11 listopada swiętem Konstytucji…

usłyszałam w radio ze wielu Polaków tak mysli…ze to rocznica” jakiś straków” lub własnie ustanowienia konstytucji…
ręcę opadają…
tymczasem to kolejne SMUTNE i baardzo poważne swięto, nie warte zainteresowania młodego pokolenia
[i]Dziś Święto Niepodległości. Z tej okazji, jak co roku, przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysta zmiana wart. Przemówienie wygłosi prezydent Aleksander Kwaśniewski, zostanie oddanych 12 salw armatnich.
Obchody 86. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się rano w kościele św. Krzyża, gdzie biskup polowy WP gen. bryg. Tadeusz Płoski odprawi okolicznościową mszę. Prezydent wręczy odznaczenia państwowe. Wieńce i kwiaty spoczną m.in. pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.[/i][info onet]
i z czego tu się cieszyć?
a mnie się marzy takie swięto niepodległosci jak w stanach ech…
haloween sie zadomowiło to moze kiedyś doczekam 😉

tymczasem kolejne wolne, dłuugi weekend, zakupy, tv….
czy dla was dzień 11 listopada ma jeszcze jakies znaczenie?

pozdrawiam

Ola z Natalią- 2.06.2003

16 odpowiedzi na pytanie: 11 listopada swiętem Konstytucji…

  1. Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

    Dla mnie chyba nie ma ono większego znaczenia. Owszem, jest to ważna data historyczna, lecz tradycja nie nauczyła nas odświętnie odnosić się do tego święta. Może dlatego, że jest to jedno z młodszych ( o ile nie najmlodsze) święto państwowe.

    ,

    • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

      Smutne to, ale prawdziwe 🙁
      Kolejny dzień wolny i szlag mnie trafia, bo sklepy pozamykane ;))

      Ale tak serio – faktycznie brakuje mi takie patriotycznego świętowania. Może nie, aż tak jak w Stanach – troszkę są dla mnie za kiczowaci. Ale przydałoby się, żeby o niektórych wydarzeniach w naszej historii przypominać i przypominać i przypominać, aż ta wiedza stanie się oczywista.

      Kinga i Łucyjka (9 m-cy)

      • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

        wiesz może w USA rzeczywiście jest to świeto trochę kiczowate, ale jakoś jednoczy ludzi i wydaje mi się, że dzięki temu pamiętają co świętują.u nas jest to kolejna okazja do długiego weekendu i większość z nas niestety nawet nie pamięta z jakiego to powodu. dla mnie jako osoby lubiącej historię jet to trochę przerażające i żenujące. taki brak świadomości narodowej. potrafiliśmy głośno krzyczeć “nie” dla UE, ale tak ważnego święta nie potrafimy uszanować.

        • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

          Ja też nie bardzo kojarzyłam o co dokładnie chodzi ale się dowiedziałam z onetu
          A i jeszcze chciałam powiedzieć, ze powzruszałam się, poniekąd z patriotyczną nutą, oglądając “Pragnienie miłości” z przepiękną muzyką Szopena
          I poskarżyć – padło mi GG i nie mogę ogłosić całemu światu pełni moich wruszeń

          • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

            to była ogólna padaczka gg usmiech] ja też nie miałam

            • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

              Czyżby trwała nadal? U mnei znów słoneczko czerwone ze wstydu chyba?

              • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

                U mnie w domu zawsze obchodzimy to święto z radością, choć bez wielkiej pompy. Tata wywiesza flagę, a przy obiedzie rozmawiamy o tym, jak dobrze żyć u siebie, nawet gdy finansowo jest ciężko, co by było gdyby historia potoczyła się inaczej i wznosimy toast za niepodległość.

                Dag + Witold + Maja (12-03-2004)

                • ma znaczenie

                  Dla mnie to święto ma znaczenie. Może dlatego, że jestem historykiem i dobrze wiem dlaczego 11 listopada jest świętem narodowym.
                  Obchody 11 listopada wcale nie wydają mi się smutne, są wzruszające i poważne, bo na pamiątkę ważnych wydarzeń. Tego dnia wspomina się przecież również tych wszystkich którzy przez długie lata walczyli o odrodzenie państwa polskiego. Myślę, że nie musimy się uczyć świętowania od innych narodów.
                  Pozdrawiam!
                  Asia mama Oleńki urodzonej 22 lipca (kiedyś ten dzień też byl świętem narodowym:))

                  • Dla mnie to bardzo ważne świeto….

                    …….. bo dzis mam urodziny

                    Marta&Domi 15.03.2004

                    • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

                      dokładnie- jednoczy ludzi, cieszą się, świętują a u nas jakos tak powaznie… Nawet flagi tylko na szkołach czy urzędach..
                      ech
                      pozdrawiam

                      Ola z Natalią- 2.06.2003

                      • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

                        😉
                        pozdrawiam

                        Ola z Natalią- 2.06.2003

                        • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

                          W szkole oczywiscie mielismy z tej okazji uroczysty apel, inscenizacje… i wlasnie w trakcie – kolezanka szepnela do mnie “jakie to swieto u nas smutne”. Mimo ze inscenizacja nie byla napuszona, byla wrecz nowatroska chwilami, ale i tak.. widac, jakie jest podejscie…
                          Ja sie czulam jak glupia, bo sie musialam hamowac, by nie popuscic lezki ze wzruszenia (chor cudownie spiewal “kocham cie, Polsko” – wspaniala piesn, z podzialem na glosy, dla mnie rewelacja i tak samo czulam, gdy jeszcze chodzilam do szkoly) a o uczniach tego powiedziec nie mozna, choc ogladali, musze to przyznac, w skupieniu i bez nudy. Jednak czy z jakimisglebszymi odczuciami?…

                          Zgadzam sie, ze kiczowatosc analogicznego swieta w USA nie powinna nas odtraszac… niechby sobie i nasze bylo kiczowate ale chociaz tak przezywane, jak tam… z jakas radoscią i bez dopytywania dzieci, “dlaczego jutro nie idziemy do szkoly?”
                          Polacy nie znaja wlasnego hymnu, czasami wstydza sie go spiewac… itd. itp – nie chce mi sie juz nad tym rozwodzic, bo mi sie smutno robi.

                          • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

                            ma, ma znaczenie bardzo wyjątkowe… 11 listopada urodził się mój synek. czyz nie piękna data urodzenia?
                            Pozdrawiam Justyna i Staś roczniak

                            • Re: ma znaczenie

                              Ja także mam świadomość ważności tego święta, bo ja zostam wychodowana przez historyka… Jednakże w Polsce nie ma ciekawego podejścia do obchodó tego święta i nawet TV nie ma na to receptury, puszczając filmy i programy absolutnie nie związane z problematyką życia pod rządami obcego państwa, które wymuszało wyrzeczenia się własnej tożsamości. Ale mineły lata i zapomniało się o tym, jak kiedys było żle… bo przecież wolnością w tego pełnym słowa znaczeniu, cieszyć się Polsce nie bylo dane długo…
                              Zaś co do samych obchodów, to bardzo spodobało mi się świętowanie Gdańska. Oby więcej takich “imprez”….

                              ,

                              • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

                                oczywiście wiem co to za świeto
                                ale znaczenia dla mnie nie ma żadnego
                                tyle że mąz ma wolne i ja mogę trochę mniej zajmowac sie Wojtkiem – czyli odpoczynek ;))

                                Anies i Wojtuś (23.07.2003)

                                • Re: 11 listopada swiętem Konstytucji…

                                  Hm,,to też jest data moich urodzin..;-)))Pozdrowionka

                                  Gosia i Kubuś(13-09-2003)

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 11 listopada swiętem Konstytucji…

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general