12-to latka

Witajcie 馃檪 Jestem nowym userem i je艣li temat w艂o偶y艂em nie tam gdzie trzeba to przepraszam.
M贸j problem polega na r贸偶nym postrzeganiu wychowania dziecka w odr贸偶nieniu od mojej partnerki. Mieszkamy razem dwa lata. Moja partnerka posiada z pierwszego zwi膮zku dw贸jk臋 dzieci w wieku lat 12-tu i 7. Problem dotyczy 12-to latki kt贸ra wed艂ug mnie wykorzystuje swoj膮 matk臋 do granic mo偶liwo艣ci a ta z kolei biega za ni膮 jak s艂u偶膮ca. Wiele razy t艂umaczy艂em 偶e dziecka w tym wieku nie mo偶na traktowa膰 jak trzylatk臋 i musi zacz膮膰 dorasta膰.Jednak moje s艂owa uderzaj膮 w mur. Czepiam si臋. Na porz膮dku dziennym jest :
-mamo nie mam r臋cznika
-mamo nie wiesz gdzie jest moja kom贸rka?
-mamo gdzie jest moja szczotka?
-mamo nie widzia艂a艣 tego i owego.
-mamo pilnuj mi czasu bo musz臋 o 15-ej wyj艣膰
A mamusia co? No niestety ale biega wiecznie wykonuj膮c za c贸rk臋 podstawowe rzeczy. Na porz膮dku dziennym jest niesprz膮tanie swojego pokoju,艣mieci wok贸艂 艣mietnika le偶膮 po trzy tygodnie. Za porz膮dki bierze si臋 gdy ma w tym interes bo albo by艂a wywiad贸wka albo chce mamusi si臋 przypodoba膰. Dziewczyna idzie si臋 k膮pa膰 i nie ma dnia by z 艂azienki mamusi nie wo艂a艂a ze dwa razy. Pomijam fakt 偶e panna by si臋 umy膰 musi mie膰 p贸艂 wanny wody na dos艂ownie 5 min. Ostatnia awantura w domu jaka wynik艂a dotyczy艂a zakupu but贸w dla c贸rki za 250z艂. Podnios艂o mi si臋 ci艣nienie bo kupno but贸w nie polega艂o na racjonalnym wybraniu a pod metk臋 bo PUMA. Dziewczyna jak wiele nastolatek oczywi艣cie ma hopla na punkcie marki i ten trend jest wyczuwalny w jej zachowaniu, nie szanuje swoich rzeczy bo 艂atwo przychodzi to 艂atwo odchodzi. Buty wytrzymuj膮 po trzy miesi膮ce bo potem wygl膮daj膮 jakby gra艂a w nich zawodowo w pi艂k臋,kom贸rk臋 pannica ma na rok bo potem si臋 nagle psuj膮. Wiecznie s艂yszymy ile to a to kosztuje a wiesz za ile tato mi kupi艂 to? Partnerka uwa偶a 偶e ja si臋 czepiam bo to nie moje dziecko i dlatego tak si臋 zachowuj臋. Jednak wed艂ug mnie nie w tym problem. Problem w tym 偶e mama nie pozwala jej dorosn膮膰. Co poradzi膰? Odpu艣ci膰 i si臋 nie wtr膮ca膰?

4 odpowiedzi na pytanie: 12-to latka

1. 馃檪 12-latki tak maj膮

z jednej strony panienki (nastolatki) z drugiej strony jeszcze dzieci
    ale…
    na g艂ow臋 wle藕膰 sobie nie pozwalam

-mamo nie mam r臋cznika - pi偶amy, wszystko zale偶y od systemu przyuczenia najpierw by艂a nauka przypominania czy ma wszystko ze sob膮 id膮c do k膮pieli, pomog艂o sie raz czy trzy, za czwartym razem go艂y dzie膰 lecia艂 po pi偶am臋 do pokoju 馃檪
    -mamo nie wiesz gdzie jest moja kom贸rka? - we藕 moj膮 i zadzwo艅 do siebie
    -mamo gdzie jest moja szczotka? - a kiedy ostatnio jej u偶ywa艂a艣?
    -mamo nie widzia艂a艣 tego i owego. - kochanie tyle razy ci m贸wi艂am aby艣 odk艂ada艂a rzeczy na swoje miejsce lub zrobi艂a porz膮dek. Szukaj
    -mamo pilnuj mi czasu bo musz臋 o 15-ej wyj艣膰. - ustaw sobie alarm w kom贸rce je偶eli boisz si臋 偶e zapomnisz.

Na porz膮dku dziennym jest niesprz膮tanie swojego pokoju,艣mieci wok贸艂 艣mietnika le偶膮 po trzy tygodnie.
    - nie ma takiej opcji. co piatek ma wr臋czan膮 艣cier臋, cho膰 i tak osobi艣cie wol臋 nie patrze膰 na stan jej biurka.
    Czekam gdy sama z siebie we藕mie 艣cier臋 do r臋ki

markowe ciuchy
    u nas nie ma tego problemu.

niestety w temacie wtr膮cania si臋 do wychowania dziecka nie pomog臋, tutaj musicie sobie sami poradzic.
    Mo偶e twoja partnerka w ten spos贸b rekompensuje dziecku brak biologicznego rodzica, nie wiem – nie b臋de poddawac tego analizie.
    Niestety dzieci z rozbitych rodzin potrafi膮 nie藕le szantazowa膰 emocjonalnie rodzic贸w.

• W tym przypadku by艣 si臋 nie doczeka艂a sprz膮tania we w艂asnym pokoju. Przez dwa lata mia艂a mo偶e ze trzy razy odkurzacz w r臋ku a ju偶 jak si臋 we藕mie to wtedy gdy albo jest awantura albo ma w tym interes. Co do markowych ciuch贸w niestety ale wyniesione to chyba z otoczenia bo dzieci maj膮. Tak mi si臋 wydaje. Jej tatu艣 te偶 zreszt膮 lansuje tak膮 mi艂o艣膰 do takich rzeczy wi臋c i dziecku si臋 udziela. Co do zakupu but贸w kt贸r膮 opisa艂em powy偶ej. Dwa tygodnie wcze艣niej na o艣wiadczenie ze strony mamy 偶e nie sta膰 jej na zakup w tej cenie trzas艂a drzwiami ze z艂o艣ci i foch. Nie mija dwa tygodnie mamusia jej takie butki wybiera. Wi臋c sorry kto tu jest g贸r膮? C贸rka co po zadymie dosz艂a do tego co chcia艂a czy mama? Sami sobie odpowiedzcie. Wszystkie takie odpowiedzi jakich udziela艂a艣 by艂y przerabiane a zw艂aszcza z mojej strony gdy偶 wychodz臋 z za艂o偶enia 偶e nie jestem na posy艂ki bo dziecku tak wygodnie a opr贸cz swoich praw dziecko ma mie膰 te偶 obowi膮zki. A je艣li takich obowi膮zk贸w nie ma to niestety ale niczego w 偶ycie nie wyniesie. Rozmowy nic nie daj膮 bo z regu艂y jest atak 偶e ja widz臋 jedynie same minusy a nie widz臋 plus贸w. I 偶e to nie moje dzieci wi臋c si臋 tak zachowuj臋.Kupowanie 偶e tak powiem dziecka pob艂a偶aniem we wszystkim nie prowadzi do niczego.

• W tym przypadku by艣 si臋 nie doczeka艂a sprz膮tania we w艂asnym pokoju. Przez dwa lata mia艂a mo偶e ze trzy razy odkurzacz w r臋ku a ju偶 jak si臋 we藕mie to wtedy gdy albo jest awantura albo ma w tym interes.
        Nie od razu Rzym zbudowano
        Wiesz jak si臋 uczy dzieci sprz膮ta膰 po zabawie?

Co do markowych ciuch贸w niestety ale wyniesione to chyba z otoczenia bo dzieci maj膮. Tak mi si臋 wydaje. Jej tatu艣 te偶 zreszt膮 lansuje tak膮 mi艂o艣膰 do takich rzeczy wi臋c i dziecku si臋 udziela.
        W otoczeniu mojego dziecka te偶 s膮 dzieci z markowymi ciuchami, i co z tego

Co do zakupu but贸w kt贸r膮 opisa艂em powy偶ej. Dwa tygodnie wcze艣niej na o艣wiadczenie ze strony mamy 偶e nie sta膰 jej na zakup w tej cenie trzas艂a drzwiami ze z艂o艣ci i foch. Nie mija dwa tygodnie mamusia jej takie butki wybiera. Wi臋c sorry kto tu jest g贸r膮? C贸rka co po zadymie dosz艂a do tego co chcia艂a czy mama? Sami sobie odpowiedzcie. A je艣li takich obowi膮zk贸w nie ma to niestety ale niczego w 偶ycie nie wyniesie. Rozmowy nic nie daj膮 bo z regu艂y jest atak 偶e ja widz臋 jedynie same minusy a nie widz臋 plus贸w. I 偶e to nie moje dzieci wi臋c si臋 tak zachowuj臋.Kupowanie 偶e tak powiem dziecka pob艂a偶aniem we wszystkim nie prowadzi do niczego.[/QUOTE]
        Jestem ciekawa jak sie uk艂ada mi臋dzy tob膮 a c贸rk膮 partnerki? lubi ci臋? akceptuje twoje prawa obowiazk贸w? Czy mo偶e uwa偶a 偶e jestes tylko facetem jej mamy kt贸ry guzik mo偶e 馃檪
        A czy ty ja lubisz? Czy tylko uwa偶asz 偶e jest rozpuszczon膮 nastolatk膮.
        A jezeli jest tylko rozpuszczon膮 nastolatk膮 to nie jej wina tylko wina Twojej partnerki – z tego co piszesz.

Wszystkie takie odpowiedzi jakich udziela艂a艣 by艂y przerabiane a zw艂aszcza z mojej strony gdy偶 wychodz臋 z za艂o偶enia 偶e nie jestem na posy艂ki bo dziecku tak wygodnie a opr贸cz swoich praw dziecko ma mie膰 te偶 obowi膮zki.
        i co z tego 偶e przerabiali艣cie jak jak nie macie wsp贸lnego frontu, bez tego jak dla mnie sukces贸w nie bedzie. partenrka m贸wi A, ty m贸wisz B. A ojciec dziecka pewnie Z.
        A dzieciak wybiera sobie to co mu najlepiej pasuje.

I najwazniejsze ja i tak ci nie powiem co masz robi膰…

• Ale o co chodzi? Irytuje Cie, 偶e dziewczyna w ten sposob traktuje matke? czy obawiasz sie, ze w zyciu sobie nie poradzi?
          jesli to drugie, to spokojnie. poradzi sobie 馃檪 umiejetnosc sprzatanie nie jest podstawa szczescia- zycie mozna ulozyc tak, zeby nie robic rzeczy, ktorych sie nie lubi. Poza tym, czesto czlowiek w relacjach z druga osoba trzyma sie granic, ktore ta mu wyznaczyla. To, ze wola mame, aby przyniosla jej recznik, wcale nie oznacza, ze sama nie bedzie swojemu przyszlemu pratnerowi tego recznika przynosic.
          Klucha, jak sie uczy dziecko sprzatania po zabawie?

Znasz odpowied藕 na pytanie: 12-to latka

Dodaj komentarz

Angina u dwulatka

M贸j Synek ma 2 lata i 2 miesi膮ce. Od miesi膮ca kaszla艂 i smarka艂 a od 艣rody dosta艂 gor膮czki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zacz膮艂 gor膮czkowa膰 m膮偶 –...

Czytaj dalej 鈫

Mozarella w ci膮偶y

Dzisiaj nasz艂a mnie ochota na mozarell臋. I tu mam w膮tpliwo艣ci – czy w ci膮偶y mo偶na je艣膰 mozzarell臋?? Na opakowaniu nie ma ani s艂owa na temat pasteryzacji.

Czytaj dalej 鈫

Ile kosztuje 偶艂obek?

Dziewczyny! Ile p艂acicie miesi臋cznie za 偶艂obek? Pono膰 ma by膰 dofinansowany z gminy, a nam przysz艂o zap艂aci膰 292 z艂 bodaj偶e. Nie wiem tylko czy to z rytmik膮 i innymi. Czy tylko...

Czytaj dalej 鈫

Dziewczyny po cc – dreny

Dziewczyny, czy kt贸ra艣 z Was mia艂a zak艂adany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmuj膮 na drugi dzie艅 i ma on na celu oczyszczenie rany. Prosz臋 dajcie zna膰, je艣li kt贸ra艣 mia艂a...

Czytaj dalej 鈫

Meskie imie miedzynarodowe.

Kochane mamu艣ki lub oczekuj膮ce. Poszukuj臋 imienia dla ch艂opca zdecydowanie m臋skiego. Sama zastanawiam si臋 nad Wiktorem albo Stefanem, ale m贸j m膮偶 jest jeszcze niezdecydowany. Mo偶e co艣 poradzicie? Dodam, ze musi to...

Czytaj dalej 鈫

Wielotorbielowato艣膰 nerek

W 28 tygodniu ci膮偶y zdiagnozowano u mojej c贸reczki wielotorbielowato艣膰 nerek – zesp贸艂 Pottera II. M贸j ginekolog skierowa艂 mnie do szpitala. W bia艂ostockim szpitalu po usg powiedziano mi, 偶e musz臋 jecha膰...

Czytaj dalej 鈫

Ruchome kolano

Zg艂aszam si臋 do was z zapytaniem o tytu艂owe ruchome kolano. Brzmi gro藕nie i tak te偶 wygl膮da. dzieciak ma 11 miesi臋cy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygl膮da to troche...

Czytaj dalej 鈫
          Rodzice.pl - ci膮偶a, por贸d, dziecko - poradnik dla Rodzic贸w
          Logo
          Enable registration in settings - general