2 latka 4 m-ce

Czy myślicie, że taki maluch mógłby iść do przedszkola???
Czy któraś z Was posłała dziecko w tym wieku do przedszkola???

Mój starszy zaczynał przedszkole mając 2 latka 8 miesięcy. Nie umiał mowić. Z innymi rzeczami sobie radził.

21 odpowiedzi na pytanie: 2 latka 4 m-ce

  1. Ja myślę, że mógłby iśc do przedszkola. Przecież do przedszkola sa posyłane młodsze dzieci, które często nie mówią za dobrze itp.
    My staramy się o przyjęcie do przedszkola, Mateusz we wrześniu bedzie miał 2 latka i 11 m-cy. Ale czy się dostanie do przedszkola okaże się już 30 marca – będzie wywieszona lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

    • Zamieszczone przez karabella
      Czy myślicie, że taki maluch mógłby iść do przedszkola???
      Czy któraś z Was posłała dziecko w tym wieku do przedszkola???

      Mój starszy zaczynał przedszkole mając 2 latka 8 miesięcy. Nie umiał mowić. Z innymi rzeczami sobie radził.

      Marta poszła do przedszkola nie mając na 1.09 pełnych 2,5 lat. Jest z 19.04.
      Co ważne przedszkole jest państwowe!
      Była jednak dość samodzielna – sama jadła, próbowała się ubierać, oczywiście bez pampersa była. W naszym przypadku było o tyle lepiej, że cały wcześniejszy rok przychodziła ze mną po Matiśka, znała to przedszkole.
      A Matiś zaczął rok wcześniej niż ona w wieku 2 lat i 7 miesięcy.
      Marta nawet była raz (jeszcze nie jako przedszkolak) zaproszona jako siostra na bal andrzejkowy – przedszkole dobrze jej się kojarzyło.
      1.09 nawet nie zapłakała 😉

      • mój bedzie miał dokładnie ( we wrzesniu ) 2 i pół roku i idzie do przedszkola jest odpieluszony, sam je, próbuje ubierac sie samodzielnie, mało mówi ale jestem dobrej myśli jakoś o niego mniej się obawiam niż o starszego a starszy szedł jak miał 3 lata i 2 miesiące,młodszy jakis taki samodzielniejszy…. wszystko sie okaze we wrzesniu…..

        • Mój jest z maja 2007..

          Zaczynam go odpieluszać, sam je, wszystko mówi, ubierać się absolutnie nie porafi, nie licząc czapek, kapeluszy…

          … ale jeszcze jest parę miesięcy do września….

          • Zamieszczone przez karabella
            Mój jest z maja 2007..

            Zaczynam go odpieluszać, sam je, wszystko mówi, ubierać się absolutnie nie porafi, nie licząc czapek, kapeluszy…

            … ale jeszcze jest parę miesięcy do września….

            Moja miała 2 i 5 m-cy (jest z 31 marca). Przedszkole państwowe. Mało mówiła, duża zasikiwała, ubierać się nie umiała. Ale teraz po paru miesiącach już się naumiała :). U nas się sprawdziło, tylko czy przedszkole przyjmie, bo teoretycznie powinno mieć 2 i 6 m-cy.

            • Do przedszkola, do ktorego chodzi Mati nie ma mozliwości aby zapisac dziecko mlodsze niz 3 letnie, chyba, że do końca roku kalendarzowego skończy 3 latka.

              Karabella a nie myślałaś o żłobku? Moj Mati chodził do żlobka do 3,5 roku życia i Panie byly zachwycone jak przyszedł do przedszkola bo już był nieco wyedukowany i nauczony życia w spoleczności 🙂

              • Zamieszczone przez ciachola
                Do przedszkola, do ktorego chodzi Mati nie ma mozliwości aby zapisac dziecko mlodsze niz 3 letnie, chyba, że do końca roku kalendarzowego skończy 3 latka.

                Karabella a nie myślałaś o żłobku? Moj Mati chodził do żlobka do 3,5 roku życia i Panie byly zachwycone jak przyszedł do przedszkola bo już był nieco wyedukowany i nauczony życia w spoleczności 🙂

                Do żłobka musiałabym go wozić parę km, a przedszkole mam ok. 100 m od domu.

                • przepraszam ze sie podpinam pod twój wątek ale czy wasze niespełna 3 latki beda chodzic dwa lata do najmłodszej grupy bo mój własnie tak, i troche mnie to martwi bo jak znajdzie kolegów w pierwszym roku a w drugim on zostanie (chyba jeszcze 2 dzieci) – przyjdzie nowa grupa…..

                  a mi dyrektorka wytłumaczyła to tym ze teraz do najmłodszej grupy beda przyjmowane roczniki 2006, w przyszłym roku 2007 i on wtedy powtórzy rok ze swoja grupą z która bedzie chodził mam nadzieje do zerówki juz…

                  • Zamieszczone przez agnieszka81
                    przepraszam ze sie podpinam pod twój wątek ale czy wasze niespełna 3 latki beda chodzic dwa lata do najmłodszej grupy bo mój własnie tak, i troche mnie to martwi bo jak znajdzie kolegów w pierwszym roku a w drugim on zostanie (chyba jeszcze 2 dzieci) – przyjdzie nowa grupa…..

                    a mi dyrektorka wytłumaczyła to tym ze teraz do najmłodszej grupy beda przyjmowane roczniki 2006, w przyszłym roku 2007 i on wtedy powtórzy rok ze swoja grupą z która bedzie chodził mam nadzieje do zerówki juz…

                    Mój starszak też miał chodzić dwa lata do maluchów, ale zaraz na początku roku przenieśli go starszej grupy. W rezultacie zawsze był do przodu o jeden rok i w zerówce powstał problem, bo chcieli go o rok wcześniej do szkoły. Nie zgodziliśmy się i poszedł razem ze swoim rocznikiem.
                    Z perspektywy czasu tak sobię myślę, że gdyby został w maluchach na następny rok byłoby lepiej bo w tej zerówce to starsznie się nudził.

                    • ja w temacie jestem połowicznie, bo moje dziecko nie ma jeszcze 2 lat, ale moje koleżanki masowo posyłają 2,5 latki do przedszkola.tyle tylko,że my mieszkamy na wsi i dzieci jest mało,więc problemu z przyjęciem do przedszkola nie ma.z tego co wiem to i mamy i dzieci są zadowolone-tylko,że na wsi jest inaczej-panie przedszkolanki nie robią tragedii z tego,że dziecko się np. samodzielnie nie załatwia i zmieniają pampersy bez marudzenia

                      • Jak dla mnie to zależy od przedszkola, na przykład w jakim wieku są pozostałe dzieci w grupie, tego jak sobie radzi dziecko z samoobsługą i “samotnością”.

                        • Mateusza gdyby przyjęli do przedszkola to tez byłabym zadowolona. Sam je, mówi też coraz więcej, a do wrześnie też dużo lepiej opanowałby sztuke rozbierania się 😉
                          Jak na razie sam umie zdjąć skarpetki, rajstopy, spodnie, majtki. Bluza jak jest rozpinana to rozepnie ale dalej nie wie jak ma sobie poradzić 😉 czapkę też nałoży. pampersa ma tylko do zasypiania ale niedługo chyba zacznę próby nocne bez pampersa.. ;))

                          Jeśli zobaczę go na liście przyjętych do przedszkola to bardziej sie zmotywuję do zdjęcia pampersa na noc ;)) i nauke ubierania 😉

                          • Zamieszczone przez pipipi
                            ja w temacie jestem połowicznie, bo moje dziecko nie ma jeszcze 2 lat, ale moje koleżanki masowo posyłają 2,5 latki do przedszkola.tyle tylko,że my mieszkamy na wsi i dzieci jest mało,więc problemu z przyjęciem do przedszkola nie ma.z tego co wiem to i mamy i dzieci są zadowolone-tylko,że na wsi jest inaczej-panie przedszkolanki nie robią tragedii z tego,że dziecko się np. samodzielnie nie załatwia i zmieniają pampersy bez marudzenia

                            Mój Igi jest z 10 maja 2007 czyli rówieśnik twojej małej.
                            Ja też nie mam pewności, że go przyjmą. Ale zanim go zapiszę, chcę się zoriętować czy w ogole jest sens się starać o przedszkole.

                            • Zamieszczone przez kas
                              Jak dla mnie to zależy od przedszkola, na przykład w jakim wieku są pozostałe dzieci w grupie, tego jak sobie radzi dziecko z samoobsługą i “samotnością”.

                              kas z pewnością masz rację jak ja zapisywałam syna do przedszkola od razu powiedziałam w jakim jest wieku i pierwsze pytania były czy odpieluszony i w miarę samodzielny tzn. je sam czy sam ubiera sie i rozbiera powiedziałam prawdę dyrektorka od razu mi powiedział ze pampersów nawet na spanie panie nie zakładają a w przedszkolu dzieci siostry jest “luz” dzieci bez problemu 2,5 letnie przyjmowane z pampersem ze smoczkami nie ma problemu…..tylko to przedszkole daleko ode mnie no i wolałabym zeby odbierani byli z jednego p-la przez wzgląd na to ze to prawdopodobnie nie ja bede ich odbierac a babcia..

                              • Zamieszczone przez karabella
                                Czy myślicie, że taki maluch mógłby iść do przedszkola???
                                Czy któraś z Was posłała dziecko w tym wieku do przedszkola???

                                Mój starszy zaczynał przedszkole mając 2 latka 8 miesięcy. Nie umiał mowić. Z innymi rzeczami sobie radził.

                                W naszym przedszkolu do maluchó doszła siostra narzeczonego Basi. Laura w styczniu skończyła 2 latka. Radzi sobie świetnie. moim zdaniem to zależy od dziecka!

                                • Moja Basia miała 2 lata i 1 miesiąc jak poszła do przedszkola. Jest bardzo otwartym dzieckiem, ale na początku troszkę prostestowała. Teraz odbieramy ją o 18tej, bo nie chce wychodzić wcześniej z przedszkola. Jest wielką fanką tej instytucji. 🙂 A ja mam problem, bo od września mogłaby pójść do przedszkola publicznego. Boję się jej zmieniać otoczenie i wręcz liczę, że się nie dostanie!! 🙂
                                  Osobiście uważam, że przedszkole dla w miarę otwartego dzieciaka w wieku 2 lat to rewelacyjna sprawa. Znacznie fajniej i mniej nudno z rówieśnikami niż z nianią czy babcią w domu. Dziecko inaczej się rozwija. Nie mówię, że lepiej czy gorzej, ale mi się efekty podobają.
                                  Wysyłając ją do przedszkola szukałam takiego gdzie dwulatki są najmłodsze… nie chciałam, aby to był żłobek z maluszkami. Basia startowała jako najmłodsza (i ciągle jest najmłodsza), ale dzięki temu przyspieszyła z rozwojem i już jest pełnowymarowym przedszkolakiem. Wśród dzieci młodszych zaczyna się zachowywać jak dzidziuś a nie o to nam chodzi!! 🙂
                                  Baśka była odpieluszona i odsmoczona. Ale na początku mieliśmy powrót do smoczka i czasem jak ją odbierałam była w pieluszce. Do spania panie zakładają jej pieluszkę do teraz (my w domu ciągle też) ale w dzień juz od dawna nie nosi a wpadki sa coraz rzadziej. Basia szybko jadła sama, ale za każdym razem była upaprana. Daję jej ubranka do przebrania i panie ją przebierają jeśli się ubrudzi czy posiusia. Jeśli trzeba pomagają dzieciom w jedzeniu. To prywatne przedszkole gdzie jest kilka pań a nie jedna, więc może dlatego to taka sielanka.

                                  Ja stanowczo polecam przedszkole dla dwulatka!!

                                  • 2 lata i 9mcy
                                    pampersowy

                                    • Ola – do przedszkola poszła jak miala 2 latka i niecały miesiąc.
                                      Bezpieluchowa, ładnie mówiła, ładnie jadła – ale to nie jest najważniejsze.
                                      Emocjonalnie – baaardzo pomogła jej starsza siostra.
                                      Ponieważ nasze przedszkole czynne jest takze w wakacje, posłalismy Ole juz od sierpnia, zeby się zaaklimatyzowała zanim zacznie sie wrzesniowy płacz trzylatków. Kryzysów nie było 🙂
                                      Teraz jest w czterolatkach, własciwie wiekszosc dzieci to już pięciolatki, ale Ola swietnie daje sobie rade – uczy sie liter, głoskuje, liczy itp. – nie widac po niej że jest rok młodsza. Trzylatki – czyli grupa gdzie powinna sie Ola znajdowac – to dla niej “maluchy” ;). Ma przyjaciółki i ukochanego ;). Pewnie pojdzie do szkoly rok wczesniej – ale zerówkę jeszcze zaliczy:).

                                      • moja miała 2,5…teraz wiem, że to była dobra decyzja
                                        Aśka kiepsko mówi, bardzo jej to pomogło… No i znacząco zniknął problem nerwicy

                                        przez pierwszy tydz był płacz…w drugi poniedziałej ledwo wstała pytała już czy idziemy 😀

                                        • Zamieszczone przez karabella
                                          Czy myślicie, że taki maluch mógłby iść do przedszkola???
                                          Czy któraś z Was posłała dziecko w tym wieku do przedszkola???

                                          Mój starszy zaczynał przedszkole mając 2 latka 8 miesięcy. Nie umiał mowić. Z innymi rzeczami sobie radził.

                                          moje młodsze z marca 2007 i też się zastanawiałam, czy od września nie posłać razem z siostrą do jednego przedszkola (teraz chodzi do żłobka), ale ponieważ z pieluchami daleko w lesie jesteśmy, a żłobek mały, bardzo przyjazny i mniej “wymagający”, to zostanie raczej w żłobku.
                                          Poza tym nie wiedziałabym za bardzo, jak rozegrać kwestię powtarzania grupy, w dobie reformy jeszcze by wyszło, że jako 5-latek mógłby iść do szkoły 😉

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2 latka 4 m-ce

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general