2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

mnie ten problem bezpośrednio nie dotyczy… ale tak sobie myślę co by było jeżeli zaszłabtm w ciążę przed “magicznymi” dwoma latami?? chodzi mi o zagrożenia jakie niesie to nie tyle dla mnie ile dla nienarodzonego dziecka… od lekarza usłyszałam tyle, że wszystko musi sie zagoić… ale czy to na pewno wszystko?? usłyszałam gdzieś że w przypadku cc za wczesna 2 ciąża niesie za sobą większe ryzyko, niepełnego rozwoju fizycznego jak i umysłowego dziecka… jakieś wady wrodzone itp… zależy mi bardzo na informacjach, więc jeżeli tylko coś wiecie, to proszę napiszcie

pozdrawiamy ciepło

moni i 01.05.05 i Aniołek 02.12.03

5 odpowiedzi na pytanie: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

daglezja Dodane ponad rok temu,

Re: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

…boze kobieto nie wiem skad Ty wzielas takie wiadomosci??? Co ma wspolnego szybki porod po cc a rozwij i umysl dziecka???Zaszlam w ciaze kiedy Zosia miala 4 miesiace i nie byla to wpadka. Od ginekologa uslyszlalam tylko bo bylam w 100% przekonana, ze bedzie drugie cc, iz 9 miesiecy ciazy to dostateczny czas na zagojenie rany i nie wiaze sie to ani z ryzykiem dla matki czy dziecka. Bardzo wiec mnie poruszylo co napislas w swoim poscie. I pierwszy raz slysze to o czym Ty piszesz, nawet nie chce tego powtarzac. Ciaze znosze bardzo dobrze i opiekuje sie coreczka. Blizna po ranie wyglada tak jak prze d ciaza mimo ze obwod mojego brzycha wynosi 102 cm. I jeszcze raz powtarzam nigdy nie slyszalam ani nigdzie nie czytalam o tym o czym piszesz w swoim poscie. pozdrawiam.

ZOSIA 27.03.2005

lilavati Dodane ponad rok temu,

W odpowiedzi na:

przypadku cc za wczesna 2 ciąża niesie za sobą większe ryzyko, niepełnego rozwoju fizycznego jak i umysłowego dziecka… jakieś wady wrodzone itp

Nigdy nie słyszałam nic podobnego

Za to słyszałam, że dla bezpieczeństwa następnej ciąży i porodu zaleca się odczekanie zazwyczaj ok 1-2 lat aby nie doszło do peknięcia macicy dlatego jeśli mama zadecyduje o drugim dzidziusiu szybciej ze wzgledów bezpieczeństwa kończy sie to kolejnym cc

Ania i

pasiasta Dodane ponad rok temu,

W odpowiedzi na:

większe ryzyko, niepełnego rozwoju fizycznego jak i umysłowego dziecka… jakieś wady wrodzone itp

Nigdy nie słyszałam o czyms takiem!
Mi ginka powiedziała, że 2 lata to się kiedys czekało…

Dorota 08.08.04

[Zobacz stronę]

zanecisko Dodane ponad rok temu,

Mój gin powiedział żeby z drugą dzidzia poczekać rok!

Żaneta i Majka 27.09.2005

Dodane ponad rok temu,

Urodziłam bliźnieta przez cc, a jak miały 9 miesięcy znowu zaszłam w ciążę. Urodziłam naturalnie w terminie (a nawet po) zdrową córeczkę. Wprawdzie lekarz uprzedzał, że być może trzeba bedzie ponownie robić cc ale okazało się to niepotrzebne.
pozdrawiam Ania

Znasz odpowiedź na pytanie: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

Dodaj komentarz

Polecam
prosty program do obróbki i katalogowania zdjęć
Picasa https://picasa.google.com/index.html [img]/upload/16/47/_545675_s.jpg[/img] [b]Izka i Zuzia 3,5 latka :)[/b]
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Waga i ruchy
Jestem w 20 tygodniu pierwszej ciąży. Ważę 63 kg, co oznacza, że przytyłam 3 kg, bo normalnie ważyłam 60, ale zaraz po zajściu waga spadła mi do 57 przy 170
Czytaj dalej