2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

Uff, no to wróciłam z wakacji! Właściwie to wróciliśmy tydzień temu, ale do tej pory nie miałam czasu żeby na dłużej zajrzeć na forum – musiałam poprać i wysuszyć tony prania (także domowego, z kosza na bieliznę wypadało..) i doczyścić mieszkanie po rządach męża – bałaganu (tj porozrzucanych rzeczy) to nie było, ale podłogi, zlew w kuchni – pożal się Boże! W każdym razie spieszę zdać relację:

prawie 2 i pół miesiąca spędziliśmy w Kamieńczyku nad Liwcem (w połowie drogi na Mazury). Tak się cieszę że Michaś był tyle czasu na świeżym powietrzu. Pogoda, jak wiadomo, piękna. Michaś od rana szalał w piaskownicy, “fruwał” po tarasie, ledwo mogłam za nim nadążyć.
Dzięki Bogu, nic mu się przez tyle czasu nie stało, choć zagrożeń było sporo – w domku strome schody na piętro, po otwarciu klapy w podłodze do piwnicy – wielka dziura na doł – aż strach pomyśleć co by się mogło stać. No i basen o głębokości 2 m. na szczęśćie przytomnie ogrodzony siatką przez mojego męża i tatę. Siatki tej, mimo wielu prób, nie udało się Michasiowi sforsować

Ten puchar w tytule to dlatego, że:

– Michaś w końcu nauczył się spać przez całą noc! (od urodzenia do teraz budził się 7- 8 razy w nocy !)

– polubił zupki z makaronem (wcześniej wszystko mielone)

– wcinał kotlety, ogórki i kiełbasę, wcześniej nieobecne w jego menu

– no i pięknie wyćwiczył chodzenie po schodkach w tę i spowrotem

Błogosławieństwem była obecność kuzynka starszego o 4 lata, Norbercika, którego Michaś we wszystkim naśladował (także w jedzeniu).

No i puchar także dla mojej mamy, że tyle z nami wytrzymała, oraz że miała świetne pomysły na małych uparciuchów – gdy kończyły się ulubione przez 6-cio letniego Norbercika soki: Gwiezdny owoc i Smoczy owoc, i pozostawały tylko zwykłe, owocowe – wymyślała dla nich nazwy: księżycowy owoc, nietoperzowy owoc itd – i Norbert chętnie pił taki sok

No, to teraz biorę się do czytania forumowych zaległości…

Pozdruffeczki

Michałek-Migdałek 2 lata!

14 odpowiedzi na pytanie: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

  1. Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

    Witaj spowrotem:-))))
    Miło czytać takie wieści. Od razu bije z nich poczucie wypoczęcia maxymalnego:-))))

    A zaległości masz spore, hihihhi:-))))

    TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060517/k/9e29/preg.png/images/obrazek.gif[/img]

    Pawełek 19.9.2003 + Kruszynka 17.5.2006

    • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

      mi się marzy chociaż tydzień… ale samiuśkiej

      fajnie, że wypoczęłaś 🙂

      [i]Ewa i Krzyś (2 lata i 8 mies.)

      • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

        Fajny wypoczynek 🙂

        • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

          Tylko pozazdrościć takich długich wakacji!!!!!!
          Super, że się udały

          Agata i Wiktorek (13.04.2003)

          • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

            już nie pamiętam tak długich wakacji, pozazdrościć

            a starsze dzieci mają duży wpływ na młodsze. Dobrze że Michaś załapał te pozytywne wpływy;-)))

            Izka i Zuzia 3 latka 🙂

            • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

              no nieee tak sie chwalić hihi witaj z powrotem ;-))))
              buźka!


              Natalia 2.06.2003

              • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

                Witajcie!
                No i ogromne gratulacje – za spanie, kotlety, makaronowe zupy, schody i dla Twojej mamy – należy jej się medal !

                Magda & Marcia 07.09.04

                • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

                  W zupełności Cię rozumiem

                  Chociaż mi się nie marzy “samotny” wyjazd, mam za to takie skromne marzenie: wstać kiedyś rano jak Michaś jeszcze śpi i napić się samej, w zupełnej ciszy, kawy. Jest to na razie niewykonalne bo Michasia rano budzi każdy szelest, musiałabym chyba o 4 rano wstać, wtedy jeszcze śpi dość mocno.

                  Pozdrawiam!

                  Michałek-Migdałek 2 lata!

                  • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

                    Michałek-Migdałek 2 lata!

                    • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

                      Powiedzmy tak: pozytywne TEŻ załapał

                      bo oprócz tych dobrych rzeczy chłonął od kuzynka wszystko, również to, co złe: wchodzenie na ogrodzenie, sypanie piaskiem po głowie, polewanie nas, dorosłych, wodą z węża ogordowego…

                      Ale fakt, że lepiej je i ładnie śpi przyćmiewa wszystkie
                      “minusy”

                      Michałek-Migdałek 2 lata!

                      • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

                        iii tam, ja się wcale nie chwalę, bo nie ma i czym ! Cóż tam moja działeczka przy tych wszystkich Kretach, Egiptach i tym podobnych moiejscach, o których ja na razie mogę tylko pomarzyć?

                        mocno !

                        Michałek-Migdałek 2 lata!

                        • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

                          Nasze wakacje były fajne, alę Wasze – marzenie

                          A tak przy okazji – wielkie gratulacje z powodu malutkiej Kruszynki

                          Michałek-Migdałek 2 lata!

                          • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

                            Zazdroszczę tak długich wakacji i gratuluję sukcesów Michałkowi!!!

                            Magda & Aleks 03.02.2004

                            • Re: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

                              ee tam 😉 a kogo stać na 2m-ce wakacji na Krecie???
                              nie martw sie na pewno kiedyś tam pojedziemy ;-)))
                              buźka!


                              Natalia 2.06.2003

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 2 miesiące nieprzerwanych wakacji!

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general