14 tyd. – plamienie !!??

Cześć Dziewczyny. Dzisiaj rano obudziłam się z lekkim bólem brzucha. Dojechałam do pracy i w toalecie zobaczyłam brunatną plamę na majtkach (niedużą). Na razie włożyłam wkładkę i poobserwuję przez chwilę, czy plamienie trwa. Brzuch lekko ćmi. Wzięłam No-spę. I teraz zastanawiam się: czy zwalniać się natychmiast z pracy i szukać najbliższego ginekologa (moim zdaniem panika i niwskazane), czy jeżeli nie będzie pogorszenia poczekać do jutra, gdzie o 9.00 mam wizytę u swojego gina… Czy któraś miała taką sytuację z plamieniem? Proszę o rady. Nie jestem z gatunku panikujących ale bardzo się zmartwiłam i nie chciałabym czegoś zaniedbać (do tej pory nie miałam żadnych plamienń ani nic z tych rzeczy).
Pozdrawiam wszystkie mamuśki i ich rosnące fasolki.

9 odpowiedzi na pytanie: 14 tyd. – plamienie !!??

  1. Re: 14 tyd. – plamienie !!??

    Kara, oczywiscie spokojnie, bez paniki, ale jednak zadzwonilabym do swojego lekarza i zapytala co robic.
    Zdrowia zycze
    Bramka

    • Re: 14 tyd. – plamienie !!??

      Koniecznie zwolnij się z pracy jesli możesz…. i idź do domu poleżeć!!!! I bierz No-spę.
      I w takiej pozycji horyzontalnej dotrwaj do jutrzejszego poranka i leć do lekarza. Ja bym tak zrobiła 🙂
      Agata

      • Re: 14 tyd. – plamienie !!??

        Nie panikuj ale koniecznie odwiedx lekarza. Pozdrawiam Pika

        • Re: 14 tyd. – plamienie !!??

          Juz ci pisałam, w wątku wrześniówek ale napisze jeszcze raz bo nie wiem czy przeczytałaś.
          Weż telefon i jak najszybciej zadzwoń do lekarza, zapytaj się go co masz zrobić !!
          I nie martw sie wszystko bedzie dobrze!

          • Re: 14 tyd. – plamienie !!??

            Kara – trzymam kciuki. Wszystko będzie dobrze. Na pewno musisz skontaktować się z lekarzem!
            Daj znać jak będziesz coś wiedziała.

            Daga

            • Re: 14 tyd. – plamienie !!??

              Kara, i jak tam z twoim plamieniem? Ja miałam dzisiaj to samo. Jestem w 21 tygodniu. Pojechałam do szpitala. Powiedzieli, że jest ok, tzn. z dzidziusiem w porządku i łożysko się nie odkleja. Kazali mi tylko przez tydzień leżeć. Ale strasznie się boję, że to się powtórzy. Ciekawi mnie, czy Tobie przeszło i co ci lekarz powiedział?

              • Re: 14 tyd. – plamienie !!??

                Wiatj Kara!
                Ja podobnie jak Ty w 14/15 tc mialam male krwawienie,brunatne tak jak piszesz….. POdziwiwam spokoj ducha…. Na marginesie….Ja za chwile dzwonilam do gina…..on stwierdzil, ze czasem sie to zdarza i nie ma sie czym niepokoic,dzwonilam w razie co do innego,ktory powiedzial ze lepiej to sprawdzic….. No nic poszlam tego samego dnia do swojego i powiedzialam ze chce by sprawdzil dzidzie na usg,jak zobaczylam ze serduszko male bije dopiero bylam pewna ze jest ok….Aha lekarz stwierdzil ze jest tak czasami po sexie,i ze jesli krwawienie sie powtorzy nalezaloby sie powstrzymac….. Na szczescie to byl jednorazowy incydent……..
                Proponuje sprawdzic,ale mysle ze wszsytko ok…… Trzymaj sie..
                Justyska i Maly 20-03-04

                • Re: 14 tyd. – plamienie !!??

                  Hej,

                  Ja miałam plamienie koło 17 tc. Nawet chyba bardziej niż plamienie, po wizycie w toalecie na papierze została mi całkiem świeża krew. Strasznie spanikowałam, poleciałam natychmiast do szpitala. USG nic nie pokazało, serduszko biło jak trzeba, generalnie lekarz niczego złego się nie dopatrzył. Nawet nie specjalnie chciał mi dać zwolnienie z pracy do końca tygodnia. Zadzwoniłam potem do własnego ginekologa, który kazał położyć się na trzy dni, a potem wolniutko wracać do poprzedniego trybu życia, do czego się z ulgą zastosowałam. Leciutkie plamienie utrzymywało się jeszcze przez dwa dni i zniknęło bez śladu. Incydent się nie powtórzył, teraz jestem w 33 tc. i ponoć wszystko z Jasiem ok. Jakaś tajemnicza sprawa 🙂 Mam jednak wrażenie, że sporo dziewczyn ma takie niewyjaśnione krwawienie choć raz w ciąży. Tak czy inaczej, z każdym plamieniem czy krwawieniem również dziś poleciałabym od razu do lekarza. Wszystkie książki też tak mówią. Nigdy nie wiadomo.

                  Dot
                  +Jaś oczekiwany z początkiem maja+

                  • Re: 14 tyd. – plamienie !!??

                    Nie wiem jak Karę, ale mnie uspokoiłaś. Mam jeszcze mini-plamienie, żadnych innych objawów, bóli czy tp. Jestem w domku, biorę nospę i staram się leżeć. Jutro idę na usg, a w środę rano do ginka. Ale wyraźnie czuję maluszka, więc wiem, że tam jest i sądząc po żywotności, ma się dobrze! Zabawne, ale dzisiaj wyraźnie się rozruszał, gdy włączyłam cd. Czy wasze też reagują na muzykę. A może to przypadek?

                    Znasz odpowiedź na pytanie: 14 tyd. – plamienie !!??

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general