…11-to kilowy połroczniak ;-)

witam wszystkie mamusie po mojej malej przerwie;-) łacznie z mdlosciami ogarnela mnie jakas niechec do korzystania z komputera nie moglam sie przemoc po prostu omijałam go z daleka;-)moznaby to dopisac do obiawow wczesnociazowych poza mdłosciami;-) Chcialam sie podzielic z Wami bo moze to jest normalne;-) widzialam na placu zabaw 11 kg polrocznego dzieciaczka 😉 Zosia jest jak na swoj wiek wzrostowo wysoka bo maz ma 196 cm ale wagowo raczej norma bo prawie 8kg no i rozwija sie jak zwyczjny polroczniak czyli ksiazkowo jak to okresla moja tesciowa 😉 Wczoraj bylam w lekkim szoku widzac siedzacego na trawie chlopca sadzilam, ze ma jakies 9 miesiecy zaraz zagadala mnie jego mama pytajac o Zoske w jakim jest wieku i szczeka mi opadla kiedy sie dowiedzialam. Jeszcze bardziej otworzylam usta kiedy mama mowil, ze o,5 kg opakowanie Nana wystaracza Jej na poltora dnia + jeszcze paczka kaszki smakowej. Maluch je dzien i noc co dwie godziny !!! i kobieta nie nadaza robic dla niego mleka wiec ma przygotowane butelki w lodowce 😉 acha i nie obca jest mu czekoladowa princessa ktora zjada cala ;-)Jest taki duzy i silny, ze powoli wsadza go w chodzik. Moze moje zdziwienie jest bezpodstawne i nie jest to dla Was zadna nowosc ale postanowilam sie tym doswiadczeniem podzielic. Zosia nie nalezy( czasami niestety) do zarloczkow ale chyba wole zeby jadla tak jak teraz 😉 Pozdrawiam goraco. Daglezja


ZOSIA 27.03.2005

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: …11-to kilowy połroczniak ;-)

  1. Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

    Mesia ma 17 m-cy i pewnie dopiero do 11 dobija…

    Mesianka 11 maja ’04

    • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

      Agata i Wiktorek (13.04.2003)

      • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

        Niedawno ktoś pisał na Forum o swoim dziecku, że ma pół roku i 11kg…

        • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

          • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

            Moje prawie 2-letnie dziecko wazy niewiele ponad 11 kg

            Monika & Nina (22 m-ce)

            • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

              Mój Nikoś ma 21 miesięcy i waży około 12 kg, czyli nie wiele więcej niż ten półroczniak.Duże to dziecko 🙂
              pozdrawiam

              Ela&Nikodem 10-01-04

              • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                No to ja napisze, że to normalne napewno nie jest. Skoro to dziecko potrzebuje tyle jesc, to ma zaburzony metabolizm. Jednak sadząc po tym co napisałaś, że zjada całą Princessę (jakaz to głupota dawac w tym wieku nawet odrobinę czegoś takiego) wina leży po stronie opiekunów. Biedne dziecko. Juz teraz narażone jest na złosliwości i docinki, a co bedzie potem?


                Iga 2 lata!

                • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                  Jak na moje oko to ten półroczniak waży “trosdzkę” za dużo, ale z Twojego opisu wynika, że to jednak wina mamy. Mój Synuś też nigdy do niejadków nie należał, ale żeby dziecko mające pół roku ważyło 11 kg… Biedny Maluch
                  pozdrawiamy
                  Aśka i Bartoszek

                  (24.07.04)

                  • :))

                    No właśnie – u nas w majowym wątku to nic nadzwyczajnego 🙂
                    Mój Sławek jest z 20 maja i już ma 10 kg (w czwartek dowiem się dokładnie). Wzrost to jakieś 72-74 cm.
                    Jest karmiony piersią, od 2-3 tygodni wprowadzam mu zupki, kaszki i przeciery owocowe. W dzień je co 2,5-3 godziny. W nocy karmię go 2 razy. Wygląda wg lekarki na 8 miesięcy, ale rozwija się prawidłowo 🙂
                    Słodyczy mu jednak bym nie dawała… i nie będę dość długo.

                    Pzdr

                    Sławek 20.05.2005

                    • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                      No i spłakałam sie…ze śmiechu…dobre…

                      • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                        Princesa to pikuś niektótre matki daja swoim dzieciom np piwo… to jest zbrodnia dopiero.

                        • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                          akronim Laughing Out Loud (bodajże) – w wolnym włumaczeniu (dla nieznających języka) śmiać się w głos.

                          • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                            Jezyk znam, to “LOL” tez mi sie gdzies przewinelo – ale rozwiniecia chyba nie znalam. Dzieki! 🙂

                            Mateusz 08.05.2005

                            • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                              To ja Wam przedstawiam mojego Kubusia. Urodził się z wagą 3440 gr 21listopada 2004r. Na święta Bożego Narodzenia ważył jużprawie 5 kg, jak skończył drugi miesiąc 6300. W wieku 6 miesięcy 9 kg. Teraz ma 10,5 miesiąca i waży coś ok 12 kg (w przyszłym tygodniu idziemy na wizytę kontrolną to się zważymy). Dodam, że nigdy nie dawałam mu słodyczy, karmię go piersią do tego podaję zupki i owoce.
                              Zeby było zabawniej to ja mam 159 cm wzrostu i 47 kg wagi a mój mąż 178 cm i waży 68 kg.

                              Co na to mój lekarz? Powiedział, że największym problemem Kuby jest to, że jast analfabetą i nie przeczytał swojej instrukcji obsługi i nie wie, że dzieci w tym wieku nie powinny tyle ważyć. Poza tym jest zupełnie zdrowy i rozwija się bardzo dobrze i wcale nie ma nadwagi, wg siatki centylowej jest proporcjonalny. Po prostu mam duże dziecko. I co ja za to mogę? Mogę go bardzo kochać, bo mam przecież duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo do kochania !!

                              B i Kubuś 21.11.2004r

                              • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                                no to ja nie wiem czy mam się martwić bo mój synek ma prawie półtora roku i też waży ok. 11 kg

                                ula i kubuś (05.05.04)

                                • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                                  To jakbym widziala synka mojej siostry jakies 13 lat temu! Plakal z glodu, wiec nie bylo szans na ograniczenie mu diety, wiec zupelnie nie zgadzam sie z opiniami, ze matka powinna dawac mu mnie jedzenia. Mial pol roku i pamietam doskonale scene, kiedy szwagier karmil go DRUGA pelna butla i ze lzami w oczach prosil “synku, przestan jesc!” Tez mieli obsesje, ze dziecko wyrosnie na kolosa. A teraz chlopak jak sie patrzy, wysoki z dziesieciokilogramowa niedowaga i do tego koszykarz. Wiec chyba taki wyglad w niemowlectwie wcale nie przesadza o pozniejszej otylosci.
                                  A swoja droga wspolczuje mamom duzych dzieci. Rece mi odpadaja przy moim dziewieciokilowym bablu….

                                  • Re:…11-to kilowy połroczniak 😉

                                    No cóż!Mój Przemuś za tydzień kończy 6 miesięcy i też waży 11kilo. Nie widzę w tym nic złego bo:
                                    1.jest karmiony piersią i tylko jeden posiłek zastępuje mu zupka lub jakis przecierek i to dopiero od 3 tygodni(mama wróciła do pracy)
                                    2.je co 4-5 godzin i tylko raz w nocy wiec wydaje mi sie ze nie jest przekarmiany
                                    3.ma 76cm wzrostu i tez wyglada na 9 miesięczne dziecko.
                                    Wina leży po stronie matki:zamiast zapychać dziecko tucząca kasza może mu dac lekką herbatkę lub wodę bo w/g mnie nie chodzi tu o glód ale o zaspokojenie nadwyraz rozwiniętego odruchu ssania. Princesse niech zje sama i trzyma centymetr na swoich biodrach(a swoja droga ciekawe jak ona wygląda?)

                                    Znasz odpowiedź na pytanie: …11-to kilowy połroczniak ;-)

                                    Dodaj komentarz

                                    Angina u dwulatka

                                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                    Czytaj dalej →

                                    Mozarella w ciąży

                                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                    Czytaj dalej →

                                    Ile kosztuje żłobek?

                                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                    Czytaj dalej →

                                    Dziewczyny po cc – dreny

                                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                    Czytaj dalej →

                                    Meskie imie miedzynarodowe.

                                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                    Czytaj dalej →

                                    Wielotorbielowatość nerek

                                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                    Czytaj dalej →

                                    Ruchome kolano

                                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                    Czytaj dalej →
                                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                    Logo
                                    Enable registration in settings - general