14 zebow do wyrwania-potrzebna opinia stomatologa

Dziewczyny potrzebuje porady.
Tydzien temu bylam z synem u dentysty wzielam ze soba Marike i poprosilam o skontrolowanie jej zabkow (chodzilo mi najbardziej o te 4 ktore w 3/4 stracila podczas wypadku-przypominam, ze wczesniej u innego dentysty powiedziano nam ze nic nie mozna zrobic, tylko czekac az wypadna) no i niestety dlugo musialam sie zbierac po tym co uslyszalam. A mianowicie dentysta pow mi ze Mari ma do usuniecia pod narkoza az 14 zebow!!!!!wszystkie z gornej szczeki i 2 ostatnie z dolnej. Tylko nie pomyslcie sobie ze ja jej zebow nie mylam bo robie to w miare regularnie, jedynie ma je nie myte jak wracamy pozno samochodem i zasnie tak ze wnoszona do domu nawet sie nie przebudzi. Mialam tydzien do namyslu ale decyzji jeszcze nie podjelam, umowilam ja jeszcze do innego dentysty na konsultacje w tej sprawie ale niestety wcisneli mnie dopiero na ten piatek. Dzisiaj bylam znowu z Oskarem i powiedzialam ze potrzebuje jeszcze tygodnia na odpowiedz, pani chyba wyczaila, ze czekam na konsultacje z innym dentysta bo sama mi to zaproponowala, wydrukowala nawet wszystkie potrzebne papiery i powiedziala, ze moge poradzic sie jeszcze kogos innego. Nie wiem co robic, jestem w kropce, maz tak samo, radzilismy sie tesciowej, tescia, z tata rozmawialam i kazdy mowi nie wiem

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 14 zebow do wyrwania-potrzebna opinia stomatologa

  1. Kochana Dziekuje i to Bardzo:Buziaki: jutro kolejny dentysta, kolejna wizyta, podziwiam moja Marike, juz tyle razy ta buzke otwierala i za kazdym razem dzielna byla, mam nadzieje, ze teraz tez tak bedzie Boje sie, ze ktoregos dnia buzi nie bedzie chciala otworzyc a na slowo ‘dentysta’ zaleje sie lzami

    • Zamieszczone przez BADD(**)
      Dokłądnie…wystarczy te ukruszone zalakować i czekać aż wypadną. tak robiła moja babcia ( dentystka), jak kuzynowi uszczerbały sie jedynki. Jak są dziurki w zębach to czasem sie je leczy…tyle.

      teraz doczytalam BADD zabki zostaly zalakowane w grudniu.

      • Jak miałam 5lat spadłam z drabinek. Dwie górne jedynki (mleczaki)wepchnęły mi się w dziąsło. Nic wtedy z tym nie zrobiono. Zadnej wady nie mam Aż mnie ciarki przeszły jak czytałam o usówaniu 14zębów. Przecież nie ma ich wszystkich uszkodzonych tylko te które w upadku, tak?
        Ja bym nie usówała. Ale zobaczymy co powie fachowiec.
        za pomyślne wieści

        • aż mnie zęby pobolewają,
          a czy masz szansę przyjechać do Pl?
          konsultację na NZ w Warszawie polecam,
          nie wiem co bym zrobiła, na pewno skonsultowała się z kilkoma stomatologami
          trzymam za was kciuki

          • Przedwczoraj byłam z córką ( 8 lat) u dentysty. Mimo, że dbamy o zęby, zaczęło się z nimi już coś dziać w wieku 4 lat. Miała plomby, które niestey bardzo szybko powypadały i prawie jednocześnie zaczęły kruszyć się te leczone zeby. W tej chwili zamisat 3 piatek ma same korzenie.

            Trzech dentystów mówiło mi, żeby absolutnie ich nie ruszać. Jak nie bolą a to oznacza, że próchnica nie dotarła do nerwa to nie ma potrzeby wyrywania ich. Korzenie zajmują miejsce nowym zębom w związku z tym jak obok inne nowe będą rosły to nie bedą sie rozpychały tam gdzie nie trzeba. Same korzenie również nie szkodzą zalążkom nowych
            Najwaśniejsze że nie bolą. Wypadna w swoim czasie. Niestety piątki wypadają tak coś kolo 12 roku życia.

              • A wiec zabki zostaja a przy okazji zmienilam dentyste

                Pani stomatolog powiedziala ze owszem zabki sa zepsute ale nie ma potrzeby ich wyrywania jezeli nie bola, 4 po wypadku i po2 za nimi mozna by wyrwac ale narazie nie ma takiej potrzeby, troche wiecej czasu musimy poswiecic na mycie i jak to dentystka okreslila konserwowac do czasu az wypadna, jezeli bedzie sie cos z nimi dzialo gorszego to dopiero zaczniemy myslec nad usunieciem ale to ostatecznosc. Reszta zabkow jak najbardziej nadaje sie do leczenia i tak tez zrobimy. Jezeli Marika bedzie wspolpracowac to powinnismy wyjsc z tego

                Wszystkim bardzo ale to bardzo dziekuje za i za pomoc:)

                • O Jezusicku… jak się cieszę!!!!!!!!!!!

                  Iza, super zrobiłaś, że się nie poddałaś i poszłaś do innego dentysty (rozumiem, że do polki..?)..
                  Teraz lecz ząbki Mariki ile się da i czekamy na piękne, stałe nówki folie 😉

                  • Zamieszczone przez izunia2005
                    A wiec zabki zostaja a przy okazji zmienilam dentyste

                    Pani stomatolog powiedziala ze owszem zabki sa zepsute ale nie ma potrzeby ich wyrywania jezeli nie bola, 4 po wypadku i po2 za nimi mozna by wyrwac ale narazie nie ma takiej potrzeby, troche wiecej czasu musimy poswiecic na mycie i jak to dentystka okreslila konserwowac do czasu az wypadna, jezeli bedzie sie cos z nimi dzialo gorszego to dopiero zaczniemy myslec nad usunieciem ale to ostatecznosc. Reszta zabkow jak najbardziej nadaje sie do leczenia i tak tez zrobimy. Jezeli Marika bedzie wspolpracowac to powinnismy wyjsc z tego

                    Wszystkim bardzo ale to bardzo dziekuje za i za pomoc:)

                    super wiadomości 🙂

                    • Iza suuuper 🙂 i nadal trzymam kciuki ( tym razem za współpracę Mari z dentystą 🙂

                      • Super
                        Mój starszy też bez przednich zębów od 4 rz latał teraz ma wielkie, zdrowe łopaty 🙂

                        Dziury po wykruszonych zebach plombowaliśmy

                        • Hej izunia2005,
                          Zgodnie z obietnicą odpowiedź poszła do Ciebie na priw. Pozdrawiam i życzę cierpliwości w dbaniu o ząbki dzieci, bo to podstawa 🙂
                          M.

                          • Zamieszczone przez marinka1974
                            Hej izunia2005,
                            Zgodnie z obietnicą odpowiedź poszła do Ciebie na priw. Pozdrawiam i życzę cierpliwości w dbaniu o ząbki dzieci, bo to podstawa 🙂
                            M.

                            Że tak się wetnę Izie w wątek -Marinko jesteś dentystką? Jeśli nie masz nic przeciwko to miałabym kilka pytań do Ciebie na priv.

                            • Zamieszczone przez koleta
                              Że tak się wetnę Izie w wątek -Marinko jesteś dentystką? Jeśli nie masz nic przeciwko to miałabym kilka pytań do Ciebie na priv.

                              Ja na szczęście nie, ale mąż jest, więc jak ma czas i można coś w ogóle odpowiedzieć bez oglądania pacjenta to nie ma problemu.

                              • Tak Tosia bylismy u Polki, ciesze sie ze nie dalam za wygrana

                                Ciapa dzieki za optymistyczne wiadomosci, u nas nie ma co plombowac, gorne 1 i 2 wystaja minimalnie zza dziasla, sa baaardzo zniszczone i teraz tylko wzmozona higiene jamy ustnej mamy prowadzic co by bardziej sie nie popsuly i czekac az wypadna-wiadomo jak beda ropnie, bol itp to prawdopodobnie wyrwanie nas nie ominie, 2 kolejne za nimi tak samo, reszta do leczenia ale i tak sie ciesze i to bardzo. Mam nadzieje, ze damy rade

                                • Izunia,ja również się cieszę że Marice ząbków nie usuną Jak przeczytałam o usunięciu 14 zębów z 20 które ma to mnie ciarki przeszły
                                  Ja mam dentystkę która ma takie zdanie jak babcia Badd- o zęba się walczy do końca :Nie nie: Usunięcie to droga na skróty a ząbek nie odrośnie niestety 🙁

                                  Ale podejrzewam że mieszkasz w Anglii Już kiedyś czytałam podobny post – synkowi forumki dentysta kazał usunąć parę ząbków.Ona mieszkała w Anglii i tam się ponoć z mleczakami nie bawią 🙁

                                  • Zamieszczone przez aktyde
                                    Izunia,ja również się cieszę że Marice ząbków nie usuną Jak przeczytałam o usunięciu 14 zębów z 20 które ma to mnie ciarki przeszły
                                    Ja mam dentystkę która ma takie zdanie jak babcia Badd- o zęba się walczy do końca :Nie nie: Usunięcie to droga na skróty a ząbek nie odrośnie niestety 🙁

                                    Ale podejrzewam że mieszkasz w Anglii Już kiedyś czytałam podobny post – synkowi forumki dentysta kazał usunąć parę ząbków.Ona mieszkała w Anglii i tam się ponoć z mleczakami nie bawią 🙁

                                    dokladnie jak widac w naszym przypadku – nie bawia sie. Dzisiaj dentystka mnie uswiadomila, ze rwa jak leci:cos na zasadzie 4 uszkodzone, 5 do leczenia razem daje 9 do usuniecia bo tak prosciej 🙁 przykre to ale prawdziwe, niestety

                                    • bardzo mnie ciekawi jaki cel ma dentysta w tym żeby usunąć jej wszystkie zęby tylko dlatego że 4 są stracone podczas wypadku?
                                      mojej koleżanki córka ma 4 lata i ma wszystkie z przodu całe w pruchnicy i je wyczyściła na ile się dało i zabezpieczyła przed dalszym psuciem,są czarne od lapisu ale w niczym jej to nie przeszkadza. Czym ona będzie gryzła jak jej wyrwą?

                                      edit
                                      ups bo doczytałam że nie dałaś za wygraną

                                      • Zamieszczone przez izunia2005
                                        A wiec zabki zostaja a przy okazji zmienilam dentyste

                                        Pani stomatolog powiedziala ze owszem zabki sa zepsute ale nie ma potrzeby ich wyrywania jezeli nie bola, 4 po wypadku i po2 za nimi mozna by wyrwac ale narazie nie ma takiej potrzeby, troche wiecej czasu musimy poswiecic na mycie i jak to dentystka okreslila konserwowac do czasu az wypadna, jezeli bedzie sie cos z nimi dzialo gorszego to dopiero zaczniemy myslec nad usunieciem ale to ostatecznosc. Reszta zabkow jak najbardziej nadaje sie do leczenia i tak tez zrobimy. Jezeli Marika bedzie wspolpracowac to powinnismy wyjsc z tego

                                        Wszystkim bardzo ale to bardzo dziekuje za i za pomoc:)

                                        Pracuję w gabinecie stom. w którym przyjmuje się bardzo dużo dzieci. Nigdy nie widziałam,żeby została podjęta decyzja o usunięciu 14 zębów.
                                        Jeżeli nie ma ropnych stanów zapalnych zagrażających powikłaniami ogólnymi,to takie zęby się zostawia nawet jeśli są ta same korzenie.
                                        Podstawą są niestety częste wizyty kontrolne.Konserwacja polega na dość częstym impregnowaniu azotanem srebra(tzw lapisowanie)Zęby się zrobią czarne.
                                        Jeśli zęby nie są bardzo zniszczone da się je pewnie zaopatrzyć tradycyjnymi wypełnieniami.Jest jeszcze odpowiednik leczenia kanałowego w zębach mlecznych tzw amputacja formokrezolowa.Konsekwencje usunięcia tylu zębów mlecznych mogą byc ogromne.Warto walczyć o każdy ząb do momentu jego fizjologicznego wypadnięcia.
                                        Wreszcie trafiłaś na rozsądnego dentystę. Całkowicie popieram jego zdanie. Mam nadzieję,że współpraca się ułoży.

                                        • Zamieszczone przez Relinka
                                          bardzo mnie ciekawi jaki cel ma dentysta w tym żeby usunąć jej wszystkie zęby tylko dlatego że 4 są stracone podczas wypadku?
                                          mojej koleżanki córka ma 4 lata i ma wszystkie z przodu całe w pruchnicy i je wyczyściła na ile się dało i zabezpieczyła przed dalszym psuciem,są czarne od lapisu ale w niczym jej to nie przeszkadza. Czym ona będzie gryzła jak jej wyrwą?

                                          edit
                                          ups bo doczytałam że nie dałaś za wygraną

                                          Podejrzewam, że najwięcej na usuwaniu mleczaków zarabiają ortodonci w przyszłości. Poza tym coraz częściej słyszy się o pozwach sądowych.Lekarze nie chcą płacić odszkodowań,gdyby dziecko zmarło w wyniku powikłań po chorym mleczaku,więc lepiej go usunąć i mieć z glowy.Zawsze to potencjalne ognisko zakażenia. Tak w skrócie.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 14 zebow do wyrwania-potrzebna opinia stomatologa

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general