1% na zakup pompy insulinowej

Jakiś czas temu zwracałam się do Was o pomoc w zakupie pompy insulinowej i osprzętu (nie podaję linku, bo w większej części kopiuję to, co wtedy napisałam).
Temat nadal aktualny, bo -pomimo pomocy- nie mam zebranej potrzebnej kwoty. Zdaję sobie sprawę, że pomoc dla dzieci ma pierwszeństwo, jednak tak sobie myślę, że pomoc dla mnie, to także pomoc dla dzieci, ponieważ mamy z mężem możliwość utworzenia rodzinnego domu dziecka. Do tego jak wiadomo potrzebne jest “końskie zdrowie” (przepraszam za ten kolokwializm), a bez pompy i osprzętu nie mam na to szans.

Oto moja historia:
od 28 lat choruję na cukrzycę I typu. Od ponad trzech lat mam pompę insulinową (pieniądze na nią dostałam od fundacji z mojego miasta). Od dwóch lat staram się o dziecko. Przeszłam różne leki, było bardzo nerwowo, zwichrowałam sobie cukry. W maju udało mi się wypożyczyć sprzęt monitorujący poziom glikemii. Dość ładnie unormowałam cukry (3 miesiące przed ciążą i w samej ciąży dąży się do “normoglikemii”, która u mnie jest naprawdę trudna do osiągnięcia).

Teraz oprócz starań o biologiczne dziecko, zdecydowaliśmy się z mężem na utworzenie rodzinnego domu dziecka. Wcześniej myśleliśmy o rodzinie zastępczej, ale dostaliśmy propozycję utworzenia rodzinnego domu dziecka (mamy też dostać w dzierżawę dom na ten cel).

Muszę mieć idealnie wyrównaną cukrzycę. Nie mogę pozwolić sobie na spadki cukru (i groźne utraty przytomności), które niestety dość często się zdarzają bez monitoringu glikemii. W związku z tym postanowiłam kupić nową pompę insulinową – Paradigm Veo. Pompa kosztuje 14.300 zł (NFZ oczywiście nie refunduje pomp dla osób dorosłych). Problemem jest też osprzęt do tej pompy:
– 360zł – wkłucia do pompy do podawania insuliny
– 600zł – sensory do monitorowania glikemii
– 100-150zł – baterie, ampułki i insulina.

To wszystko są kwoty miesięczne. Zarabiamy z mężem niewiele. Nie porywałabym się na to wszystko, gdyby nie wizja rodzinnego domu dziecka i nadzieja na ciążę.

Mam w moim mieście fundację, która obiecała mi pomoc. Fundacja ta nie posiada subkont, dlatego prosiłabym osoby, które zdecydują się na wpłatę 1%, o imię i nazwisko na priw.

KRS: 0000220748
Fundacja BETA
ul. Barlickiego 15 lok. 2,3
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

PKO Bank Polski: 31 1020 1390 0000 6102 0139 7520

A to strona fundacji: [Zobacz stronę]

Na podane dane można także dokonywać wpłat indywidualnych, w tytule przelewu wpisując “darowizna” (i także proszę o informację na priw).

Z góry Wam dziękuję! Ciągle wierzę, że uda się zebrać potrzebną kwotę.

Znasz odpowiedź na pytanie:

Dodaj komentarz

Angina u dwulatka

Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

Czytaj dalej →

Mozarella w ciąży

Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

Czytaj dalej →

Ile kosztuje żłobek?

Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

Czytaj dalej →

Dziewczyny po cc – dreny

Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

Czytaj dalej →

Meskie imie miedzynarodowe.

Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

Czytaj dalej →

Wielotorbielowatość nerek

W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

Czytaj dalej →

Ruchome kolano

Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general