100% pewności w określeniu płci??

Nie wiem, jakiej płci jest moja dzidzia, bo ostatnio na USG (w piątek) razem z mężem powiedzieliśmy, że jeszcze na razie nie chcemy wiedzieć. Ale zapytałam czy to byłoby na 100% pani powiedziała, że tak… Nie chce mi się do końca wierzyć. Czy 100% pewności można mieć przy określeniu dziewczynki czy tylko chłopca?

Ania i Fasolka (14.06.2004)

9 odpowiedzi na pytanie: 100% pewności w określeniu płci??

  1. Re: 100% pewności w określeniu płci??

    Wydaje mi sie, tak na chlopski rozum, ze 100% pewnosci dotyczy chlopca, bo u niego jak juz widac to “coś” to juz widac, natomiast dziewczynka moze byc dziewczynka albo chlopcem ktory chowa sobie to cos miedzy nozkami. Tak mi sie wydaje ale oczywiscie pisze to jako laik. U mojego dziecka lekarz orzekl na 100% ze to chlopiec.

    skate i maleńki chłopiec czerwcowy (12.06.2004)

    • Re: 100% pewności w określeniu płci??

      No chyba że u chłopca “to coś” pomyli z podwiniętą pępowiną. Uważam że w każdym przypadku mogą sie pomylić! Radzę nie nastawiać się na 100% i traktować informacje o płci dzidzi z przymrużeniem oka. U mnie jeden gin.twierdził,że widzi dziewuszke a inny że widzi chłopca. A mnie jest wszystko jedno byleby zdrowe było.
      pozdrawiam
      Mamisia i dzidzio(9.04.2004)

      • Re: 100% pewności w określeniu płci??

        To zależy tylko od tego jak ułożona jest dzidzia i jakim sprzętem dysponuje lekarz. Ja oglądając swoje maleństwo na ekranie monitora od USG nie miałam żadnych wątpliwości, że jest to dziewczynka. 🙂 Tym bardziej lekarz. 🙂

        Pozdrawiam,
        Monika i Ola (1.07.2004 r.)

        • Re: 100% pewności w określeniu płci??

          U mnie juz w 12 tyg. lekarz powiedzial, ze widzi “trzecia, malutka noge” 🙂 A w 18 wpisal na wyniku badania – “plec meska”. Mysle, ze dobry praktyk moze stwierdzic na 100 %. Ja sama moge to stwierdzic jesli : Dzidzia wlasnie ma raczki przy buzi (obie), szeroko rozstawione nozki i lekarz powieksza na max przetrzen miedzy nozkami 🙂 Mam chlopca na 100%

          (Oby Dobra ) Nowinka

          • Re: 100% pewności w określeniu płci??

            Ja mam na mysli dobrego lekarza z dobrym sprzetem bo wg mnie tylko taki ma odwage powiedziec mamie, ze plec bedzie na 100% taka czy taka. Lekarzowi, ktory myli pepowine z siusiakiem chyba czegos brakuje, albo sprzetu albo wzroku. Przeciez wyszukuja u dziecka wiele narzadow mniejszych niz siusiak, wiec jaka bylaby ich wiarygodnosc? Ja mysle ze jak ktos mowi, ze wie na 100% to chyba wie, a jak nie wie to jest ignorantem, ze to mowi.

            skate i maleńki chłopiec czerwcowy (12.06.2004)

            • Re: 100% pewności w określeniu płci??

              100% to chyba tylko przy porodzie
              Myślałam, że jak lekarz jest pewny, to rzadko się myli…myliłam się.
              W poprzedniej ciąży slyszałam że mam synka a urodziłam dziewczynkę. Taką samą sytuację miały dwie moje znajome z pracy, w ciągu ostatniego miesiąca – miał być synek – urodziła się dziewczynka….także w tę stronę – mówiło się że raczej się nie mylą..jak widzisz – bywa różnie.

              GOSIA i

              • Re: 100% pewności w określeniu płci??

                Tak właśnie była ułożona moja malutka 🙂 Rączki przy buzi i nóżki podciągnięte do góry i rozstawione 🙂 Naprawdę nie sposób było nie zobaczyć 🙂

                Pozdrawiam,
                Monika i Ola (1.07.2004 r.)

                • Re: 100% pewności w określeniu płci??

                  Gosiu, a w tej ciąży chcesz wiedzieć, czy wolisz poczekać do końca? Chyba lepsza jednak jest niespodzianka, skoro istnieją te pomyłki, wydaje mi sie, że lepiej nie nastawiać się na konkretną płeć, bo pomimo radości, na pewno jestna początku jakiś mały szok, jak okazuje się przy porodzie, że ktoś inny z nas wychodzi:))
                  W tej chwili najważniejsze by dzidzia była zdrowa, a kim będzie okaże się przy porodzie, lub kilka tygodni przed, chociaż też czytałam o tych 100% do samego końca…
                  Ania i już większa Fasolka (14.06.2004)

                  • Re: 100% pewności w określeniu płci??

                    Nucha, trudno mi powiedziec, ale my widzielismy ‘klejnoty’ naszego synka, dosyc wyraznie, nawet bym powiedziala, ze ze szczegolami… hi, az sie pani gin zawstydzila… wiec ja mam 100% pewnosci !
                    pozdr

                    syn 29.02.04

                    Znasz odpowiedź na pytanie: 100% pewności w określeniu płci??

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general