1 inseminacja

Wczoraj o godz.10 miałam IUI i nie było tak strasznie jak sobie wyobrażałam. Jeden dzień przed miałam 3 pęcherzyki 2 większe i jeden mniejszy wyhodowane na 1/2 tabl.clo od 5 do 9 dc cyklu. Oczywiście miałam robiony monitoring od 8 dc, ale ja mam dość długie cykle 30-31 więc termin IUI wypadł 16 dc.
Wieczorem przed IUI pękł mi pęcherzyk, wczoraj ok popołudniu znowu mnie bolał jajnik myslę że pękł kolejny… a IUI była rano.
Przejdę do mojego pyt. bo dziś strasznie mnie boli brzuch i mam śluz płodny tak jakby dziś była owulacja, czy możliwe że pękł ten 3 (był dość mały 14 mm)w przed dzień IUI. Boję się że IUI była za wcześnie…
Oczywiście poprawiłam naturalnie wczoraj i dziś (męża plemniki mała ilość dobra ruchliwość).
Czy lepiej by plemniki czekały na komórkę?
Sorry za ilość pytań… POZDRAWIAM

Strona 46 odpowiedzi na pytanie: 1 inseminacja

  1. Zamieszczone przez bambamek
    Milaga wiec zaciskam kciukasy

    Zaciskasz? Ja myślałam, że już od 2 dni trzymasz i nie puszczasz
    Nie ma to jak dobre kciukasy od zaawansowanej ciężarnej 😉

    • Zamieszczone przez milaga
      Zaciskasz? Ja myślałam, że już od 2 dni trzymasz i nie puszczasz
      Nie ma to jak dobre kciukasy od zaawansowanej ciężarnej 😉

      bo ja stopniowo zaciskam – codziennie coraz mocniej

      • Zamieszczone przez bambamek
        bo ja stopniowo zaciskam – codziennie coraz mocniej

        hmmm, kochana jesteś :):):)

        • Zamieszczone przez milaga
          Dziewczyny ja już po 2 inseminacji, za tydzień muszę zrobić progesteron (by potwierdzić czy była owulacja) a za 2 tygodnie beta.
          Już wiem, że to będą najdłuższe 2 tygodnie…

          Kropko, a tobie chodzi o te przerwę między iui?

          tak chodzi o przerwe w iui. nie wiem czy to dobrze.
          3mam k*i za ciebie:-)

          • Zamieszczone przez milaga
            Dziewczyny ja już po 2 inseminacji, za tydzień muszę zrobić progesteron (by potwierdzić czy była owulacja) a za 2 tygodnie beta.
            Już wiem, że to będą najdłuższe 2 tygodnie…

            Kropko, a tobie chodzi o te przerwę między iui?

            tak chodzi o przerwe miedzy iui. nie wiem czy to dobrze.
            3mam kciuki za ciebie:),

            • Kropko,
              wydaje mi się, że najważniejsze żebyś się wyleczyła z grzbka 🙂
              Póki go masz to inseminacja nie ma sensu.
              Inseminacja cykl za cyklem ma największe znaczenie jeśli nie wiadomo czy masz drożne jajowody, bo wtedy jeśli jeden jest przytkany, to w następnym cyklu owulacja może być z drugiego jajnika.
              Ja nie miałam sprawdzanej drożności więc idę cykl za cyklem.
              Lekarz założył, że jeśli już raz rodziłam i nie miałam zapalenia przydatków, to należy przyjąć, że mam drożne jajowody – ale pewności nie ma.
              Podlecz się szybko i rób iui w styczniu.
              A za kciuki – dziękuję 🙂

              • Zamieszczone przez milaga
                Kropko,
                wydaje mi się, że najważniejsze żebyś się wyleczyła z grzbka 🙂
                Póki go masz to inseminacja nie ma sensu.
                Inseminacja cykl za cyklem ma największe znaczenie jeśli nie wiadomo czy masz drożne jajowody, bo wtedy jeśli jeden jest przytkany, to w następnym cyklu owulacja może być z drugiego jajnika.
                Ja nie miałam sprawdzanej drożności więc idę cykl za cyklem.
                Lekarz założył, że jeśli już raz rodziłam i nie miałam zapalenia przydatków, to należy przyjąć, że mam drożne jajowody – ale pewności nie ma.
                Podlecz się szybko i rób iui w styczniu.
                A za kciuki – dziękuję 🙂

                ja mialam robona droznosc w tym roku w lutym – oba drozne a dzidzi jak niebylo tak nima:(

                • Zamieszczone przez kropka83
                  ja mialam robona droznosc w tym roku w lutym – oba drozne a dzidzi jak niebylo tak nima:(

                  To w czym u ciebie problem?
                  Rozpoznano u ciebie/ was przyczynę czy to niepłodność idopatyczna?

                  • Zamieszczone przez milaga
                    Dziewczyny ja już po 2 inseminacji, za tydzień muszę zrobić progesteron (by potwierdzić czy była owulacja) a za 2 tygodnie beta.
                    Już wiem, że to będą najdłuższe 2 tygodnie…

                    Kropko, a tobie chodzi o te przerwę między iui?

                    Milaga ja jestem po pierwszej IUI i za 2 tyg.tez robie test. Więc za nas kciuki

                    • Zamieszczone przez milaga
                      To w czym u ciebie problem?
                      Rozpoznano u ciebie/ was przyczynę czy to niepłodność idopatyczna?

                      mowili ze mialam problem z jejeczkowaniem dlatego przepisali mi clo. bralam przez z pol roku i nic, teraz bylo iui na cyklu stymulowanym clo, menopur, pregnyl i tez nic. a tak poza tym wszystko niby ok

                      • Zamieszczone przez marita77
                        Milaga ja jestem po pierwszej IUI i za 2 tyg.tez robie test. Więc za nas kciuki

                        Wow, to idziemy łep w łep. Ja też mam niby zrobić test za 2 tygodnie 29.12 ale chyba poczekam ze 2 dni i zrobię sikańca – jak wyjdzie to wtedy beta.
                        Za tydzień za to mam zrobić progesteron, by sprawdzić czy była owulacja i czy brać duphaston, jeśli progesteron będzie niski.
                        A więc kciukamy

                        • Zamieszczone przez kropka83
                          mowili ze mialam problem z jejeczkowaniem dlatego przepisali mi clo. bralam przez z pol roku i nic, teraz bylo iui na cyklu stymulowanym clo, menopur, pregnyl i tez nic. a tak poza tym wszystko niby ok

                          U mnie niby też wszystko jest ok. choć nie wszystkie badania robiłam (jedno dziecko już mam), ale męża wyniki były kiepskie, więc lekarz stwierdził, że to jest przyczyna i zalecił iui. Przynajmniej jasna diagnoza 🙂 ale ja też jestem stymulowana hormonami by zwiększyć nasze szanse.
                          A sprawdzałaś progesteron tydzień po iui? Ja mam teraz tak zrobić by sprawdzić czy owulacja na pewno była.

                          • Zamieszczone przez milaga
                            U mnie niby też wszystko jest ok. choć nie wszystkie badania robiłam (jedno dziecko już mam), ale męża wyniki były kiepskie, więc lekarz stwierdził, że to jest przyczyna i zalecił iui. Przynajmniej jasna diagnoza 🙂 ale ja też jestem stymulowana hormonami by zwiększyć nasze szanse.
                            A sprawdzałaś progesteron tydzień po iui? Ja mam teraz tak zrobić by sprawdzić czy owulacja na pewno była.

                            nic nie mowili o tym mialam tylko test zrobic po 2tygodniach. tu troche chyba inaczej jest. mieszkam w uk .

                            • Zamieszczone przez kropka83
                              nic nie mowili o tym mialam tylko test zrobic po 2tygodniach. tu troche chyba inaczej jest. mieszkam w uk .

                              To chyba nie w tym rzecz, to zależy od lekarza. Ja za pierwszym razem robiłam tylko bete, ale teraz by mieć pewność, że z moim jajeczkowaniem jest ok. to lekarz tak mi zalecił.
                              To badanie jedynie w celach diagnostycznych. Możesz to zasugerować swojemu lekarzowi.

                              • Zamieszczone przez milaga
                                Wow, to idziemy łep w łep. Ja też mam niby zrobić test za 2 tygodnie 29.12 ale chyba poczekam ze 2 dni i zrobię sikańca – jak wyjdzie to wtedy beta.
                                Za tydzień za to mam zrobić progesteron, by sprawdzić czy była owulacja i czy brać duphaston, jeśli progesteron będzie niski.
                                A więc kciukamy

                                ja IUI miałam w 14 dc a teraz 19 dc idę zbadać progesteron. wiem,że u mnie była owu,bo mam 2 ciałka żółte. Więc w sumie chyba za szybko ten hormon zbadam ale będe wiedziała czy brać luteine. Po luteinie wydłuża mi sie cykl. A ztymi testami to raczrj bym wstrzymała sie i najpierw zrobiła bete, bo test może np nie wyjść jeszcze a beta prawde ci powie. Ja tak miałam,że beta 53 a sikaniec nie wyszedł

                                • yuy

                                  Zamieszczone przez marita77
                                  ja IUI miałam w 14 dc a teraz 19 dc idę zbadać progesteron. wiem,że u mnie była owu,bo mam 2 ciałka żółte. Więc w sumie chyba za szybko ten hormon zbadam ale będe wiedziała czy brać luteine. Po luteinie wydłuża mi sie cykl. A ztymi testami to raczrj bym wstrzymała sie i najpierw zrobiła bete, bo test może np nie wyjść jeszcze a beta prawde ci powie. Ja tak miałam,że beta 53 a sikaniec nie wyszedł

                                  a ja bym czekala na brak @ i jak by sie spozniala to zrobilabym sikanca.
                                  z ta beta to tak dziwnie, robi sie jedna za pare dni nastepna a potem i tak sie moze okazac ze nic z tego.
                                  ale to moje zdanie 🙂
                                  zaycze powodzenia maritko 🙂 no i kciuki, kciuki 3mam!!!!

                                  • Zamieszczone przez kropka83
                                    yuy
                                    a ja bym czekala na brak @ i jak by sie spozniala to zrobilabym sikanca.
                                    z ta beta to tak dziwnie, robi sie jedna za pare dni nastepna a potem i tak sie moze okazac ze nic z tego.
                                    ale to moje zdanie 🙂
                                    zaycze powodzenia maritko 🙂 no i kciuki, kciuki 3mam!!!!

                                    jesli “nic z tego” z bety wyjdzie to i z sikańca tez

                                    • Zamieszczone przez marita77
                                      jesli “nic z tego” z bety wyjdzie to i z sikańca tez

                                      czekam na wiesci 🙂 juz nie moge sie doczekac 🙂 to kiedy testujesz czy robisz bete?

                                      • Zamieszczone przez marita77
                                        ja IUI miałam w 14 dc a teraz 19 dc idę zbadać progesteron. wiem,że u mnie była owu,bo mam 2 ciałka żółte. Więc w sumie chyba za szybko ten hormon zbadam ale będe wiedziała czy brać luteine. Po luteinie wydłuża mi sie cykl. A ztymi testami to raczrj bym wstrzymała sie i najpierw zrobiła bete, bo test może np nie wyjść jeszcze a beta prawde ci powie. Ja tak miałam,że beta 53 a sikaniec nie wyszedł

                                        Tak ale ja sikańca zrobię dopiero w dniu spodziewanej (choć niechcianej)@.
                                        A o co chodzi z tymi ciałakmi żółtymi?
                                        Ja wiem, że miałam tym razem 5 pęcherzyków (od 20 d0 29 mm), ale to jeszcze nic nie znaczy, mogły być puste.

                                        • Zamieszczone przez milaga
                                          Tak ale ja sikańca zrobię dopiero w dniu spodziewanej (choć niechcianej)@.
                                          A o co chodzi z tymi ciałakmi żółtymi?
                                          Ja wiem, że miałam tym razem 5 pęcherzyków (od 20 d0 29 mm), ale to jeszcze nic nie znaczy, mogły być puste.

                                          wow 5 pęcherzyków a te ciałka żólte to karmią zarodeczek progesteronem i przygotowuje macice na jego przyjęcie. Jak dojdzie do zapłodnienia to jest c.ż. ciążowe a jak nie to wtedy c.ż zanika tzw. c.ż. miesiączkowe i potem przychodzi @.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 1 inseminacja

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general