2 obiadki ? zdziwiłam sie..

postanowiłam na tym podforum, bo tu wiekszy ruch 🙂

dziewczyny, nie wiem jak zmodyfikowac diete gabka, wczoraj byłam u pediatry, no i okazało sie, ze gabek dostaje za duzo mleka…otóz..gabek ma 6,5 miesiąca, jedziemy na bebiku od miesiąca- wczesniej karmiłam cycem..

jadłospis gabka :

5:00 mlecio 150 ml

8-9:00 owocki- deserek-pół słoiczka, lub cały misiowy sad, lub pół jabłuszka utartego..

10-11 150 ml mlecia

14:00 obiadek – najczesciej słoiczek cały- z mieskiem

17- 18 mlecio ok 150 ml

ok 21 mlecio ok 150 lub kaszka 150 ml

w miedzyczasie- herbatki, soczki, flipsy

nasza p. doktor kazała wyrzucić jedno mleko i wsadzic w to m-ce drugi obiadek- sam waryzwny.. Ale!! moje dziecko nie chce samych warzyw do kiedy je miesko.. No i jakos nie mam za bardzo pomysłu które to mleko mam wywalic…ok 10:00 ona MUSI miec mleko, bo to czas jej drzemki i jak nie ma mleka nie ma spania, a jak nie spania- dziecko nieprzytomne i marudne… No to co? no to mam jej dac zaraz po obiadku kolejny obiadek koło 17:00? nie za duzo tych obiadków? no nie wiem, jak to zorganizowac…..pomózcie mamusie…moze sobie przypomnicie, jak to u was bylo, jak bylisie szesciomiesieczni? 🙂 prosze o pomoc 🙂

buzka

ola i gabunia 05/06/04

9 odpowiedzi na pytanie: 2 obiadki ? zdziwiłam sie..

  1. Re: 2 obiadki? zdziwiłam sie..

    Ulka ma prawie 9 miesięcy i… tak wygląda jej jadłospis.
    I to nawet nie do końca, bo jak zje cały słoiczek obiadku to jest święto. Przeważnie je 3/4, a czasem tylko 1/2.

    Mam problem bo ona chce tylko Nutramigen (tak pokochała to świństwo). I zje np. 3/4 słoiczka i strasznie płacze i uspokaja się dopiero gdy dostanie nutramigen.


    Ola, Ulcia (8m) i starania 🙂

    • Re: 2 obiadki? zdziwiłam sie..

      Fajnie, że wkleiłaś nowe zdjęcie Gabi, rośnie Wam śliczna dziewczynka 🙂


      Ola, Ulcia (8m) i starania 🙂

      • Re: 2 obiadki? zdziwiłam sie..

        Dziwne – mi się wydaje, że ten jadłospis jest jak najbardziej prawidłowy.
        Zajrzyj tutaj: [Zobacz stronę]

        Kinga i Łucyjka (10,5 m-cy)

        • Re: 2 obiadki? zdziwiłam sie..

          oluś :)) dziekujemy za komplementy 🙂 ja jestem zachwycona, ze ulcia chodzi 🙂 masz expresowe dziecko 🙂 buzka

          ola i gabunia

          05/06/04

          • Re: 2 obiadki? zdziwiłam sie..

            kingusiu :)) dziekuję za link 🙂 juz mi sie rozjasniło 🙂 po dokonaniu obliczen wychodzi, ze dziecko w jej wieku powinno mleka pod rózną postacią jesc ok 540 -720 ml- to zalezy jak traktowac ten kisiel mleczny, ale chyba jako mleko, skoro na modyf 🙂 gabis jada ok 600 ml dziennie, wiec miesci się w srodku 🙂 nic wiec nie bede zmieniac 🙂 dziekuje raz jeszcze 🙂 nie wiem jak p. dr sobie to wyobrazała- ten drugi obiadek- przeciez dziecko tez musi spac, musi isc na spacer, itp..to kiedy jej miałam niby tą drugą zupe dawac- jak spi? 😉 zartuje, ale dziekuje ze mnie uspokoiłas 🙂

            zatem nic nie zmieniam mojemu dziecku 🙂

            buzka

            ola i gabunia 05/06/04

            • Re: 2 obiadki? zdziwiłam sie..

              Potwierdzam słowa kulki, dla mnie jadlospis gabi jest prawidlowy i moja Antosia w wieku 6,5 miala identyczny. Nie zmienialabym go.

              Agnieszka z Antosią

              • Re: 2 obiadki? zdziwiłam sie..

                Ja tez uwazam, ze wszystko u Was jest w porzadku…

                • Re: 2 obiadki? zdziwiłam sie..

                  aga, lea – wam równiez dziekuje za sugestie dziewczyny 🙂

                  zmodyfikowałam troszke, ale nie za bardzo…ok 9:00 zaczełam dawac kaszke łyzeczką ok 100 ml, bo wydawało mi sie ze owocki po 4 h przerwie jakos za mało gabrysie sycą…zrezygnuje za to z kaszki wieczorem- moze podam bebiko 2R?a owocki podam w godzinach 17:-18- tak chyba bedzie sensowniej 🙂 niemniej jednak 2 obiadków nie wprowadzam i jeszcze raz dziekuje wszystkim za wypowiedzi 🙂

                  buzka

                  ola i gabunia 05/06/04

                  • Re: 2 obiadki? zdziwiłam sie..

                    Wedle mojej wiedzy, to dwudaniowe obiadki wprowadza się u 9-miesięcznego dziecka, ale moze się nie znam… Iza była cycowa…
                    U nas było tak: rano przedpołudniowa drzemka – zupa – spacer – “drugie danie” – popołudniowa drzemka…

                    Ale jak Iza miała 6,5 miesiąca to jeszcze w ogóle mało co jadła poza mlekiem…

                    Znasz odpowiedź na pytanie: 2 obiadki ? zdziwiłam sie..

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general