2 latek – prawo wyboru

Jestem ciekawa Waszych opini odnośnie tego tematu.
Otóż, wybrałam się dziś z Adą na rynek koło domu żeby kupić jej kapelusik przeciwsłoneczny. Wybór był spory, wybrałam jeden śliczny z kwiatuszkami, pasował jak ulał, pytam jej czy jej się podoba a ona NIE! Zdjęła go z głowy i za nic nie chciała ubrać. Więc ją pytam który jej się podoba i wskazała na czapkę z daszkiem! Więc przymierzyłyśmy i już jej nie zdjęła….
Wróciłyśmy do domu w czapce (całe szczęście dziewczęca)
I tak się zastanawiam – czy taki mały brzdąc może decydować co będzie nosić?
A jak nie spodoba jej się kurtka zimowa którą jej już kupiłam na wyprzedaży
Co myślicie?

Ada 2lata!
ps.friko.pl

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 2 latek – prawo wyboru

  1. Re: 2 latek – prawo wyboru

    Bardzo czesto pozwalam Ali decydowac i szanuje jej zdanie. Ale straram sie nie przeginac w obie strony. W kazdym badz razie mala decyduje w wyborze rzeczy podobnych – jak np ostatnio cala rodzina wybierala krolika kazdy chcial co innego – kupilismy tego ktorego mala sobie wybrala. Podobnie jest z ubraniami. Daje jej z szafy 2/3 ubrania i sama decyduje ktore zaklada. Powiedzialabym ze jest to wybor pod pewna kontrola (pewnie jek bedzie starsza to sie bardziej wycwani). W sklepie rowniez – znosze jej np 2 do 3 okryc glowy, mierzymy i Ala sama decyduje ktore kupujemy

    Toeris, Ala i 10.12.05

    • Re: 2 latek – prawo wyboru

      U nas prawo wyboru działa tylko częściowo – nie kupuję, kiedy to co wybiorę spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem Zuzki 😉

      Beata i Ptysia (30.01.03)

      • Re: 2 latek – prawo wyboru

        Wiecie co ja jakoś nie mam takich problemów.
        Basdiuta ubiera to co jej zaproponuję, buty też (tym bardziej, ze powiem, ze są od cioci, a wszystko od cioci jest “mega super”).
        Zauważylam, ze ona poprostu nie ma czasu…
        Cokolwiek jednak chce wziąć pyta “mamuniu cy mogę?”. Aż zaczynam sie zastanawiać po kim ona taka ulegla????

        Sama zaczęlam interesować ją wyborem. Jak idziemy spać Basiucie pokazuję dwie pieluszki z innymi rysunkami i pytam, którą zakladamy. Wtedy wybiera i jest OK. Jeśli jednak bym jej zalożyla tą a nie inną n8ie bylo by problemu.

        Nie wiem co to będzie później! Siostrzenica Jarka bądąc już w tym wieku to “prawo wyboru” miala nadwyraz rozwinięte. Szkoda opowiadać horror….

        Anka i Basiulec z 17.12.2002

        • Re: 2 latek – prawo wyboru

          Hihi, zapewne wyglądałby uroczo.
          Ja też stosuję wybór ograniczony – bo bywa tak, jak w Waszym przypadku, odpowiedź z przekory. Zdaża się też, że upiera się na coś, czego nie mam zamiaru jej kupić. W zeszłym roku spodobały jej się buciki z kwiatuszkami. Sliczne – niestety, nie spełniały wymogów wygodnego dziecięcego bucika. Na szczęście takie sceny rzadko się zdarzają.

          • Re: 2 latek – prawo wyboru

            Hihi, może przyszyj cekiny do sandałków.

            • Re: 2 latek – prawo wyboru

              Staram sie dawac Patysiowi mozliwosc wyboru. Robie to troche podstepem bo ja wybieram dwie bluzki a on wybiera konkretnie jedna z nich. Wybiera sam co chce pic w danym momencie ( slowa pesi czyli pepsi udaje, ze nie slysze ). Male kompromisty. Czasami jest latwiej, czasami trudniej ale staram sie uszanowac jego niezaleznosc w tym wieku

              Asia i Patys

              Znasz odpowiedź na pytanie: 2 latek – prawo wyboru

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo
              Enable registration in settings - general