2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

Hej dziewczyny! Moja niunia urodziła się 1 lipca pod koniec 8 mca. Niepokoi mnie to że nie przygląda sie mojej twarzy i nie patrzy mi w oczy albo robi to baardzo rzadko. Dziś strasznie zaczęło mnie to męczyć bo przeczytałam o atyźmie że może być brak kontaktu wzrokowego. Dodatkowo gdy biorę ją na ręce często wygina się do tyłu choc potrafi też leżeć spokojnie szczególnie kiedy je. Proszę powiedzcie jak jest u was. Wiem ze wcześniaki rozwijaą się z opóźnieniej, w jej przypadku m-nym ale chyba już powinna reagowac i patrzeć na mamę 🙁

7 odpowiedzi na pytanie: 2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

  1. Re: 2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

    moja córcia urodziła się 30 czerwca już od około dwóch tygodni potrafi bardzo długo wpatrywać się w moją twarz, patrzy mi w oczy, poznaje mnie a od około tygodnia na mój widok pięknie się uśmiecha

    • Re: 2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

      niedlugo spojrzy dokładnie na ciebie nie martw sie. I nie wymyślaj chorób bo np autyzm ujawnia sie dopiero po ok. roku – po okresie niemowlęctwa.

      Aga i Kaja 14.05.2004

      Edited by aga33 on 2004/08/26 09:37.

      • Re: 2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

        Filipko jesteś mamą tego szkrabika i jeśli Cie cos niepokoi a tak najwyraźniej jest koniecznie idz do lekarza pediatry. Rozmowa z nim i przebadanie Twojego Cudu rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. Na pewno nikt do Ciebie pretensji mieć nie bedzie o troskę o stan zdrowia i rozwoju maleństwa. Daj znac co słychac po wizycie.
        Pozdrawiam ciepło i serdecznie

        ika z Igorem

        • Re: 2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

          Popieram Ikkunię, jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z lekarzem, ale powiem Ci z własnego doświadczenia, że moja Marysia bardzo długo patrzyła tylko w prawą stronę i tak tez trzymała główkę, w końcu jej samo minęło. A co do patrzenia dziecka w Twoje oczy to powiem ci że ono widzi cię przecież jeszcze bardzo niewyraźnie. Będzie dobrze zobaczysz.

          Marzenka i Marysia ur16.01.2004

          • Re: 2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

            taki maluszek jeszcze widzi niewyraźnie a poza tym na diognozę autyzmu grubo za wcześnie więc sie nie martw

            • Re: 2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

              Podciągam ten wątek, bo jestem ciekawa kiedy córcia Filipki zaczęła baczniej przyglądać się mamie i uśmiechać, nasz synek jeszcze nie 2-u miesięczny ma takie same objawy. Czy lekarze coś zdiagnozowali? Daj znać Filikpko!

              • Re: 2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

                Jeżeli coś Cie niepokoi wybierz sie do lekarza i np: poproś o konsultacje u neurologa, na pewno to nie zaszkodzi, a może rozwieje twoje wątpliwości. Jedno jest pewne autyzmu nie mozna stwierdzic jednoznacznie w takim okresie zycia.

                & ANIA

                Znasz odpowiedź na pytanie: 2 mce i patrzy na bok – jak jest u was??

                Dodaj komentarz

                Angina u dwulatka

                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                Czytaj dalej →

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general