2 miesiace i przespana cala noc??

Moj synus jak widac w suwaczku ma skonczone dwa miesiace i zdaza mu sie, ze przespi cala noc tzn od godz 20-21 do 5-6 rano. Wydaje mi sie to dosc dlugo jak na takie malenstwo bez jedzenia i zastanawiam sie czy to nie jest niebezpieczne dla jego zdrowia?
Z drugiej strony mysle, ze jezeli chyba bylby glodny, to poprostu by sie obudzil, a on zaczyna w nocy krecic sie, maz go obruci na drugi boczek i spi dalej do ranka slodko. Nad ranem budzi sie i ne ma mowy zeby go uscpic bo jest glodny… Waga – przybiera dobrze, troszke teraz mniej niz na poczatku, ale chyba nadal wporzadku – dwa tygodnie 300 gram. Choc jak teraz sprawdzilam na siatce centylowej, to wagowo spadez z 90 na 75 w tym momencie.
I nie wiem co robic – budzic go w nocy na jedzenie, czy pozwolic spac, tyle ile potrzebuje? Jest radosnym, zadowolonym dzieckiem, nie ma objawow niedojedzenia, czy braku picia itp.????

14 odpowiedzi na pytanie: 2 miesiace i przespana cala noc??

  1. Zamieszczone przez swiki
    Moj synus jak widac w suwaczku ma skonczone dwa miesiace i zdaza mu sie, ze przespi cala noc tzn od godz 20-21 do 5-6 rano. Wydaje mi sie to dosc dlugo jak na takie malenstwo bez jedzenia i zastanawiam sie czy to nie jest niebezpieczne dla jego zdrowia?
    Z drugiej strony mysle, ze jezeli chyba bylby glodny, to poprostu by sie obudzil, a on zaczyna w nocy krecic sie, maz go obruci na drugi boczek i spi dalej do ranka slodko. Nad ranem budzi sie i ne ma mowy zeby go uscpic bo jest glodny… Waga – przybiera dobrze, troszke teraz mniej niz na poczatku, ale chyba nadal wporzadku – dwa tygodnie 300 gram. Choc jak teraz sprawdzilam na siatce centylowej, to wagowo spadez z 90 na 75 w tym momencie.
    I nie wiem co robic – budzic go w nocy na jedzenie, czy pozwolic spac, tyle ile potrzebuje? Jest radosnym, zadowolonym dzieckiem, nie ma objawow niedojedzenia, czy braku picia itp.????

    Kochana, daj mu spać;-)) jak nie możesz,podeślę Ci mój egzemplarz co to nawet 2-3 godzin nie potrafi w nocy przespać wrrr

    A tak poważnie- nie wybudzaj go, widocznie tyle potrzebuje i spania i jedzenia, a że wagowo ładnie rośnie i pogodne dziecko, daj mu spać:)

    • moja od kiedy skonczyla 6 tyg spala cale noce od 20 do 6 – 7 rano 🙂

      absolutny okaz zdrowia

      • Zamieszczone przez swiki
        Moj synus jak widac w suwaczku ma skonczone dwa miesiace i zdaza mu sie, ze przespi cala noc tzn od godz 20-21 do 5-6 rano. Wydaje mi sie to dosc dlugo jak na takie malenstwo bez jedzenia i zastanawiam sie czy to nie jest niebezpieczne dla jego zdrowia?
        Z drugiej strony mysle, ze jezeli chyba bylby glodny, to poprostu by sie obudzil, a on zaczyna w nocy krecic sie, maz go obruci na drugi boczek i spi dalej do ranka slodko. Nad ranem budzi sie i ne ma mowy zeby go uscpic bo jest glodny… Waga – przybiera dobrze, troszke teraz mniej niz na poczatku, ale chyba nadal wporzadku – dwa tygodnie 300 gram. Choc jak teraz sprawdzilam na siatce centylowej, to wagowo spadez z 90 na 75 w tym momencie.
        I nie wiem co robic – budzic go w nocy na jedzenie, czy pozwolic spac, tyle ile potrzebuje? Jest radosnym, zadowolonym dzieckiem, nie ma objawow niedojedzenia, czy braku picia itp.????

        Własnie daj mu spaćiii ciesz się chwila bo za parę miesięcy może nie być tak fajnie

        • moje też tak spi – od 22 do 5-6 rano 😀
          cudnie jest

          • ech, na kolanach do Częstochowy!
            A tak serio, podobno niektóre pociechy tak mają i nie ma co się martwić. Widocznie już załapał, że w dzień się psoci i się je a w nocy spanko.

            • dzieki dziewczyny za rady. uspokoilyscie mnie. Po zapoznaniu sie z waszymi uwagami, dyskusji z mezem i jeszcze jednym telefonie dajemy naszemu maluszkowi pospac tyle, na ile ma ochote 🙂 I cieszymy sie kazda przespana godzinka 🙂

              • Baśka od początku przesypiała całą noc… nawet do 8 godzin… a ja w nocy wariowałam z gorączką około 40 stopni przez gotowe do wybuchu cycki. Jakoś sobie z tym poradziłam…. laktator był zbawieniem… spanie skończyło się jak miała rok i zaczęły jej iść na całego zęby (jedynki koło 7 miesiąca ale reszta dopiero później)…
                Spij póki możesz!!!;)

                • Jeśli ładnie przybiera na wadze to daj mu spać i korzystaj! Olek budził się na karmienie co 1,5 h zanim zdążyło mu się odbić i zasnęłam już włączała się syrena 😉
                  Aż Ci zazdroszczę, normalnie 🙂

                  • zazdroszcze
                    moj synek budził sie co 15 min,a córka troche dłuzej daje pospac, bo budzi sie co 2-3 h

                    • a dzieki, chcialam powiedziec, ze dzis poszedl spac o 21:20 i obudzil sie o 5 rano, bez przewracania na drugi boczek itd. Wtakim razie niech zdazaja mu sie jeszcze czesciej takie noce 🙂

                      • nie martw sie tylko ciesz:) moja mala ma 2 i pol miesiacai od prawiemiesiaca przesypia cale noce, czasem jej sie zdarza obudzic,bo zglodniala. wymarzone dziecie:)
                        nie budz. jesli nie placze to nic mu nie jest,a ty sie ciesz, ze nie musisz przechodzic przez nieprzespane noce.

                        • Mój maluch śpi od 22:30 do 5 rano pobudka na cycucha mamuni i dalej śpi do 9 A pomyśleć, że położne w szpitalu kazały mi Go budzić nie dalej niż po 3 godz. snu Myślę, że dzieci śpią tyle ile potrzebują i nie dadzą sobie krzywdy zrobić.

                          • Zamieszczone przez Devi
                            A pomyśleć, że położne w szpitalu kazały mi Go budzić nie dalej niż po 3 godz. snu Myślę, że dzieci śpią tyle ile potrzebują i nie dadzą sobie krzywdy zrobić.

                            Mi połozna w szpitalu powiedziała: “W domu niech pani nie budzi dziecka, niech spi ile chce.. tu w szpitau muszi nabierac wagi, wiec prosze ja budzic co 3h.”
                            Ja tez nie budze córki. Jej rekord to 7h… ale zdarzył sie tylko raz, po szczepieniach gdy miała wieczorem goraczke i dostała eferalgan. Tak to budzi sie co 3-5h na jedzenie.
                            .. wiec tylko pozazdroscic.

                            • Zamieszczone przez swiki
                              Moj synus jak widac w suwaczku ma skonczone dwa miesiace i zdaza mu sie, ze przespi cala noc tzn od godz 20-21 do 5-6 rano. Wydaje mi sie to dosc dlugo jak na takie malenstwo bez jedzenia i zastanawiam sie czy to nie jest niebezpieczne dla jego zdrowia?
                              Z drugiej strony mysle, ze jezeli chyba bylby glodny, to poprostu by sie obudzil, a on zaczyna w nocy krecic sie, maz go obruci na drugi boczek i spi dalej do ranka slodko. Nad ranem budzi sie i ne ma mowy zeby go uscpic bo jest glodny… Waga – przybiera dobrze, troszke teraz mniej niz na poczatku, ale chyba nadal wporzadku – dwa tygodnie 300 gram. Choc jak teraz sprawdzilam na siatce centylowej, to wagowo spadez z 90 na 75 w tym momencie.
                              I nie wiem co robic – budzic go w nocy na jedzenie, czy pozwolic spac, tyle ile potrzebuje? Jest radosnym, zadowolonym dzieckiem, nie ma objawow niedojedzenia, czy braku picia itp.????

                              nie martw sie tylko ciesz:) wie czego chce

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 2 miesiace i przespana cala noc??

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general