1 noc w swoim pokoiku

Naczytana że trzeba wcześnie przenieść dziecko doswojego pokoju bo potem sie przyzwyczaji i nie bedzie chciało spać be rodziców zrobiłam to na początku 10 m-ca/od urodzenie spała w swoim łózeczku ale w naszej sypialni.
Teraz się zastanawiam czy to nie za wcześnie może się nie czuje bezpieczna albo co…. jakie macie doświadczenie w tym temacie?

Elżbieta

16 odpowiedzi na pytanie: 1 noc w swoim pokoiku

  1. Re: 1 noc w swoim pokoiku

    Ja Mateusza przeniosłam do swojego pokoiku w zeszłym miesiacu (20 miesięcy), wcześniej nie było to możliwe bo mieszkaliśmy w jednym pokoiku.
    Mati śpi cała noc sam, czasami przydrepce do nas a ja i tak mam wyrzuty, że go tak wyrzuciłam samego, że mu smutno itp.
    Ania

    Ania i

    • Re: 1 noc w swoim pokoiku

      ja gdzies czytalam ze jesli chce sie dziecko przyzwyczajac do spania we wlasnym pokoju to musi to nastapic nawet przed 6 miesiacem 😀 wiec chyba nie musisz sie o nic martwic… poza tym jest przeciez duzo maluszkow co od urodzenia maja wlasne pokoje ( chyba :D)

      ]

      • Re: 1 noc w swoim pokoiku

        Na kazde dziecko przychodzi jego pora wiec zlotego srodka nie ma na 10000% Znam ludzi ktorych dzieci spaly w swoich pokoikach od samego poczatku i bylo ok. Jesli dziecko nie protestuje to nie widze problemu Mysle, ze to moze byc nawet wiekszy problem dla Ciebie niz dla maluszka
        Moja corcia spala z nami w lozku przez pol roku, po czym przestalo jej sie to podobac – oj, ciezko mi bylo w to uwierzyc. Do swojego pokoiku poszla gdy miala poltora roku.
        pozdrawiam

        Ula – mama Emilki (2 i 2/12)

        • Re: 1 noc w swoim pokoiku

          Dawida przenioslam jak mial 7 miesiecy a Michala jak mial 9.

          smoki, Dawidek i Michał

          • Re: 1 noc w swoim pokoiku

            Ja – jakbym miała takie możliwości, to też bym młodą szybko przeprowadziła…

            Dorota 08.08.04

            [Zobacz stronę]

            • Re: 1 noc w swoim pokoiku

              Jula przeniosła sie do swojego pokoju gdy miała 9 czy 10 m-cy, nie pamietam dokładnie.
              Teraz ;pół nocy spi w swoim pokoju, budzi się, zje i chce spać z nami 😉


              Juleczka

              • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                Moj synus spal w swoim pokoju od urodzenia.
                Jesli Twoja mala dobrze znosi spanie u siebie zostawilabym juz tak, pozniej moze byc gorzej.

                Szymuś 17.02.2005

                • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                  Zu dostała swój pokój prawie na trzecie urodziny. Była (i jest) tym faktem bardzo ucieszona, polubiła nowe łóżko (juz takie bez szczebelków) i nie miała najmniejszych kłopotów z aklimatyzacją…

                  Kas
                  Buzi od Zuzi i synka Tymka

                  • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                    My młodego przenieślismy, jak skończył 4 mies. I…on odetchnąl, zaczął wkońcu spać normalniej:), nic mu wreszcie nie przeszkadzało;)
                    Bardzo dobrze poczuł się taki “samodzielny”!

                    • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                      oj to podziwiam – nie bałaś się że coś się mu stanie np z oddychaniem albo co… czy masz taki dobry słuch

                      Elżbieta

                      • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                        to są w podobnym wieku- a próbujesz jakoś odzwyczaić ją od nocnego jedzenia i przechodzenia do Was czy nie… ja z budzeniem w nocy też mam problem śpi parę nocy nawet w 8 m-cu całe noce przesypiała jak się budziła to z raz góra dwa i wystarczyło ją podnieść i dalej spała bez jedzenia a potem coś się stało i teraz znów się budzi ale to moja wina chyba bo szukam wytłumaczeń może ząbek a może brzuch a może pić a może jednak głodna i tak to jej herbatkę daję to cycy i sama teraz mam 5 pobudek ale powiedziałam sobie że sie zawezmę i 0 tłumaczeń ma spać cała noc bez picia i jedzenia wiem że tak potrafi bo tak było trzeba ją przewziążź czyli stosować brutalnie zaklinaczkowe metody – ciężko będzie ale widzę że to potrzebne

                        Elżbieta

                        • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                          próbowałam, ale nie wyszło… 🙂


                          **Juleczka**

                          • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                            Ja właśnie noszę się z zamiarem przeniesienia Oliwki do jej pokoju. Za trzy dni kończy cztery miesiące no i też się zastanawiam czy to nie za wcześnie. Poza tym teraz mam łatwiej z karmieniem bo blisko a tak trzeba będzie się nachodzić :-))


                            Asia i Oliwka

                            • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                              Ja też się noszę z zamiarem przeniesienia Szymka do jego pokoiku i aż się sama boję, bo on już ma 5 m-cy i śpi zazwyczaj ze mną (mąż sam się eksmitował do pokoju Szymka :o& ). Mam problem z silną wolą, bo ilekroć kładę Szymka na noc do jego łóżeczka, to i tak trafia zawsze do mojego łóżka, bo jestem takim śpiochem, że wygodniej mi go wziąć do siebie niż uspokajać bądź karmić na fotelu, gdy się w nocy przebudzi. Napawające nadzieją jest to, że on raczej przesypia noce, czasem tylko chce się przytulić do piersi. Za tydzień jedziemy do moich rodziców na 3 tygodnie, więc mam nadzieję, że w nowym otoczeniu łatwiej będzie przeprowadzić tę rewolucję. :o)

                              • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                                Tymek wylądował w swoim pokoju jak miał jakieś 18 miesięcy, a we własnym łóżeczku zaczął spać jak miał dwa miesiące, jakieś pół roku temu zainstalował się w naszym łóżku, a maż wyniósł się na jego wersalkę, trwało to jakieś dwa miesiące, ale pewnego wieczoru gdy mąż miał późno serwis, ja dużo nie myśląc (bo miałam dość tej sytuacji) pościeliłam Tymkowi w jego pokoju, błagał mnie żeby mógł spać ze mną, no to mu jasno powiedziałam: Tu są Tymusia zabawki, Tymusia szafki z Tymusiowymi ubrankami i Tymusia łóżko w którym śpi Tymuś i kropka!!! stawiał się jeszcze trochę, ale w końcu tak się zmęczył że zasnął i od tamtej pory mam spokój 🙂 no ale Tymuś ma 4, 5 roku, to chyba już nawyższy czas żeby spał we własnym pokoju, ty bardziej że go posiada 🙂

                                Pozdrówki 🙂

                                Człowiek uśmiechnięty jest bogatszy… o uśmiech 🙂

                                • Re: 1 noc w swoim pokoiku

                                  Adama przenioslam, kiedy mial okolo 8 m-cy. Pierwszej nocy sprawil nam wielka niespodzianke i przespal CALA NOC! Przedtem byla makabra. Najwyrazniej mu przeszkadzalismy.
                                  Do teraz Adam przesypia cale noce u siebie, przynosze go do naszego lozka, kiedy juz sie zbudzi (ok.6-7rano).
                                  Jesli myslisz, ze corka bedzie sie bala, najpierw przyzwyczaj ja do przebywania w pokoju.
                                  Wlasciwie przychodzi mi do glowy, dlaczego mialaby nie czuc sie bezpieczna?
                                  POzdrawiam

                                  [Zobacz stronę]

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 1 noc w swoim pokoiku

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general