2 lata i dobrowolne glodowki

Zna to tez ktos, ze dziecko odmawia sporzywania posilkow? Moja corka juz od dluzszego czasu nie chce jesc, wage ma dobra 12kg i 88cm, ale to mnie tak denerwuje, ze szok. Jak tylko zobaczy talerz to zakrywa usta i odwraca glowe. Pytam sie jej zawsze co chce jesc ale to nie ma najmniejszego sensu. Sa dni ze poza kakao i plasterek wedliny nic nie je. A jeszcze ostatnio wywoluje u siebie odruchy wymiotne jak ma jesc. Ona jest zdrowa, takie wymioty na zawolanie przerabialismy juz jak miala wrocic do siebie do pokoju (wyprowadzila sie do sypialni). Moze iktos z was mial doczynienia z czyms takim i moze mi cos doradzic?

Agnieszka

6 odpowiedzi na pytanie: 2 lata i dobrowolne glodowki

  1. Re: 2 lata i dobrowolne glodowki

    Wiem, ze latwo doradzac..mhmmm ale wyglada to zdecydowanie na bunt i karanie Ciebie za moze wyprowadzenie malej do innego pokoju.

    Moze sprobuj ja nagradzac za zjedzenie kazdego kawaleczka, czyms bardzo dla niej ulubionym (nawet prezentem)

    Przyczyna moze byc tez inna, moze jest zrazona do jedzenia, bo zjadla cos niedobrego, albo za goracego.

    Najwazniejsze zeby pila, a jak niejedzenie bedzie trwalo tygodniami to zdecydowalabym sie na mala omoc psychologa.

    :-)))
    mATRONA

    • Re: 2 lata i dobrowolne glodowki

      Oj znam, znam. Mój niejadek to Ewcia co nie jada czasami nic prócz kakao i bułki z masłem. Próbowałam już dawać witaminy do ssania, w syropie albo w skrajnych przypadkach lek w syropie na apetyt, ale po moich obserwacjach dochodzę do wniosku że najlepiej dziala dawanie jeść tylko wtedy kiedy chce jeść (dokładnie wtedy bo za 5 min już nie),tylko to co chce jeść tzn.palcem pokazany przez nią serek ze sklepu. A najlepiej smakują ostre i kwaśne ( kiszony ogórek). Zadne wędliny i namawianie na kaszki (chyba że kaszka ze wzorkiem z soku ). Próbowałam wiele, ale zawsze w małych ilościach i nigdy na siłę-nigdy nie zmuszałam jeść do końca. Dobrze jadła w czasie bajki, zapominała o protestach.Ale życie z niejadkiem jest nieprzewidywalne, nigdy nie wiadomo co dziś zje. Życzę wytrwałości i spokoju sumienia – podobno dzieci mają wrodzony instynkt dobierania składników pożywienia

      • Re: 2 lata i dobrowolne glodowki

        Dziekuje za odpowiedz uspokojilo mnie to troche ( do najblizszego posilku 😉 )

        Agnieszka

        • Re: 2 lata i dobrowolne glodowki

          Gratuluje! rosnie kolejna kandydatka na anorektyczke lub czyli przyszla modelka. Ja bym tego nie lekcewazyla…

          • Re: 2 lata i dobrowolne glodowki

            Bylam z nia u lekarza, ona jest zdrowa wage ma dobra jest jak na swoj wiek nawte wysoka. Ponoc takie fazy u dzieci sie zdazaja, sa tez takie dni, ze wszystko pozera jak maly potworek.

            • Re: 2 lata i dobrowolne glodowki

              Zaczelam Julianke karmic teraz przed telewizorem, i nawet ladnie je (jak na nia), raz na jakis czas ma taki dzien jakby chciala nadrobic straty, pocieszam sie tym.

              Agnieszka

              Znasz odpowiedź na pytanie: 2 lata i dobrowolne glodowki

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo
              Enable registration in settings - general