15 -go HSG…

I co? I oczywiście całyczas myślę jak to będzie tego 15 -go ( HSG), to już niecały tydzień, dziewczyny mnie nastraszyły że to bardzo boli, że nie pomagają nawet zastrzyki p/bólowe. Mniej więcej wiem na czym polega to badanie, ale czy naprawdę to taki ból? Kaju wiem że Ty miałaś wykonane HSG i napewno większość z Was, jakie odniosłyście wrażenia? Do tego badania przygotuje mnie mój lekarz i będzie przy mnie, jest naprawdę SUPER GOŚĆ:) Dobrze że to w czwartek, ponieważ w piątek wyjeżdzamy z mężem do Torunia i w sobotę idziemy na BAL, trochę się wyluzujemy, tego chyba nam potrzeba -pozdrawiam

6 odpowiedzi na pytanie: 15 -go HSG…

  1. Re: 15 -go HSG…

    moja szwagierka miała w grudniu mówi,że da się przeżyć,wszystko zależy od znieczulenia i lekarza,życzę udanego balu świetny pomysł

    • Re: 15 -go HSG…

      ejjjjjjjjjjjjjjjj, ja mam to opisane w pamiętniku, w dziale pamiętnikow
      nic,nic nie bolało,az mi było głupio ze boleć powinno a nie boli
      także nie martw sie na zapas, przeżyjesz i załatwisz bardzo wazną częśc diagnostyki, no!
      odwagi! (też się bałam;))

      • Re: 15 -go HSG…

        Wiolu,to czy boli zalezy od stanu jajowodów-Kaja przeszła to super bo ma jajowody drozne-ja nie tak gładko,ale moje obydwa są niedrożne.Dostałam leki przeciw bólowe,ale jak powiedziałam ginowi gdy podawał kontrast,że boli to zaprzestał badania. Mnie bolało,ale tylko kilka sekund-potem zastrzyk pyralginkowy i był luz. Także nie przejmuj się na zapas. Tyle z nas to przeszło,dasz radę!

        Elinka

        • Re: 15 -go HSG…

          ja właśnie miałam zastrzyk z pyralginy przed, chyba pomógł 🙂

          • Re: 15 -go HSG…

            Witaj Kaju, właśnie przeczytałam Twoje pamiętniki, wcześniej tam nie zaglądałam ale myślę że warto. Jeszcze dokładnie nie rozpracowałam tego forum, jestem tu 3 m-c.Rozumiem Cie i to bardzo, że ściska w gardle i sercu że zachodzą w ciąże i rodzą osoby nie przygotowane do macierzyństwa bo są młode lub nie chcą dzieci, a także jest przykro że nasi bliscy przyjaciele czy znajomi starali sie może jeden czy dwa razy i udało im się (właśnie moje dwie koleżanki urodziły u mnie w szpitalu bliźniaczki, każda ma po dwie śliczne córeczki, a mojego przyjaciela żona ma termin na 25 lutego -akurat wtedy sa moje urodziny , wcześniej też dużo znajomych już urodziło i to kolejne dzieciątko )-boli trochę ale w sumie cięszę się ich szczęściem, a do tego jeszcze widzę codziennie dziewczyny z brzuchami i te które rodzą bo sama biorę ich dzieci zaraz po porodzie, i widzę że kolejne 6 czy 4 czy któreś z kolei dziecko urodziła i w sumie nie ma warunków do wychowania tych dzieci a My wszystkie co tak bardzo pragniemy mieć tą ukochaną, kruchą istotkę, Ten cudowny Skarb, karmić piersią-przecież to najcudowniejsze by były chwile… to nie możemy doświadczyć tego szczęścia, nie rozumiem tego….Ale wiem i jestem przekonana że Nam Wszystkim starającym się-napewno się uda 🙂

            • Re: 15 -go HSG…

              Elinko, Bocianie i Kaju dziękuję za odpowiedzi, wiem że i tak każda z nas inaczej by to przeżywała czy też już przeżyła, inaczej przecież reagujemy na ból, ale jakoś tak miło jak ktoś napisze jakie miał wrażenia, jeszcze raz wielkie dzięki

              Znasz odpowiedź na pytanie: 15 -go HSG…

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo
              Enable registration in settings - general