11-latka urodzila dziecko

Opiekunami sa babki, ciekawe ile maja lat, moze sa dopiero po trzydziestce

[Zobacz stronę]

19 odpowiedzi na pytanie: 11-latka urodzila dziecko

  1. rozumiem, taki naród, taka tradycja…
    ale szkoda mi jej tak poprostu…

        • [QUOTE=sylwkasz;2227120]Opiekunami sa babki, ciekawe ile maja lat, moze sa dopiero po trzydziestce

          QUOTE]

          albo jeszcze nie

          • To normalne u Romow.
            Nie dziwi mnie wcale.

            • szkoda dziecka
              dziecko ma dziecko.

              • To u Nich normalne i nikogo nie dziwi… Ale moim zdaniem to dramat…

                • świat do tyłu pełza….

                  • .. taka u nich tradycja w sumie 14-latka była by pełnolenie to jak by w naszej kulturze urodziła 16-stka…

                    a ojciec.. ten 19-stolatek, w tym momencie to chyba nie powinien odbywać kary więzienia, ma dziecko i żonę (młodszą o kilka lat niż powinna mieć ale ma) i powinien być z nimi… tak mi się wydaje (dla dziecka), to inna tardycja, inna kultura inne zwyczaje (u nas teź ciągle są neioficjalne śluby u cyganów gdzie dziewczynki mają po 14 lat, rodzą dzieci a jak mają już odpowienid iek to z gromadką dzieci idą zalegalizować związek w US)…. (mama przyjaciółki obsługiwała jako kelnerka huczną imprezę cygańską tylko nieoficjalnei dowiedziała się że o ślub 12-latki i 14-latka, to było parenaście lat temu)

                    … jenak mimo tardycji neiwyobrażam sobie by dziewczynka młodsza od mojej najstarszej córki miała być matką.

                    • Zamieszczone przez SuperBasiek
                      świat do tyłu pełza….

                      Nie sądzę.

                      • troche pomyslki w tekscie: 14 lat to granica wieku, ponizej ktorej utrzymywanie kontaktow seksualnych jest karalne

                        w bg cala populacja romska to jeden wielki dramat

                        nauczylam sie tutaj skrajnej nietolerancji dla tych ludzi, a szkoda, bo dotad uwazalam sie za osobe otwarta na swiat
                        cale miasto sofia jest obrosniete wrecz slumsami; nawet na moim osiedlu jest kilka miejsc, gdzie stopja sklecone z byleczego romskie chalupki i biegaja te biedne zapuszczone dzieciaki
                        chlopy jaraja faje i chleja na umor, w przerwach ciagaja te swoje bida-wozki i wygrzebuje skarby ze smietnikow
                        dziewczynki w ciazy to widok codzienny

                        romowie sa niereformowalni
                        ale pomoc panstwa w tej sytuacji to jest dopiero jedna wielka pomylka, bo to jakby wspieranie ich dzialalnosci

                        moglabym godzinami na ten temat…

                        • Zamieszczone przez kantalupa
                          troche pomyslki w tekscie: 14 lat to granica wieku, ponizej ktorej utrzymywanie kontaktow seksualnych jest karalne

                          w bg cala populacja romska to jeden wielki dramat

                          nauczylam sie tutaj skrajnej nietolerancji dla tych ludzi, a szkoda, bo dotad uwazalam sie za osobe otwarta na swiat
                          cale miasto sofia jest obrosniete wrecz slumsami; nawet na moim osiedlu jest kilka miejsc, gdzie stopja sklecone z byleczego romskie chalupki i biegaja te biedne zapuszczone dzieciaki
                          chlopy jaraja faje i chleja na umor, w przerwach ciagaja te swoje bida-wozki i wygrzebuje skarby ze smietnikow
                          dziewczynki w ciazy to widok codzienny

                          romowie sa niereformowalni
                          ale pomoc panstwa w tej sytuacji to jest dopiero jedna wielka pomylka, bo to jakby wspieranie ich dzialalnosci

                          moglabym godzinami na ten temat…

                          Troche mi sie skojarzylo z Afryką- gdzie inegerencja z zewnatrz doprowadziła do tego, co mamy teraz…Zniaszczenie rdzennej kultury, stylu życia nigdy na dobre nie wyszło takim ludziom.

                          ( a Romów “upupiła” komuna- wynaturzyła tych ludzi nakazujac im coś zupełnie obcego dla nich)

                          • [QUOTE=ahimsa;2229812]Troche mi sie skojarzylo z Afryką- gdzie inegerencja z zewnatrz doprowadziła do tego, co mamy teraz…Zniaszczenie rdzennej kultury, stylu życia nigdy na dobre nie wyszło takim ludziom.

                            ( a Romów “upupiła” komuna- wynaturzyła tych ludzi nakazujac im coś zupełnie obcego dla nich)[/QUOTEA

                            A ja sądzę że trzeba wliczyć w to ich mentalnośc….

                              • a mnie przeraziło to:

                                To dziwne uczucie być mamą. Wcześniej bawiłam się zabawkami, ale teraz moja córka będzie moją zabawką – powiedziała 11-latka dziennikarzom.

                                • Zamieszczone przez moni2003
                                  a mnie przeraziło to:

                                  No a jakie inne pojęcie może mieć 11-letnie dziecko?

                                  • Zamieszczone przez ahimsa
                                    No a jakie inne pojęcie może mieć 11-letnie dziecko?

                                    no w sumie takie…
                                    wiesz jakoś tego nie ogarniam… mam wujka starszego ode mnie o 11 lat; razem się wychowywaliśmy i jesteśmy dla siebie prawie jak rodzeństwo… jakoś nie ogarniam takiej różnicy wieku między matką a dzieckiem…
                                    jakoś za małą mam głowę na takie rzeczy

                                    • Zamieszczone przez moni2003
                                      no w sumie takie…
                                      wiesz jakoś tego nie ogarniam… mam wujka starszego ode mnie o 11 lat; razem się wychowywaliśmy i jesteśmy dla siebie prawie jak rodzeństwo… jakoś nie ogarniam takiej różnicy wieku między matką a dzieckiem…
                                      jakoś za małą mam głowę na takie rzeczy

                                      Bo 11-latka ani trochę nie jest emocjonalnie przygotowana do macierzynstwa….i biedna ona i biedne dziecko…

                                      • Zamieszczone przez ahimsa
                                        i biedna ona i biedne dziecko…

                                        podpisuje się

                                        Znasz odpowiedź na pytanie: 11-latka urodzila dziecko

                                        Dodaj komentarz

                                        Angina u dwulatka

                                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                        Czytaj dalej →

                                        Mozarella w ciąży

                                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                        Czytaj dalej →

                                        Ile kosztuje żłobek?

                                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                        Czytaj dalej →

                                        Dziewczyny po cc – dreny

                                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                        Czytaj dalej →

                                        Meskie imie miedzynarodowe.

                                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                        Czytaj dalej →

                                        Wielotorbielowatość nerek

                                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                        Czytaj dalej →

                                        Ruchome kolano

                                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                        Czytaj dalej →
                                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                        Logo
                                        Enable registration in settings - general