14 tydzień a waga ani drgnie :-(

Cześć Mamusie!
Ja to zawsze muszę znaleźć sobie problem 😉 Po prostu nie mogę uwierzyć, ze wszystko będzie ok. To chyba za piękne! Dlatego zanlazłam nawy problem: DLACZEGO NIE MOGĘ PRZYBRAĆ NA WADZE??? Wprawdzie miałam kłopot z żołądkiem, ale nie wymiotowałam. Najpierw schudłam 1-2 kg, potem wróciłam do swojej wagi i na tym koniec. Czy nie powinnam już zacząć przybierać? Za tydzień będę u ginekolog ale tak długo nie wytrzymam – więc odpiszcie proszę!

Asia + Kruszynka

18 odpowiedzi na pytanie: 14 tydzień a waga ani drgnie :-(

  1. Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

    spokojnie! My tu na forum mamy dziewczyn, które do 6 miesiąca nie tyły!
    Nic sie nie denerwuj, wszystko jest ok, należy się tylko cieszyć, masz jeszcze kupę czasu.Ja tam Ci zazdroszczę, najwyraźniej nie przytyjesz w ciąży 25 kg jak ja…

    • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

      Witaj!
      Nic się nie przejmuj.Ja mimo 15 tygodnia też jeszcze nic nieprzytyłam,tylko w przeciwieństwie do Ciebie na wizycie u gina aż skakałam do góry z radości.8lat temu,w pierwszej ciąży przytyłam 20kg i całkiem niepotrzebnie.W pierwszym trymestrze przybyło mi wtedy 4kg więcej, więc teraz się po prostu cieszę. Moja znajoma urodziła 3dzieci i w kazdej ciąży chudła 4kg.Dzieci ma zdrowe i wszystko ok. Myślę,że to już zależy od natury każdej z nas i nie można się zbytnio porównywać.Ja bynajmniej naprawde się cieszę tymbardziej,że mam tendencje do tycia.
      Pozdrawiam.

      • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

        To zupełnie normalne, na początku bardzo często nie tyje się wcale lub mało. Ja do końca 14 tyg. nie przytyłam nic, choć zwróciłam uwagę, że brzuszek zaczął mi lekko pęcznieć, a potem pół kg na 2 tygodnie. Dziś mam już 14 na plusie!

        Pozdrawiam

        Cebulak i Maja

        • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

          do 18 tyg moja waga stala w miejscu i wszystko bylo o.k

          spoko jeszcze sie nacieszysz kilogramkami w ciazy:):):)

          Agniesia 7.07.02 +Adrianek 3.01.04

          • a ja Ci zazdroszczę

            Nie powinnaś się martwić że tak mało przytyłaś. Raczej powinnaś się cieszyć! To nie jest nic nienormalnego. Przynajmniej łatwioej Ci będzie wrócić swojej wagi po porodzie. Ja przytyłam 20 kg, co prawda jestem spuchnięta ale jak staję na wadze i widzę te 20 kg więcej to mnie nie napawa optymizmem. Dlatego się ciesz!!! Dodam tylko że na początku ciązy też schudłam 2,5 kg

            Ewcia i Natalka

            • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

              no wlasnie – szukasz problemu, gdzie go nie ma 🙂
              Czekaj, jak za pare miesiecy wystukasz posta pt. ” O rany, za duzo przybralam!” 😉

              a na powaznie to jezeli juz wrocilas do poprzedniej wagi to wszystko w porzadku. Problem bylby, gdybys dalej tracila. Ja w 20 tyg mialam + 2 kg, a w 14 tez chyba jeszcze nic.

              Pozdrawiam!

              Jane, Malgosia 21 m i

              • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

                Spojnie Kochana… ja do 30 tygodnia cały czas chudłam.
                Teraz poprostu rosnę w oczach ( nie wspomnę o brzuchu, którego do 7 m-ca nie było wcale, a teraz jest imponujący;-)
                Wszystko przed Tobą:-)

                Pozdrawiam.
                Aneta + Igor

                • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

                  Witaj:)
                  Nie masz się czym przejmować.Ja na początku też prawie nic nie tyłam. Na wizycie w piątym miesiącu miałam 4 kilo na plusie.Ginka kazała mi łykać witaminki,bo niby za mało przytyłam. No i od tego czasu poszło jak piorun.Wizyta w szóstym miesiącu i kolejne 4 kilo(przez miesiąc).Wizyta w siódmym-4 kilo. To nam łacznie daje 12 kilo,a ja się boję wizyty za 2 tygodnie,bo jak się okaże,że znów…
                  Także nie martw się na zapas.Jeszcze wszystko przed tobą. Najwięcej tyje się właśnie w ostatnich miesiącach
                  Pozdrawiam:)

                  Wiolka i Karina

                  • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

                    hej hej nic sie nei martw ja mam ciut starsza ciaze i tez mam dokladnie taka sama wage jak przed ciaza, nawet 0,5kg nie przytylam (zmienily mi sie tylko proporcje ciala to znaczy wiekszy biust i brak tali ale za to zeszczuplaly mi nogi:))
                    lekarka na ostatniej wizycie powiedziala mi ze dopuki wyniki badan mam dobre to nei mam sie czym martwic i ze duzo lepiej ejst gdy kobieta w ciazy przytyje ciut malo niz zbyt duzo
                    wazne by na usg wszystko z maluchem bylo dobrze bo to on albo ona ma rosnac a nie mamuski:)
                    pozdrawiam

                    • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

                      to nic nie niepokojacego. Ja najpierw schudlam z 5 kg, lakarka byla troche przerazona bo na kazdej wizycie nie mogla mnie spokojnie przebadac bo co 3 minuty musialam sie zrywac z fotela i biec wymiotowac… No ale tak to jest jak sie wymiotowalo 24 godziny na dobe…
                      zaczelam tyc dopiero ok 6 miesiaca… Az w koncu “wrzucilam” na siebie 16 kg i do dzis nie moge sie wszystkiego pozbyc:)

                      • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

                        Ja myœlę że nie ma się czym martwić, a nawet należy sie cieszyć. Ja też schudłam na poczštku 1-2kg, mimo że nie wymiotowałam, potem wróciłam do swojej wagi a potem…..od 16 tyg zaczełam już regularnie przybierać. No i wynik jest mało pocieszajšcy bo mam 13 kg już na plusie a przede mnš jeszcze prawdopodobnie całe 4 tyg.
                        Także głowa do góry. Dolna granica normy przytycia to 8kg, napewno zdażysz. Jedz zdrowo, ale nie ojadaj się tylko po to żeby przytyć!!!

                        Pozdrawiam cieplutko.

                        Ania i Bąbelek

                        • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

                          NIC SIĘ NIE MARTW 🙂
                          JA jestem obecnie w 24 tygodniu i dopiero teraz doszłam do wagi sprzed ciąży:) Najpierw chudłam do 16 tygodnia ( w sumie ponad 5 kg, a nie miałam żadnych praktycznie wymiotow!) a potem powolutku szło w górę. Mój lekarz powiedział że to najzupełniej normalne a nawet bardzo dobrze, bo mam szansę mało przybrać w czasie całej ciąży:)
                          Dodam, że z dzieckiem jest wszystko oki- rozwija się prawidłowo tez łożysko i ilość wód jest w porządku.
                          Nos do góry- będzie dobrze:)
                          Ja to sie nawet sciesze, bo zszedł mi tłuszczyk z ciała, a to co przybyło jest tylko na brzuchu! U Ciebie jest pewnie tak samo więc tylko się ciesz!

                          Ania

                          • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

                            Kochana, zupełnie nie masz czym się martwić. A wrecz przeciwnie, to raczej powód do zadowolenia. Najważniejsze, że dzidzia rośnie i rozwija się jak należy.
                            Na pocieszenie powiem Ci, że ja do 24 tygodnia ciąży przytyłam tylko 1 kg, a potem poszło “jak z płatka”. W efekcie skończyłam z 15 kg na plusie. Mikołaj urodził się piękny i zdrowy z wagą 3700g.
                            He…uwierz mi….jeszcze będziesz miała dość tych dodatkowych, słodkich kilogramów.

                            Serdecznie pozdrawiam

                            Lilianka

                            • Dziękuję Wam Kochane za odp.

                              Wasze odpowiedzi całkowicie mnie uspokoiły. Tak to jest jak się dużo czyta i oczekuje się, ze wszystko będzie przebiegało książkowo 😉 Dzięki Wam cieszę się, ze “waga ani drgnie” 😉 hi hi.
                              Serdeczne dzięki i pozdrawiamy Mamusie i Wszystkie ich pociechy te w brzuszku i juz na zewnatrz!!!!!

                              Asia + Kruszynka

                              • Re: 14 tydzień a waga ani drgnie 🙁

                                Nie przejmuj się nie jesteś sama, ja mam 15 tydzień i też nic nie przytyłam, bedzie dobrze, jeszcze mamy na to czas!

                                [img]https://lilypie.com/days/050806/4/25/0/+1/.png[/img”>

                                • ?!?!?!

                                  Już to kiedyś tu pisałam – ciąża jest chyba jedynym etapem w życiu kobiety, w którym martwi się ona że NIE tyje
                                  Nie martw się kobieto, bo na co ci to!? Ja przez pierwszą połowę ciąży schudłam (tak jak ty) 2 kilo i potem je odzyskałam i na tym koniec. Potem stopniowo przybrałam na wadze 7 kilo. Synek jak się urodził ważył 3400, a urodził się jako wcześniak.
                                  Jak to mój lekarz powiedział – To nie Pani ma przybierać na wadze tylko dziecko! I tej myśli się trzymaj!

                                  • 🙂

                                    hehehe, nic sie nie martw. Wszystko jest OK, Ja przed ciążą ważyłam 55kg, przez pierwsze 2 miesiace schudłam 3 kg, teraz juz wrociłam do swojej poprzedniej wagi. Badania mam Ok, i zapewniam Cię, że do końca ciąży zdążysz jeszcze utyć:)
                                    Zyczę jak najmniej zmartwień tego typu.
                                    Ciesz się tym cudownym okresem w życiu kobiety i nie zamartwiaj się niepotrzebnie!!!!
                                    Pozdrawiam gorąco:)

                                    • Re: 🙂

                                      To całkiem normalne.
                                      Ja sprawdziłam teraz w swojej ksiażeczce ciąży.
                                      Na koniec 13 tygodnia miałam na + 0,6 kg 😉
                                      Czyli prawie nic.
                                      Więc sie nie przejmuj – jeszcze trochę i zaczniesz przybierać na wadze 😉

                                      Pozdrawiam i życzę zdrowiutkiej ciaży.

                                      Asia

                                      Znasz odpowiedź na pytanie: 14 tydzień a waga ani drgnie :-(

                                      Dodaj komentarz

                                      Angina u dwulatka

                                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                      Czytaj dalej →

                                      Mozarella w ciąży

                                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                      Czytaj dalej →

                                      Ile kosztuje żłobek?

                                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                      Czytaj dalej →

                                      Dziewczyny po cc – dreny

                                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                      Czytaj dalej →

                                      Meskie imie miedzynarodowe.

                                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                      Czytaj dalej →

                                      Wielotorbielowatość nerek

                                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                      Czytaj dalej →

                                      Ruchome kolano

                                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                      Czytaj dalej →
                                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                      Logo
                                      Enable registration in settings - general