiałam jej prosić): wychowawczyni jest ta sama od 3 lat, twierdzi, że nic się w przedszkolu nie zmieniło, młody jest “jak zwykle” towarzyski, buzia mu się nie zamyka… Podejrzewała infekcję, ale w weekendy i w domu problemu nie ma…
Rozmawiałam z młodym – twierdzi, że nie czuje, że mu się chce…
To co: w domu czuje, w przedszkolu już nie?
Gorzej, że mówi, że mu nie przeszkadza, że jest posikany
Wczoraj złapałam go na tym, jak podskakiwał, zaciskał nogi, a potem zadowolony obwieścił: “odechciało mi się”. Oczywiście siadłyśmy na niego obie z młodą, że nie ma odechciało się, że jak się chce siku to trzeba iść, bo potem brzuch boli… Nie wiem, czy trafiło, bo nie chciał iść do toalety…

Powiedziałam mu, że musimy pójść do lekarza, skoro przestał czuć… To stwierdził “to ja już będę chodził sikać” :Zamotany:

Daję mu “na wszelki wypadek” wyciąg z żurawiny.
Ale podejrzewam, że sobie ubzdurał z jakiś powodów, że będzie trzymał…
Jak mu wytłumaczyć, żeby nie?

5 odpowiedzi na pytanie: 5 latek zaczął sikać w majtki

  1. Poważnie gada, że mu nie przeszkadza, jak posikany?? W domu to jeszcze, ale w przedszkolu?? To już duży chłop i tak się nie wstydzi, że się dzieci będą śmiały?
    Co do powodów, to wiesz…. Najpierw przychodzą na myśl przyczyny emocjonalne….może pani czegoś nie dostrzega.
    Badanie moczu oczywiście nie zaszkodzi.
    Acha, siusiak w porządku przy oględzinach?

    • Zamieszczone przez beamama
      Poważnie gada, że mu nie przeszkadza, jak posikany?? W domu to jeszcze, ale w przedszkolu?? To już duży chłop i tak się nie wstydzi, że się dzieci będą śmiały?
      Co do powodów, to wiesz…. Najpierw przychodzą na myśl przyczyny emocjonalne….może pani czegoś nie dostrzega.
      Badanie moczu oczywiście nie zaszkodzi.
      Acha, siusiak w porządku przy oględzinach?

      Poważnie tak gada. Też mnie zdziwiło.
      Siusiak wygląda ok…
      Dzisiaj nie podjęłam tematu, bo “wpadki” w przedszkolu nie było, ale żurawinę daję dalej…
      Jeszcze mi się przypomniało, że jakiś czas temu skakał (to było jeszcze przed wpadkami w przedszkolu), wysłałam go do łazienki, a on odpowiedział coś w stylu “jestem już duży, WYTRZYMAM”.
      Tak się zastanawiam, czy ktoś bezmyślnie jakiegoś tekstu przy nim nie rzucił, a on sobie wziął na ambit
      A drugie co mi się przypomniało, to że też niedawno miał fazę, że za każdym razem pytał, czy może iść do łazienki – może jakieś nowe zwyczaje w przedszkolu Ale Pani twierdziła, że nie…

      Jak tu dotrzeć, co w takiej główce siedzi… Ech…

      • To ja się podłączę do tego tematu 🙂
        Witam
        Moja córka 16 stycznia skończy 3 latka. Córka w wieku 1 i 10 m-cy przestała używać pampersów w dzień jak i w nocy, od kwietnia b.r. uczęszcza do przedszkola na początku było wszystko w porządku ale po jakimś czasie zaczęło się że nie wołała kupki i robiła ją w majteczki. Nauczycielka zaczęła mi zwracać uwagę żebym coś z tym zrobiła tylko pytanie co i jak bo ja w domu nie mam problemu córka woła siku i kupkę i robi ją sama do sedesu. We wrześniu córka znowu zaczęła robić kupy w majtki i znowu problem, zaczęłam się niepokoić i podpytywać córeczkę co pani robi jak ona zrobi kupę, odpowiedziała mi że daje klapsa ! postanowiłam porozmawiać z nauczycielka i wyjaśnić z nią to wyparła się i stwierdziła ze dziecko kłamie…
        Pani która jest tam nianią powiedziała mi raz w ten sposób : widzi pani jak nałożę jej do spania pampersa to nie zrobi a jak nie złożę to zrobi siku w łóżeczko ! Moje oczy zrobiły się wielkie jak to? to moje dziecko ma pampersy nakładane wbrew mojej woli ! Nie wiem czy to jest, może też wina tego że robi kupę bo się przyzwyczaiła że ma pampersa? Pani nauczycielka ciągle mi zaznacza że lepiej nałożyć pampersa jej na kupę niż ma robić w majtki ! ale ja się na to nie zgadzam bo nie chce uwsteczniać dziecka !
        Kiedyś raz jej nałożyłam pampersa na wyjazd w daleką podróż i powiedziałam nigdy w życiu bo nie mogłam jej przestawić na tryb bez pampersa…
        Proszę o jakąś radę co mam robić, czy iść do lekarza z nią tylko nie wiem co, bo ja w domu nie mam problemu. Pani również mnie zirytowała tym że pyta się mojego starszego syna lat 5 o to czy Diana robi kupy w majtki w domu, jak tak można
        Przyczyna musi leżeć gdzie w przedszkolu bo na pewno nie w domu, zdarzyły się wpadki ale nie tak jak w przedszkolu w domu zrobiła trzy razy kupę w bardzo długich odstępach a tak zawsze leci do wc, nie ważne gdzie jest zawsze woła. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

        • oooo mlody tez zaliczyl wpadke – nie doniosl.
          ale u nas problemem jest to, ze nie chce przerwac czynnosci zeby isc siku – w domu tez.
          widze ze skacze i patrzy juz na zolto a na pytanie “chcesz siku?” twardo odpowiada “nie”
          juz nie poytam tylko wydaje polecenia i widze ze czesciej chodzi

          • Zamieszczone przez chilli

            widze ze skacze i patrzy juz na zolto a na pytanie “chcesz siku?” twardo odpowiada “nie”

            skądś to znam…

            Ja zawarłam z młodym umowę – jeszcze jeden sik (na popuszczenie mogę przymknąć oko) i idziemy do lekarza.
            Na razie młody się pilnuje.

            A ja coś czuję się wredną matką :Zamotany:

            Znasz odpowiedź na pytanie: 5 latek zaczął sikać w majtki

            Dodaj komentarz

            Angina u dwulatka

            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

            Czytaj dalej →

            Mozarella w ciąży

            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

            Czytaj dalej →

            Ile kosztuje żłobek?

            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

            Czytaj dalej →

            Dziewczyny po cc – dreny

            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

            Czytaj dalej →

            Meskie imie miedzynarodowe.

            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

            Czytaj dalej →

            Wielotorbielowatość nerek

            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

            Czytaj dalej →

            Ruchome kolano

            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

            Czytaj dalej →
            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo
            Enable registration in settings - general