07/07/07 – to miała byc magiczna data…smutne

Wybaczcie ale mam ogromną potrzebę napisania na ten temat… jestem położną i pracuję na sali porodowej. Wczoraj, w ten magiczny dzień rozpoczął sie poród przyjaciółki- piszę przyjaciółki bo wydarzenie to bardzo nas do siebie zbliżyło. Byłam umówiona z nią że pomogę przejść jej przez ten piękny moment. Było dobrze, maluszek rodził się błyskawicznie. Tak jak chciała tego mama. Nic nie zapowiadało tragedii. Kiedy malutka kruszyna pojawiła się na świecie, wyglądała na zmęczoną. Tata odciął pępowinę i…
no właśnie, wszystko potoczyło się tak strasznie szybko. Dziewczynka przestała oddychać, serduszko przestało bić. Nie będę wnikać w szczegóły. Reanimacja trwała ponad pół godziny. Aniołek Agatka odeszła od nas….
Jest za wcześnie aby dochodzić dlaczego, prawdopodobnie zespół wad wrodzonych, wcześniej w jakiś sposób nie wykryty.
Pozostaje pytanie dlaczego???

Dziś mam mieć kolejny dyżur. Nie wiem jak go przetrwam bo nie mogę dojść do siebie. Tym bardziej, że sama – mam nadzieję- noszę w sobie kolejną małą kruszynę…

Strona 4 odpowiedzi na pytanie: 07/07/07 – to miała byc magiczna data…smutne

  1. Zamieszczone przez bruni
    Ewa, bo może jeszcze nikt Cię tak naprawdę nie przytulił…
    Ja się nie lubię całować, ale wtrynic się mogę w co milsiejsze ciało:D
    Iza ma rower, poradzicie sobie.

    Już to ustalilysmy, bierzesz przyczepke

    • Zamieszczone przez bruni
      Ewa, bo może jeszcze nikt Cię tak naprawdę nie przytulił…
      Ja się nie lubię całować, ale wtrynic się mogę w co milsiejsze ciało:D
      .

      To nie tak
      Nie znoszę dotyku obcych osób
      Nienawidzę, jak się ktoś o mnie opiera w autobusie/tramwaju
      Nie lubię obejmować osób, które są mi obojętne
      Im ktoś mi bliższy, to granica mojej wytrzymałości się przesuwa 😉

      Jest wiele osób, które mogą mnie sciskac bez obaw 😉 zreszta o tym wiedza, bo ja sama jestem wtedy wylewna 😉

      • Zamieszczone przez mama3xM
        dzieki Dziewczyny

        rozmawiałam dzis z tymi Rodzicami
        tez mięli cięzki dzień
        popłakalismy sobie razem

        Izunia przytulam mocno.

        • Zamieszczone przez ewkam
          To nie tak
          Nie znoszę dotyku obcych osób
          Nienawidzę, jak się ktoś o mnie opiera w autobusie/tramwaju
          Nie lubię obejmować osób, które są mi obojętne
          Im ktoś mi bliższy, to granica mojej wytrzymałości się przesuwa 😉

          Jest wiele osób, które mogą mnie sciskac bez obaw 😉 zreszta o tym wiedza, bo ja sama jestem wtedy wylewna 😉

          mam i-den-ty-cznie
          unikam całej rodziny w całowaniu
          juz sie nauczyli zeby sie nie rzucac na mnie

          • Zamieszczone przez szpilki
            mam i-den-ty-cznie
            unikam całej rodziny w całowaniu
            juz sie nauczyli zeby sie nie rzucac na mnie

            a to tak mam…
            rodzina ze mna piątkę przybija…

            • Zamieszczone przez ewkam
              Już to ustalilysmy, bierzesz przyczepke

              albo pomyślec trzeba o konkretnej ramie

              Zamieszczone przez ewkam
              To nie tak
              Nie znoszę dotyku obcych osób
              Nienawidzę, jak się ktoś o mnie opiera w autobusie/tramwaju
              Nie lubię obejmować osób, które są mi obojętne
              Im ktoś mi bliższy, to granica mojej wytrzymałości się przesuwa 😉

              Jest wiele osób, które mogą mnie sciskac bez obaw 😉 zreszta o tym wiedza, bo ja sama jestem wtedy wylewna 😉

              ja też tak mam 😉

              • Iza smutna historia. Pierwszy raz o tym czytałam.
                Pewnie dlatego, że wtedy miałam malutkiego Igusia i jedyne co mnie wtedy interesowało to on.

                • no to sobie pamięć odświeżyłam:(

                  dobrze że dzisiaj a nie wczoraj jak Ness rodziła….

                  Iza nie wiem czemu ale mam wrażenie że Ty jesteś nad wyraz emaptyczna
                  i jedyna taka (służba zdrowia) która sie nam trafia…….że reszcie lekarzy itp brakuje tego czegoś – dzięki.
                  Całusy……….. wirtualne śle:Buziaki:

                  tulic i całować (nawet z własnym chłopem) nie lubię

                  • Zamieszczone przez Nunak

                    Iza nie wiem czemu ale mam wrażenie że Ty jesteś nad wyraz emaptyczna
                    i jedyna taka (służba zdrowia) która sie nam trafia…….że reszcie lekarzy itp brakuje tego czegoś – dzięki.
                    Całusy……….. wirtualne śle:Buziaki:

                    Nunaku, nie zgodzę się
                    są naprawdę wyjątkowi ludzie, tylko może na nich za rzadko trafiamy
                    wczoraj cudowna pielęgniarka pobierała dzieciowi krew
                    wzruszyła mnie

                    • Zamieszczone przez ewkam
                      Nunaku, nie zgodzę się
                      są naprawdę wyjątkowi ludzie, tylko może na nich za rzadko trafiamy
                      wczoraj cudowna pielęgniarka pobierała dzieciowi krew
                      wzruszyła mnie

                      racja racja Ewa…..
                      za ostro poleciałam…
                      ale jakoś tak ubrać w słowa nie umiałam…

                      ja mam w rodzinei – najbliższej dodam – lekarzy bez empatii…. smutne to szczególnie że rodzina własnie:(

                      • pamiętam ten wątek
                        ale dobrze ze u nessfree ok.

                        uściskaj rodziców agatki i antosi

                        p.s ja też z tych mało wylewnych….i mało dotykalskich, nawet wśród bliskich osób. małż mi to wypomina czasem 😉

                        • Pamiętam!:((
                          Byłam wtedy na 3 dni przed porodem, jak to czytałam…..

                          • Iza, przytulam najmocniej jak mogę – szkoda, że nic więcej nie mogę zrobić 🙁

                            Głupia strona świata – że się takie rzeczy zdarzają. Przytulam, mocno… I trzymam kciuki za Twoją nadzieję…

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 07/07/07 – to miała byc magiczna data…smutne

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general