2 latka 85 cm.

Mój synek ma dwa latka i tylko 85 cm wzrostu. My (rodzice) nie należymy do dryblasów ale takimi starsznymi kurdupelkami też nie jesteśmy (ja: 165 cm, tata Bartka 175 cm)
Co prawda mieści się w normie patrząc na siatki centylowe ale wszystkie dzieci w jego wieku i nawet młodsze wydają mi się wyższe. Czy dużo jest takich maludków? 🙂 Jest czym się martwić (jeszcze nie byliśmy na bilansie dwulatka dopiero się wybieramy).

9 odpowiedzi na pytanie: 2 latka 85 cm.

  1. Re: 2 latka 85 cm.

    Ja mam 175, tata 193, a Zuza na razie 89. Spokojnie, pewnie wystrzela w podstawowce 😉

    Zuza 27m i Kubuś 8m

    • Re: 2 latka 85 cm.

      85 cm to 10 centyl. Wy nie jesteście szczególnie wysocy, więc chyba nie ma powodów do niepokoju. Wiele dzieci rozwija się skokowo. Długo, długo nic, a potem nagle duży skok.

      Do 50 centyla brakuje mu tylko 3 centymetrów

      pozdrawiamy
      Ania i Szymon

      P. S. Nasz syn też do wysokich póki co nie należy. A w rodzinie właściwie wszyscy są wysocy: mój brat 206 cm 🙂

      Szymon 8/12/2003

      • Re: 2 latka 85 cm.

        Moja córa na 1,5 roczku miała 80 cm. Myślę że na 2 latka też będzie jakieś 85. A co do wzrostu dzieci- mój mąż zawsze jako małe dziecko był w dolnej granicy normy ( widziałam jego książeczkę zdrowia). A w liceum jak skoczył w górę- tak teraz ma 194! Myślę że moja malutka Sylwia też później skoczy, no może nie aż tak jak tatuś!

        Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

        • Re: 2 latka 85 cm.

          Dopóki jest w “normie” nie ma co się martwić… Dzieci tak różnie się rozwijają…
          Mój synek ma 15 miesięcy – miesiąc temu mierzył 85 cm i był wyższy od swojego rok starszego brata ciotecznego…:) co nie oznacza, zę tak będzie już zawsze… chociaż – mój 10 -letni syn ma 165 cm (!) i rośnie, rośnie, nigdy nie miał “skoku” wzrostu…. ja mam 170, mąż 190..

          Ania i Michałek (16.04.04)

          • Re: 2 latka 85 cm.

            Pawcio ma już 27 misięcy i ledwo dobija do tych 85 centymetrów. Też się martwiłam, ale pani doktor na bilansie dwulatka mnie uspokoiła, że jest po prostu drobnej budowy i nie ma się co martwić.

            • Re: 2 latka 85 cm.

              Moj synek za 2 miesiace skonczy 2 latka i ma 81 cm wzrostu a my z mezem jestesmy mniej wiecej Waszego wzrostu (maz troche wyzszy bo 1,80). Ja sie bardzo martwie ale lekarka powiedziala mi, ze nie ma czym bo on moze pozniej wystrzelic. I tak Wasz synek 4 cm wiecej. A ile wazy? Nasz 10,6 kg.

              Pozdrawiam,
              asta i wystrzalowy 31.12.2005

              • Re: 2 latka 85 cm.

                ja mam juz chyba obsesje na punkcie wzrostu Ptyska. po czesci pewnie dlatego, ze my z tych mniejszych (ja 150, maz 165) Franek ma teraz na bide 87 cm, w ciagu ostatniego roku urusl niewiele, jakies 8 cm.

                Effcia i NANIU (23 miesiace)

                • Re: 2 latka 85 cm.

                  Jakieś 82-83cm, a urodzony 14.08.

                  Jeszcze z lokami:

                  • Re: 2 latka 85 cm.

                    Emilka ma 88 cm wzrostu (a my tyle co Wy ). To 90 centyl (wg potomek.pl) wiec tez norma – tyle ze z tej drugiej strony sredniej. Zajrzalam tez do siatek “chłopiecych” – tam 85cm to juz 25 centyl wiec moim zdaniem nie masz powodow do obaw W swoim czasie urosnie

                    Ula – mama Emilki (20 m.)

                    Znasz odpowiedź na pytanie: 2 latka 85 cm.

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general