10 lat różnicy…

Dziewczyny, mój starszy syn w lutym skończy 10 lat. W maju będę rodzić swoje drugie dziecko. W sumie to 10 lat różnicy. Długo zabiegaliśmy o tę drugą ciążę i po kilku latach się udało. Chciałabym, aby wszystko poszło dobrze. Poczytałam, że drugi poród jest szybszy, łatwiejszy. Ale w moim przypadku to aż 10 lat różnicy i nie wiem, czy ta zasada ma zastosowanie?? No i mój wiek – mam 32 lata. Pierwszy porób był naprawdę wzorowy, ale byłam młoda.

Jeżeli któraś z Was może mi coś napisać, to będę wdzięczna.

Pozdrawiam,

13 odpowiedzi na pytanie: 10 lat różnicy…

  1. Zamieszczone przez Iwona29
    Dziewczyny, mój starszy syn w lutym skończy 10 lat. W maju będę rodzić swoje drugie dziecko. W sumie to 10 lat różnicy. Długo zabiegaliśmy o tę drugą ciążę i po kilku latach się udało. Chciałabym, aby wszystko poszło dobrze. Poczytałam, że drugi poród jest szybszy, łatwiejszy. Ale w moim przypadku to aż 10 lat różnicy i nie wiem, czy ta zasada ma zastosowanie?? No i mój wiek – mam 32 lata. Pierwszy porób był naprawdę wzorowy, ale byłam młoda.

    Jeżeli któraś z Was może mi coś napisać, to będę wdzięczna.

    Pozdrawiam,

    chyba nie ma reguly na porody, czy starsza czy mlodsza…hmm poza tym mialam 29 lat jak Marte rodzilam – i czulam sie mloda- porod byl szybki, nie napisze, ze bezbolesny bo troche balalo- ale 3 godz i po sprawie, teraz mam 34-wciaz czuje sie mloda..hehehe jeszcze nie wiem jaki bedzie drugi porod po praiwe 5 latach przerwy – ale jestem bardzo pozytywnie nastawiona i mam wielka nadzieje ze wlasnie bedzie szybciej i blyskawiczny powrot do kondycji sprzed ciazy
    nie zamartwiaj sie wiekiem moim zdaniem to nie ma duzego znaczenia…szczegolnie dla nas 30-latek
    wydaje mi sie ze teraz bardziej swiadomie bedziesz wszystko przezywac niz 10 lat temu..poza tym masz doswiadczenie i pomimo roznicy wieku z pewnoscia wiele sobie przypomnisz.. A poza tym mysle ze tez na porodowkach wiele sie zmienilo od 10 lat.. Na plus co moze tez Cie milo zaskoczy
    w porodach zycze Ci aby nie bylo znacznej roznicy jesli ten pierwszy porod byl ok dla Ciebie i dla dziecka

    • Zamieszczone przez kasiek74
      chyba nie ma reguly na porody, czy starsza czy mlodsza…hmm poza tym mialam 29 lat jak Marte rodzilam – i czulam sie mloda- porod byl szybki, nie napisze, ze bezbolesny bo troche balalo- ale 3 godz i po sprawie, teraz mam 34-wciaz czuje sie mloda..hehehe jeszcze nie wiem jaki bedzie drugi porod po praiwe 5 latach przerwy – ale jestem bardzo pozytywnie nastawiona i mam wielka nadzieje ze wlasnie bedzie szybciej i blyskawiczny powrot do kondycji sprzed ciazy
      nie zamartwiaj sie wiekiem moim zdaniem to nie ma duzego znaczenia…szczegolnie dla nas 30-latek
      wydaje mi sie ze teraz bardziej swiadomie bedziesz wszystko przezywac niz 10 lat temu..poza tym masz doswiadczenie i pomimo roznicy wieku z pewnoscia wiele sobie przypomnisz.. A poza tym mysle ze tez na porodowkach wiele sie zmienilo od 10 lat.. Na plus co moze tez Cie milo zaskoczy
      w porodach zycze Ci aby nie bylo znacznej roznicy jesli ten pierwszy porod byl ok dla Ciebie i dla dziecka

      Napisz, jak Ci poszło, jak już urodzisz! ja tak właśnie na 34lata obstawiam ewentualne 3 dziecko;)

      • Zamieszczone przez Iwona29
        Dziewczyny, mój starszy syn w lutym skończy 10 lat. W maju będę rodzić swoje drugie dziecko. W sumie to 10 lat różnicy. Długo zabiegaliśmy o tę drugą ciążę i po kilku latach się udało. Chciałabym, aby wszystko poszło dobrze. Poczytałam, że drugi poród jest szybszy, łatwiejszy. Ale w moim przypadku to aż 10 lat różnicy i nie wiem, czy ta zasada ma zastosowanie?? No i mój wiek – mam 32 lata. Pierwszy porób był naprawdę wzorowy, ale byłam młoda.

        Jeżeli któraś z Was może mi coś napisać, to będę wdzięczna.

        Pozdrawiam,

        To zupelnie jak moja mama!!!
        Mojego brata urodzila jak miala 22 lata a mnie jak miala 32:) Z moim bratem poszlo jes latwo a ze m,na jeszcze latwiej:) Chyba nie ma regoly!! Powodzenia ja wierze ze wszystko bedzie dobrze

        • Zamieszczone przez ahimsa
          Napisz, jak Ci poszło, jak już urodzisz! ja tak właśnie na 34lata obstawiam ewentualne 3 dziecko;)

          jasne ze napisze..i gratulacje odwaznego planu:)

          • Zamieszczone przez kasiek74
            jasne ze napisze..i gratulacje odwaznego planu:)

            No, zobaczymy;) to jeszcze kupa czasu hehe…prawie 6 lat;)
            Ale mam (y) taki plan. Zależy od kilku czynników.

            • Zamieszczone przez Iwona29
              Dziewczyny, mój starszy syn w lutym skończy 10 lat. W maju będę rodzić swoje drugie dziecko. W sumie to 10 lat różnicy. Długo zabiegaliśmy o tę drugą ciążę i po kilku latach się udało. Chciałabym, aby wszystko poszło dobrze. Poczytałam, że drugi poród jest szybszy, łatwiejszy. Ale w moim przypadku to aż 10 lat różnicy i nie wiem, czy ta zasada ma zastosowanie?? No i mój wiek – mam 32 lata. Pierwszy porób był naprawdę wzorowy, ale byłam młoda.

              Jeżeli któraś z Was może mi coś napisać, to będę wdzięczna.

              Pozdrawiam,

              Fajna różnica wieku, będziesz miała dużą pomoc ze strony syna :). A co porodu… pierwsze dziecko rodziłam w wieku niespełna 27 lat, rodziłam koszmarne 17 godzin i w końcu zdecydowali się na cięcie pod narkozą. Szybko doszłam do siebie i od razu wróciłam do swojej figury. Lenkę urodziłam w wieku 31 lat, wody zaczęły odchodzić o 2 w nocy, o 6 byliśmy w szpitalu (skurcze były już mocne, choć rozwarcie na opuszek), o 8:15 tuliłam w ramionach córeczkę. Równie szybko doszłam do siebie (rodziłam naturalnie), ale… ciągle mam 5 kg na plusie… no 3 na pewno :).
              Myślisz, że 32-letnia kobieta nie jest młoda? 😉

              • Zamieszczone przez Iwona29
                No i mój wiek – mam 32 lata.

                kochana nie zalamuj mnie, ja mam 35 i jeszcze palnuje kolejnego malucha
                w wieku 32 urodzilam Adrianka – he he i nie przyszlo mi do glowy ze za stara jestem:):):)

                a tak powaznie to nie masz sie czym martwic – powodzenia!!!

                • A u mnie wręcz odwrotnie- po cc ( 25lat) został mi koszmarny brzuch i 1000kg nadwagi;)
                  A po naturalnym ( 28lat)- w 2 tyg. 16kg w dół- czyli więcej, niż przytyłam w ciąży i brzuch mi się zrobił normalny!

                  • Pewnie, że czuję się młoda. Głównie chodziło mi o ta różnicę 10 lat. Generalnie ginokolodzy mówią, że młode przychodzą i te porody idą im raz dwa, no a po 30-stce to nie to samo. Stąd moje pytanie. Ja czasami żartuję, że na emeryturze dziecka mi się zachciało…:D

                    • kochana dziecko nr. 3 to już inna bajka urodziłam je mając 34l i 4 miesiące….

                      genaralnie co poród to szybciej i łatwiej.. a sama faza parcia 10 minut

                      powodzenia

                      • Zamieszczone przez Iwona29
                        Pewnie, że czuję się młoda. Głównie chodziło mi o ta różnicę 10 lat. Generalnie ginokolodzy mówią, że młode przychodzą i te porody idą im raz dwa, no a po 30-stce to nie to samo. Stąd moje pytanie. Ja czasami żartuję, że na emeryturze dziecka mi się zachciało…:D

                        no to w moim przypadku nie sprawdzila sie ta teoria, drugi porod 32 lata – nie wiedzialam ze rodze, dobrze ze akurat mialam zaplanowane ktg w szpitalu bo tak to nie wiem czy dojechalabym do porodowki – wogole nie czulam skurczy, wszystko trwalo chwilke – jest gdzies opis mojego porodu tu na forum
                        no ale faktem bylo ze poprzedni porod byl 1,5 roku wczesniej;)
                        ja sie spieszylam z rodzeniem, ze tak powiem – miedzy mna a siostrami jest 10 lat roznicy, pewnei dlatego
                        Ale to byla specyficzna sytuacja, one byly dwie i to blizniaczki jednojajowe wiec ich wiez byla tak silna ze ja bylam troche jak z innego swiata;) Teraz gdy jestesmy juz dorosle to wyglada zupelnie inaczej i jest ok

                        • Iwona29 u mnie 9 lat roznicy ( córka 23 luty 1999 ) porod ok 14 kwiecien. Tez wiele mysle o tym jak to bedzie??? Pierwszy porod 28 godzin jednak cały wspominam bardzo bardzo miło. Mała urodziła sie 2850/51cm. Wtedy nie wiedzialam czego sie spodziewac a teraz sama nie wiem niby sie obawiam ale z drugiej strony nie moge sie doczekac. Wierze jednak ze podejscie i nastawienie sie do tego wydarzenia ma wielkie znaczenie. Mam nadzieje ze i dla mnie i dla ciebie bedzie to kolejne wspaniałe wydarzenie. Dodam na koniec ze mam 30 lat.
                          Pozdrawiam

                          • Zamieszczone przez Iwona29

                            Jeżeli któraś z Was może mi coś napisać, to będę wdzięczna.

                            Pozdrawiam,

                            Gdzies slyszalam, ze drugi porod jest latwiejszy tylko jesli nastepuje max do 5 lat po pierwszym. Ja rzeczywiscie drugi mialam latwiejszy. Moja mama jak urodzila brata to wcale nie mowila ze bylo latwiej (brat jest 10 lat mlodszy ode mnie). Pani, ktora rodzila w pokoju obok mnie drugiego syna, mowila mi potem, ze drugi porod byl ciezszy. Rodzac Martinke z kolei byla ze mna na porodowce kobieta, ktora nie mogla urodzic (dlugo sie nie mogla otworzyc) wlasnie drugiego dziecka (starsze 16 lat).

                            Przepraszam, jesli Cie wystraszylam (nie taki byl zamiar), ale napisalam wg mojego doswiadczenia. Mam nadzieje, ze Twoj drugi porod bedzie latwy, czego serdecznie Ci zycze i bede wyczekiwac wiesci o nim 🙂 Pozdrawiam!

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 10 lat różnicy…

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general