1 inseminacja

Wczoraj o godz.10 miałam IUI i nie było tak strasznie jak sobie wyobrażałam. Jeden dzień przed miałam 3 pęcherzyki 2 większe i jeden mniejszy wyhodowane na 1/2 tabl.clo od 5 do 9 dc cyklu. Oczywiście miałam robiony monitoring od 8 dc, ale ja mam dość długie cykle 30-31 więc termin IUI wypadł 16 dc.
Wieczorem przed IUI pękł mi pęcherzyk, wczoraj ok popołudniu znowu mnie bolał jajnik myslę że pękł kolejny… a IUI była rano.
Przejdę do mojego pyt. bo dziś strasznie mnie boli brzuch i mam śluz płodny tak jakby dziś była owulacja, czy możliwe że pękł ten 3 (był dość mały 14 mm)w przed dzień IUI. Boję się że IUI była za wcześnie…
Oczywiście poprawiłam naturalnie wczoraj i dziś (męża plemniki mała ilość dobra ruchliwość).
Czy lepiej by plemniki czekały na komórkę?
Sorry za ilość pytań… POZDRAWIAM

Strona 53 odpowiedzi na pytanie: 1 inseminacja

  1. Jeszcze raz muszę zadac to pytanie. Po ilu godzinach po podaniu Ovitrelle powinnien pęknąc pęcherzyk. Czy od 12- 48 godz.? U mnie po 36 godz. jeszcze nie pękł pęcherzyk i zaczynam sie bac i panikowac…..

    • Zamieszczone przez Nadia1979
      Jeszcze raz muszę zadac to pytanie. Po ilu godzinach po podaniu Ovitrelle powinnien pęknąc pęcherzyk. Czy od 12- 48 godz.? U mnie po 36 godz. jeszcze nie pękł pęcherzyk i zaczynam sie bac i panikowac…..

      Mnie lekarz mówił że najlepiej robić inseminację 34-36 godz. po zastrzyku, wtedy najczęściej pęcherzyka już nie ma, a jeśli jest to najwyżej plemniczki poczekają te kilka godzin.
      Ale ja przy najbliższej IUI sprawdzę tuż przed zabiegiem, czy pęcherzyk już pękł, bo u nas z żywotnością plemników jest kiepsko i mogą nie wytrzymać tych kilku godzin nawet.
      Kciukam za Ciebie 🙂

      • ja też kojarzę, że 36, ale punkcje się zawsze robi 36 godz i nie może być wtedy pęknięty.

        • Zamieszczone przez Madziorex
          ja też kojarzę, że 36, ale punkcje się zawsze robi 36 godz i nie może być wtedy pęknięty.

          A wczoraj wieczorem kiedy było 48 godz. po pdaniu Ovittrele tak strasznie mnie pikał jajnik to moze pękały jajeczka????? jak myslicie tylko zaskakujące jest to, ze tak mnie pikało nie po stronie gdzie był pęcherzyk tylko w drugim

          • hej. ja jestem już po hsg i okazało się, że na macicy nie ma zadnego polipa, więc w kwietniu druga iui, ale ja będę brałam pregnyl na pęknięcie pęcherzyków

            • ktoś brał pregnyl na pęknięcie pęcherzyków?

              • Zamieszczone przez monalizamkm
                ktoś brał pregnyl na pęknięcie pęcherzyków?

                jasne, chcesz wiedzieć więcej to chodź na wątek o pregnylu

                • a no tak, dzięki

                  • Zamieszczone przez Nadia1979
                    A wczoraj wieczorem kiedy było 48 godz. po pdaniu Ovittrele tak strasznie mnie pikał jajnik to moze pękały jajeczka????? jak myslicie tylko zaskakujące jest to, ze tak mnie pikało nie po stronie gdzie był pęcherzyk tylko w drugim

                    jest szansa, że pękły, czasami odczuwamy kłucie drugiego jajnika, bo podobno ból promieniuje,

                    • Zamieszczone przez monalizamkm
                      jest szansa, że pękły, czasami odczuwamy kłucie drugiego jajnika, bo podobno ból promieniuje,

                      ja czuję jak po CLO rosną mi pęcherzyki i tak dziwnie pikają, pulsują potem jakieś bulgoty, kłucie i ból jajników, które przepowiada pęknięcie

                      • Zamieszczone przez marita77
                        ja czuję jak po CLO rosną mi pęcherzyki i tak dziwnie pikają, pulsują potem jakieś bulgoty, kłucie i ból jajników, które przepowiada pęknięcie

                        A no właśnie: ile czasu po tych bólach, kłuciu pęcherzyki pękają, tak mniej-więcej. Ja w tym cyklu nic nie biorę a 3 dni temu miałam bóle przedowulacyjne i co dziwne długo trwały, bo dwa dni.

                        • Jestem po 2 IUI nie mija IUI okazała się znowu klapą 🙁 Zrobiłam test w 12dpo a 13dpi i test o czulosci 25 ml/U z porannego moczu wyszedł negatywny 🙁 🙁

                          • Zamieszczone przez Nadia1979
                            Jestem po 2 IUI nie mija IUI okazała się znowu klapą 🙁 Zrobiłam test w 12dpo a 13dpi i test o czulosci 25 ml/U z porannego moczu wyszedł negatywny 🙁 🙁

                            Przykro mi 🙁

                            • hej ba,banku czasem lubie i sledze twoj watek….. jak sie czujesz??? walizka juz spakowana jestes przygotowana na narodziny twojego synka???

                              • Zamieszczone przez justyna24
                                hej ba,banku czasem lubie i sledze twoj watek….. jak sie czujesz??? walizka juz spakowana jestes przygotowana na narodziny twojego synka???

                                tak juz jestem gotowa torba do szpitala spakowana, siedze i czekam 🙂

                                • Nadia1979 bardzo mi przykro :Buziaki: ja 2 iui będę miała w kwietniu
                                  też się boję rozczarowania….
                                  jestem po owulacji, ale już bolą mnie piersi to dopiero 18 dzień cyklu, boję się, że okres będę miała wcześniej, zawsze piersi bolą mnie tydzień przed

                                  • Zamieszczone przez bulinka82
                                    Cześć Wam. Kilka dni mnie tu nie było . Więc tak byłam na wizycie tak jak mi kazał gin w 3 dc miałam być przygotowywana do IUI razem z moim M. Lekarz przyjął nas oczywiście ale jak zobaczył wyniki nasienia mojego M to stwierdził że ” szkoda nawet w tym cyklu robić IUI bo to i tak nic nie da” czyli bardzo bardzo marne szanse na :Ciężarówka: powiedział że kwalifikujemy się do IVF nic tylko ale poprosiłam go aby przepisał jakieś leki mojemu M a On powiedział mi że musi mój M najpierw zrobić badania TSA TSH i testosteron poczekaliśmy na wyniki badań i jeszcze tego samego dnia przyjął nas drugi raz i zapisał leki dla M na 3 miesiące. Tak więc za trzy miesiące ponownie mam się zgłosić do niego w 3 dc a M ma wcześniej przed tą wizytą powtórzyć te badania i jeszcze dodatkowo seminogram i wyniki badań będą już u gina czekały. Tak, że teraz staramy się o tym nie myśleć że znów CZEKANIEEEEE a to jest najgorsze

                                    Cześć. Minęły już prawie trzy cykle!!!!! Mam nadzieję, że nie zapomniałyście o omnie ;-)) Znów dłuuuuugoooooo mnie tu nie było!!!!!!!!!! Zapoznałam się z tym wątkiem od czasu mojej ostatniej wizyty tutaj i widzę, że niewiele się zmieniło – to bardzo smutne. Postanowiłam nie wchodzić na forum przez pewien czas. Mam znów wizytę w medicorze umówioną na 04.04.to będzie mój 2 lub 3 dc. bardzo się boję tej wizyty. Mój M powtórzył badania nasienia.wyniki będą już znane nam na tej wizycie ciekawe jakie będą może będę miała pierwsze IUI kto wie??

                                    • Zamieszczone przez bulinka82
                                      Cześć. Minęły już prawie trzy cykle!!!!! Mam nadzieję, że nie zapomniałyście o omnie ;-)) Znów dłuuuuugoooooo mnie tu nie było!!!!!!!!!! Zapoznałam się z tym wątkiem od czasu mojej ostatniej wizyty tutaj i widzę, że niewiele się zmieniło – to bardzo smutne. Postanowiłam nie wchodzić na forum przez pewien czas. Mam znów wizytę w medicorze umówioną na 04.04.to będzie mój 2 lub 3 dc. bardzo się boję tej wizyty. Mój M powtórzył badania nasienia.wyniki będą już znane nam na tej wizycie ciekawe jakie będą może będę miała pierwsze IUI kto wie??

                                      Witaj Bulinko,
                                      trochę się dzieje, kilka dziewczyn podchodziło do IUI, ale nie wszystkie są aktywne na tym właśnie wątku.
                                      Mam nadzieję, że u M wyniki są duuuużo lepsze. Lekarze często nie chcą leczyć facetów, bo mówią że ciężko się ich leczy, że to długo trwa, że efekty są znikome itp. Ale to nie prawda! Owszem kilka miesięcy trzeba poświęcić, ale… w naszym przypadku się opłacało 🙂 Po 4-5 miesiącach leczenia nasienie M jest w normie!!!!
                                      Trzymam ogromne by i u was tak było.
                                      Daj znać po wizycie co i jak 🙂

                                      • Zamieszczone przez milaga
                                        Witaj Bulinko,
                                        trochę się dzieje, kilka dziewczyn podchodziło do IUI, ale nie wszystkie są aktywne na tym właśnie wątku.
                                        Mam nadzieję, że u M wyniki są duuuużo lepsze. Lekarze często nie chcą leczyć facetów, bo mówią że ciężko się ich leczy, że to długo trwa, że efekty są znikome itp. Ale to nie prawda! Owszem kilka miesięcy trzeba poświęcić, ale… w naszym przypadku się opłacało 🙂 Po 4-5 miesiącach leczenia nasienie M jest w normie!!!!
                                        Trzymam ogromne by i u was tak było.
                                        Daj znać po wizycie co i jak 🙂

                                        Cześć. oczywiście dam znać co i jak ale mój M podczas zażywania tych leków a zwłaszcza provironu ma straszne bóle głowy w tylnej jej części. Ale musiał zagryźć zęby i do przodu. Ja dziś byłam zrobić badania mocz i morfologię i będę miała wyniki po południu w między czasie w styczniu miałam zapalenie nerek i jakąś bakterie wykryto ją w moczu i wstyd się przyznać dopiero teraz zrobiłam powtórne badania. zobaczymy jakie będę miała wyniki. oby było wszystko w porządku z dnia na dzień im bliżej tej wizyty mam coraz większego stracha a właściwie obawy co usłyszymy od gina, mam nadzieję, że tym razem będą to lepsze wiadomości Pozdrawiam.

                                        • Zamieszczone przez bulinka82
                                          … mój M podczas zażywania tych leków a zwłaszcza provironu ma straszne bóle głowy w tylnej jej części.

                                          Mój M bierze Clo (na testosteron) drugi miesiąc i od tygodnia wieczorem widzi rozmazy i smugi jak np. patrzy na swoją rękę i nią rusza 🙂
                                          Ale niech i on się poświęca Ja przez hormony przytyłam 5 kg i nie mieszczę się w żadne spodnie.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 1 inseminacja

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general