2 m-czny maluszek nie chce spac?

witam
tak sie zastanawiam czy to normalne, że mój 2 -czny synek wcale nie sypia w dzień (no prawie wcale, ok 2-4 godz. na cały dzień). widzę że jest bardzo zmęczony, ale wszelkie próby uśpienia go nic nie dają. już nie mówiąc o tym żeby usął sam.
nocki przesypia bardzo ładnie, ale od 6 do 23 ciągłe noszenie, zabawianie itp.
szkoda mi go bo widzę jak się męczy.
pozdrawiam megania

10 odpowiedzi na pytanie: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

  1. Re: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

    Nadia w tym wieku nie sypiała więcej, po 15 – 3- minut ito najczęściej na rękach. Gdzieś w 3 miesiącu zaczęła sama zasypiać, nie spała więcej ale była spokojniejsza.

    Reno & Nadia (07.02.2004)

    • Kochany Mały TERRORYSTA

      Witam,

      moj Czarus skonczyl swoj pierwszy miesiac i wraz z nim skonczyl sie moj spokoj duszy i ciala

      ze spokojnego chlopczyka, ktory przesypial wszystkie przerwy pomiedzy posilkami
      przeistoczyl sie w ciagu paru dni w Malego Terroryste

      Jego pluca zapewne to wytrzymaja,
      ale ja to na zawal padne jak tak dalej bedzie krzyczal

      Wszystko co tylko mozliwe, za kazdym razem analizuje:
      – najedzony
      – przewiniety
      – nie przegrzany
      – baczki puszcza (to nie kolka)
      – kupki luzne (nie ma zaparcia)
      – temperatury nie ma
      – trzymam w objeciach
      – obcych i gosci wyrzucic z domu
      – pokoj wywietrzony
      wiec do licha czemu tak krzyczy, przeciez widze jak bardzo mu sie spac chce i jak sie meczy i mnie tez (po prostu rece opadaja, jestem wykonczona fizycznie i psychicznie)

      i tak jak u Was -> od 6 rano do 11 w nocy: tance, zonglerka i co tam jeszcze Bozia na mysl podrzuci

      Jesli ktos zna przyczyne, to niech podzieli sie swoja wiedza, chetnie skorzystam – niedlugo bedzie kolejna szczepionka, ktorej efekt bedzie kilkudniowy (malo przyjemny, podobno gorszy niz kolki) a ja mam problem z uspokojeniem malucha juz teraz

      Zycze duzo cierpliwosci i wytrzymalosci fizycznej oraz wielu chwil na spokojny sen

      (ide spac)

      Suza2

      • Re: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

        Nie wiem czy Cie pociesze ale moj maly do 4 miesiaca w ciagu dnia sypial po 3 minuty. usypialam przez 1-1,5 a on po odlozeniu do lozeczka po 3 minutach sie budzil. Na rekach potrafil pospac nawt pol godziny. Do spiochow to on nie nalezal a do tego byl strasznie marudny, m.in. wlasnie przez to, ze byl niewyspany.
        Za to teraz mi wynagradza i spi w dzien ok.2 godzin.

        Magda i Oliwier ur. 18.06.03

        • Re: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

          megania, Marcel tez tyle spal, teraz ma 4.5msca i spi max 2godz jak pozbieram do kupy jego drzemki….

          Marcel 21.02.04

          • Re: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

            Moja corcia tez jak byla mniejsza nie chciala za bardzo spac w dzien. Byla marudna i zmeczona a przysypaiala jedynie na 15- 20 min. Teraz spi 2 razy w ciagu dnia po 2-3 godzinki. Rano – godzine po przebudzeniu i okolo 16 do 19.
            Slyszalam, ze duzo daje dlugie przebywanie z dzieckiem na swiezym powietrzu. Dziecko jest dotlenione i bardziej senne.

            Pozdrawiam

            Monisia i 5 miesieczna Majcia

            • Re: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

              Hmmm… skąd ja to znam.
              Moja Guga potrafiła nie spać od 6 rano do 16. To dopiero był szok. Niemowle które nie śpi. Noszenie na rękach non stop nie dawało efektów. Powoli jednak nauczyła się sypiać.

              • Re: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

                Moja corcia ma rowniez 2 m-ce i tez nie sypia w dzien….czasami w sumie z godzinke moze. Noce przesypia od 10 do 5 rano bez zadnej pobodki wiec nie mam co narzekac tylko sie cieszyc.
                Nie przejmuj sie, wiekszosc dzieci w tym wieku malo spi w dzien, taki juz ich urok.
                Czy TY nie jestes majoweczka tegoroczna???
                Zapraszam na nasz watek na poznam inne mamy.

                Aga+POLA(30.04.04)

                • Re: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

                  My znalezlismy swoj sposob na usypioanie synka…w dzien zasypial w wozku..spal o roznych porach od 15 minut do 2 godzin za jednym razem..jak widzialam, ze trze oczka..to od razu lakko pobujalam wozkiem i juz spal.Wieczorem..bralam go do lozka tak kolo 22…jak wypadalo karmienie, najadal sie i zasypail pryz mnie…czasem po chwili sie budzil i znowu musialam zaaplikowzac mu cyca…takie karmienie naruralne to duze ulatwienie przy usypianiu dziecka.. Nawe jesli nie chce jesc to sobie troche possie.Ok 4-5 miesiacaa ustalily sie inne porzadki.W dzien nie spal juz w wozku…byl za duzy..wiec przy karmieniu usypial mi w sypialni…rano i ok 16..i czasem na spacerku.Acha..chcialam powiedziec, ze jak byl malutki to wlasnie sporo spal na dworzu..tzn..jak tylko z nim wychodzilam..to za chwile zasypial.jak sie przesiadl do spacerowki sen w wozku na spa cerze sie skonczyl ;-). Na noc zasypia juz o stalej porze..po kapieli, po karmieniu ok 20:30. Nadal w naszym lozku..dzisiaj robimy rewolucje…bo przynosimy jego lozeczko do sypialni…i “wywalamy ” go z naszego lozka 😉
                  Powodzenia

                  Mola i ANtoś(16.10.03)

                  • Re: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

                    ech…przypomnialas mi jak to bylo, bo juz prawie zapomnialam:-) moj maly tez dluuugo byl bezsennikiem. coz, niektore malce od razu sa spiochami, a niektore nie. zdarzaja sie takie “egzemplarze”, dla ktorych zasypianie jest trudna i stresujaca umiejetnoscia. co zrobic? kochac cierpliwie. to minie. naprawde:-)
                    buzka

                    Effcia z FRANULKIEM (20.08.03)

                    • Re: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

                      Kajtek też tak robił. Mąż liczył te 15-tominutówki i składał “do kupy” by uzbierać godzinkę. I tak było do ok.4 miesiąca. Teraz też nie śpi dużo – 2 razy po 1-1,5 godzinki maksymalnie.
                      A Miłosz do poł roku całe dni mi przesypiał, tylko na jedzenie sie budził Każde dziecko jest inne. Tylko jedne dają w kość wcześniej, a drugie później

                      Ania, Miłosz i Kajtuś

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 2 m-czny maluszek nie chce spac?

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general