1.5 roczny alergik…

mam kolezanke z takim własnie małym alergikiem… na poczatku było mleko i ogólnie białko krowie, potem metal, a teraz jeszcze nie wiadomo co, albo materacyk, albo to jej specjalistyczne mleko, albo jeszcze cos innego. Jest w kazdym bądź razie tak, że małą wieczorem wszystko swędzi.
Mam pytanie co mozna z takim maluszkiem poczac? bo ich pediatra twierdzi, ze to nawet za wczesnie na wizytę u alergologa:/
przez jakis czas Olka przyjmowała jakieś leki przeciwhistaminowe, cos ala zyrtek ale była po tym jak lalka nie dziecko… podpowiedzcie cos jak możecie…

17 odpowiedzi na pytanie: 1.5 roczny alergik…

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: 1.5 roczny alergik…

1,5 roczne dziecko jak najbardziej jest już w wieku, gdy może być pod opieką alergologa. Mój Michał jest odkąd skończył 3 m-ce. Jeśli jedna antyhistamina się nie sprawdziła, to lekarz powinien zalecić inny lek.

Co do wykrycia alergenu, to już wszystko, a na pewno bardzo wiele zależy od obserwacji rodziców. Gdyby nie udało im się stwierdzić, co szkodzi, zawsze można zrobić testy.

Michaś – 09.05.04

bep Dodane ponad rok temu,

Dlaczego za małe do alergologa My właśnie w 18/19 m-cu dostaliśmy skierowanie… Więc nie rozumiem.
A jeżeli z Małą jest tak źle to niech idzie prywatnie. Żeby chociaż doraźnie pomóc…

Mój Czarodziej

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

cos antyhistaminowego jest w tej sytuacji nieodzowne zyrtec na noc chociazby a nie rano – jesli dziecko po tym jest senne
w tym wieku szymon bral moze ketotifen, albo juz zyrtec nie pamietam

no smarowac czyms przeciwswiadowym skoro swedzi – fenistilem moze….

na temat wizyt u alergologa w tym wieku sa rozne teorie, jesli to powazne objawy ja bym poszla

a ma do tego jakies dolegliwosci inne skorne oprocz swiadu? moze w takiej sytuacji warto tez odwiedzic dermatologa

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Za wcześnie???? Mat był u alergologa jak miał 5 mies! I od tego czasu brał Zyrtec.

A na co tu czekać? Aż alergia się rozwinie w astmę np.?
To trzeba leczyć.

iMat2,7l

Nie no, 5 m-cy to na Zyrtec trochę za wcześnie, ale jest wiele innych antyhistamin.

Michaś – 09.05.04

Albo wtedy Cleratine dostał? Już nie pamiętamn. Ale coś na pewno.

iMat2,7l

To może Cleratine, bo Zyrtec to się przeważnie po 1 roku daje.

Michaś – 09.05.04

kaktus Dodane ponad rok temu,

dzięki przekażę, narazie wszystko co wiedza o jej alergiach wynika z obserwacji…

tez jej to powiedziałam… dzis juz jest lepiej ale sie wwybiorą

moze dermatolog… wiesz Ola co chwilę ma jakies zmiany na skórze, ale o tym nikt nie pomyslał – o dermatologu znaczy

myślisz że skórna taka tez moze sie w astme rozwinąc? myslałam, że tylko taka wziewna z katarem siennym i innymi przebojami górnych dróg oddechowych…

Cleratine własnie po tym Ola niczym lala byyła…

Każda alergia może przejść w astmę.

Michaś – 09.05.04

Alergia niestety łatwo przechodzi jedna w drugą. Po prostu trzeba ją leczyć! Bo może się rozwinąć w jakimś bardzo niefajnym kierunku.

iMat2,7l

On już wszystko przerobił;) Pewnie tak…

iMat2,7l

Pytasz o mojego? Jeśli tak, to akurat mamy marsz w kierunku nasilającej się wziewnej (nie zaliczyliśmy jeszcze tylko astmy, tfu, tfu). Pokarmówka nadal trzyma, ale już nie tak, jak kiedyś. Teraz prym u nas wiodą pyłki

Michaś – 09.05.04

Mamy identycznie!

iMat2,7l

Znasz odpowiedź na pytanie: 1.5 roczny alergik…

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
wakacje nad morze??
Rok temu bylismy w Rewalu, bylo super, ale moze wy cos polecicie, jakis pensjonat gdzie bedzie plac zabaw, lazienka w pokoju, kanapa i lozko jednoosobowe,albo dwie dwu-osobowe kanapy??? Bo ja juz
Czytaj dalej
Dla starających się
Do fachowców od wykresów i NPR
Ehh... tyle czasu minęło od "Szymkowych" staranek i pewne sprawy mi umknęły. Pomóżcie proszę. Może któraś z Was może mi coś podpowiedzieć. Moja tempka wyglądała dokładnie TAK Z wykresu wynika, że
Czytaj dalej