1 rok i 4 miesiące – budzi sie w nocy ?!! co dawac przed snem?

moja mała spała całą noc a od 4 dni budzi się z wielkim płaczem na mleko! Po tym odrazu zasypia Daje jej cała flachę mleka przed snem i to jej nie wystarcza! Co dajecie swoim maluchom? czy powinnam jej dawać jakąś inna kolacje???

11 odpowiedzi na pytanie: 1 rok i 4 miesiące – budzi sie w nocy ?!! co dawac przed snem?

  1. Zamieszczone przez mamuska24
    moja mała spała całą noc a od 4 dni budzi się z wielkim płaczem na mleko! Po tym odrazu zasypia Daje jej cała flachę mleka przed snem i to jej nie wystarcza! Co dajecie swoim maluchom? czy powinnam jej dawać jakąś inna kolacje???

    ja raczej nei pomoge, bo Natalka ma 2 latka i niedawno oduczyłam ją od nocnego ejdzenia bo miałam tak samo jak ty…
    bedac na cycu przesypiała całe noce i jakso po roku zaczela budzic sie w nocy i bez butli nie dawało rady funkcjonowac

    • Zamieszczone przez mamuska24
      moja mała spała całą noc a od 4 dni budzi się z wielkim płaczem na mleko! Po tym odrazu zasypia Daje jej cała flachę mleka przed snem i to jej nie wystarcza! Co dajecie swoim maluchom? czy powinnam jej dawać jakąś inna kolacje???

      Może to taki etap? Może wkrótce wszystko znów się unormuje.
      A oprócz tej butelki wieczornej coś jej jeszcze dajesz wcześniej?

      • A co dajesz małej na kolację? Taki 16 miesięczny szkrab powinien zjeść sytą kolację ( ale lekkostrawną ) mleczko może nie wystarczyć. Mój mały je dwie kolacje. Pierwsza ( ok 17:30 – 18:00 )to ” syta dorosła kolacja ” np jajecznica lub parówka lub jakieś placuszki dzidziusiowe a godzinę przed snem kaszka mleczna Nestle ( zdrowy brzuszek )lub jogurt i herbatnik i to mu wystarcza, czasem jak sie przebudzi to daję mu tylko wodę. Od 6 mc nie dostaje jedzenia w nocy tylko wodę, było ciężko odzwyczaić bo karmiłam piersią do 12 mc, ale po kilku ciężkich nocach mały się przyzwyczaił. Musiała go odzwyczaić bo między 5 a 6 mc mały budził się nawet 5 razy na cyca !!! Co skutkowało u mnie chronicznym niewyspaniem….

        • o 16 je słoik z obiadkiem okolo 18 pije mleko i pozniej o 20 cala flacha mleka i w tym problem ze ona jest takim nie jadkiem i raczej nie cche jesc nowych rzeczy a jak zaczyna jesc to ja wszystko interesuje na okolo i zjada tylko pół

          • Też tak miałam mój mały jest człowiekiem energią i nie może na chwilę się zatrzymać i skupić na czymś. Pomagałam sobie czasem bardzo ” niezdrową ” metodą, której sama nie polecałabym nikomu – niezdrowa ale u nas skuteczna. Pomagałam małemu skupić uwagę podczas jedzenia – np dając mu coś co go interesowało, a w ” normalnych ” warunkach nie mógł się tym bawić np… wyciskacz do czosnku wiem że śmiesznie to brzmi,ale mały tak się skupiał na wyciskaczu, że cała micha znikała i mały chciał jeszcze ! Pomocne były rzeczy z drobnymi elementami ( tylko tu trzeba mieć oczy do okoła głowy ) albo coś co można było rozkładać na czynnki pierwsze, okres ten trwał kródko, bo ok 13 mc mały zaczą sam zjadać posiłki i to było dla niego wielką atrakcją i nie trzeba było stosować ” dziwnych metod ” ale sporadycznie sobie jeszcze pomagam ( jak mały jest chory i nie chce zjeść ) jakimś misiem który chce zjeść zupkę Oliwierka 🙂 Ale to już sporadyczne przypadki. Je chętnie i duuuuuużo 🙂 i sam co najważniejsze. Piszesz że mała jest niejadkiem, ale skoro ma posiłki co 2 h to raczej niejadkiem nie jest, może je tyle co potrzebuje tylko tobie wydaje się że je za mało? A może się budzi z innego powodu ( ząbki, złe sny, ból brzuszka, lęk separacyjny – mó syn tak miał że pewnego dnia zaczą przychodzić do nas w nocy z armią misiów i poduszką – minęło samo po kilku tygodniach – po prostu nie chciał zostawać sam w nocy ) itp. Radzę odczekać troszkę i obserwować. A może mleczko jest już za mało kaloryczne? Może kaszkę spróbuj? Sama nie wiem co ci doradzić.

            • takie mleko to chyba mało – nasza olka podjada wieczorem jakieś dorosłe żarcie -buły, jejecznica, parówki a przed snem dostaje jeszcze kaszę taką mleczno-ryżową, róznie z jedzeniem tej kaszy ale jak jej nie zje to w nocy budzi sie głodna

              • a coś innego niż parówki i jajecznica? małą za każdym razem obsypuje jak jej daje jajo czy parówkę

                • Mój mały je kaszki na mleku ( bobovita, Nestle ) pizze ” dziecięcą ” ( ciasto drożdżowe, koncentrat pom, ser, szynka ew. jakieś warzywa ) placuszki ( serowe, kalafiorowe, ziemniaczano – warzywne ) ale to na pierwszą kolacje ok 17 :00 bo póżniej nie polecam za ciężkie. Ewentualnie kotleciki z piesi lub polędwicy, kluseczki ( kopytka, kładzione, śląskie itp ) albo makarony ( mój uwielbia z masełkiem i serem białym ) można też na podwieczorek zaserwować owoce i jogurt a na słodką kolacje budyń, możliwości jest milion, tylko musisz próbować, bo maluchy w takim wieku są wybredne, mój mały np nie tkinie niczego co zawiera widoczne części ziemniaków ( tj kostka, paseczki, ziemniaki w całości, frytki… zjada tylko tarte w kluskach i plackach ) Pozatym jajka na 100 sposobów, kromeczki smażone na masełku obtaczane w mleku i jajku, ale piszesz że jajka odpadają, może kanapki kolorowe?

                  • moj roczniak na kolacje która zjada ok 18 dostaje czasem kaszke Neslte albo Hippa, czasem kanapkę z wedliną lub drzemem (mam od babci :)) albo pasztetem (tez od babci :)) czasem jajecznice…..parówek nie lubi
                    a tuz przed snem (ok 19-stej) wypija ok 150 ml mleka
                    Ale tez sie w nocy budzi….
                    czasem i 4 razy ok ok 100ml mleka wypija, wiecej nie chce a bez mleka sie nie da, ale to jego budzenie to przez zęby..jak nie rosną i mamy przerwe to juz wcale sie nie budził do mleka…ech…
                    Starszemu synowi zabrałm piers tydzien przed 1 urodzinami i po ok tygodnia wcale sie nie budził a ten 2 dni temu skończył roczek a jakos nie ma perspektywy na jego przesypianie nocy…:(

                    • to małe dziecko jeszcze i nie wiem czemu ma spać całą noc? Mleko na kolacje to średnio treściwy posiłek wg mnie. Kaszki nie jada? Parówki jak nie sa robione przez siebie, to nic wartościowego nie mają, sa robione przeważnie z odpadów. Więc trudno wyczuć co ją uczula.
                      Kaszki torebkowe, albo kasza manna, placki próbowałas dawać z jabłkiem?

                      Czy ona zjada dużo w nocy?
                      Może to mleko bardziej zagęść i zamiast butelką daj łyżeczką, zdrowsze to niż cmokanie smoka przed snem.

                      • przyznam się ża ja jak moja córka miała tyle samo to cudowałam
                        jadła mało i cześciej i budziła się i tak o 2 na mleko
                        poczekałam i od 16-17 miesiąca zaczęła spać do 5
                        teraz ma ponad 2 lata i spi całą noc 😉
                        czasem trzeba po prostu poczekać

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 1 rok i 4 miesiące – budzi sie w nocy ?!! co dawac przed snem?

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general