2 malych dzieci, praca i studia

Dzisiaj mialam egzamin na studia magisterskie, których wcześniej nie podjęłam przez ciąże. Zdałam ten egzamin z dobrą oceną, więc jestem pewna, że od października wracam na studia – wieczorowe. Od września z kolei wracam do pracy, do szkoły. Czyli moj tydzień będzie wyglądał tak, że od pon do piątku szkoła, piątek po południu i sobota studia. Do tego jeszcze chłopcy.

Jestem lekko przestraszona tym, jak to będzie. Przez 2.5 roku nie robilam praktycznie nic, poza zajmowaniem się dzieckiem/dziećmi. Nie lada to wyzwanie, a teraz dojdą nowe obowiązki.

Jak ja sobie dam radę? Czy zaniedbam dzieci, czy pracę, czy studia? Jak to wszystko pogodzić? I czy w ogóle da się pogodzić?

Była któraś z Was w takiej sytuacji? Może jakieś cenne rady rzucicie? A może chociaż pocieszycie troszkę?

Jestem szczęśliwa, że zdalam egzamin, ale jednocześnie skołowana. Bo czy nie wymagam od siebie zbyt dużo? 🙁

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 2 malych dzieci, praca i studia

  1. Re: 2 malych dzieci, praca i studia

    Nie lada to wyzwanie, ale dasz radę!
    Kobieta z małymi dziećmi jest tak niesamowicie zorganizowana, że wykonuje plan niewykonywalny. Nie martw się, sama się zdziwisz, że wszystko godzisz. Ja przed powrotem do pracy przeżywałam koszmar (Sylwia miała 4,5 miesiąca) a jednak wszystko pogodziłam, wiem że muszę coś zrobić w danym czasie, nie mogę się rozdrabniać, muszę się sprężać. A teraz nawet śpię więcej niż kiedyś (nie oglądam długo w nocy filmów, nie gadam przez telefon, tylko gdy Sylwia zaśnie – od razu myję się, czasem coś uprasuję, sprzątnę – i lulu).
    No, będzie dobrze, chociaż Twój lęk jest w pełni zrozumiały!

    Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

    • Re: 2 malych dzieci, praca i studia

      Zgadzam sie z dziewcyznami – na pewno dasz sobie rae!!
      trzymam za to kciuki!!
      Pozdrawiam i życzę całego pasma sukcesów

      ika i Igor 01.04.2004

      • Re: 2 malych dzieci, praca i studia

        Wiesz, myslalam ze ucierpi, ale stalo sie zupelnie odwrotnie. Karolina jest bardzo szczesliwa jak wracam z pracy i praktycznie nie odchodzi na dwa kroki. Jest bardziej przywiazana do mnie niz do meza, ktory przez okres 1,5 prawie caly dzien poswiecal malej. Jest do mnie bardzo przywiazana i bardzo mnie kocha. Takze nie bój sie. Wszystko będzie dobrze – trzymam kciuki!

        Znasz odpowiedź na pytanie: 2 malych dzieci, praca i studia

        Dodaj komentarz

        Angina u dwulatka

        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

        Czytaj dalej →

        Mozarella w ciąży

        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

        Czytaj dalej →

        Ile kosztuje żłobek?

        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

        Czytaj dalej →

        Dziewczyny po cc – dreny

        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

        Czytaj dalej →

        Meskie imie miedzynarodowe.

        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

        Czytaj dalej →

        Wielotorbielowatość nerek

        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

        Czytaj dalej →

        Ruchome kolano

        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

        Czytaj dalej →
        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo
        Enable registration in settings - general