2 obiadki ? zdziwi艂am sie..

postanowi艂am na tym podforum, bo tu wiekszy ruch 馃檪

dziewczyny, nie wiem jak zmodyfikowac diete gabka, wczoraj by艂am u pediatry, no i okaza艂o sie, ze gabek dostaje za duzo mleka…ot贸z..gabek ma 6,5 miesi膮ca, jedziemy na bebiku od miesi膮ca- wczesniej karmi艂am cycem..

jad艂ospis gabka :

5:00 mlecio 150 ml

8-9:00 owocki- deserek-p贸艂 s艂oiczka, lub ca艂y misiowy sad, lub p贸艂 jab艂uszka utartego..

10-11 150 ml mlecia

14:00 obiadek – najczesciej s艂oiczek ca艂y- z mieskiem

17- 18 mlecio ok 150 ml

ok 21 mlecio ok 150 lub kaszka 150 ml

w miedzyczasie- herbatki, soczki, flipsy

nasza p. doktor kaza艂a wyrzuci膰 jedno mleko i wsadzic w to m-ce drugi obiadek- sam waryzwny.. Ale!! moje dziecko nie chce samych warzyw do kiedy je miesko.. No i jakos nie mam za bardzo pomys艂u kt贸re to mleko mam wywalic…ok 10:00 ona MUSI miec mleko, bo to czas jej drzemki i jak nie ma mleka nie ma spania, a jak nie spania- dziecko nieprzytomne i marudne… No to co? no to mam jej dac zaraz po obiadku kolejny obiadek ko艂o 17:00? nie za duzo tych obiadk贸w? no nie wiem, jak to zorganizowac…..pom贸zcie mamusie…moze sobie przypomnicie, jak to u was bylo, jak bylisie szesciomiesieczni? 馃檪 prosze o pomoc 馃檪

buzka

ola i gabunia 05/06/04

9 odpowiedzi na pytanie: 2 obiadki ? zdziwi艂am sie..

1. Re: 2 obiadki? zdziwi艂am sie..

Ulka ma prawie 9 miesi臋cy i… tak wygl膮da jej jad艂ospis.
    I to nawet nie do ko艅ca, bo jak zje ca艂y s艂oiczek obiadku to jest 艣wi臋to. Przewa偶nie je 3/4, a czasem tylko 1/2.

Mam problem bo ona chce tylko Nutramigen (tak pokocha艂a to 艣wi艅stwo). I zje np. 3/4 s艂oiczka i strasznie p艂acze i uspokaja si臋 dopiero gdy dostanie nutramigen.

Ola, Ulcia (8m) i starania 馃檪

• Re: 2 obiadki? zdziwi艂am sie..

Fajnie, 偶e wklei艂a艣 nowe zdj臋cie Gabi, ro艣nie Wam 艣liczna dziewczynka 馃檪

Ola, Ulcia (8m) i starania 馃檪

Dziwne – mi si臋 wydaje, 偶e ten jad艂ospis jest jak najbardziej prawid艂owy.
        Zajrzyj tutaj: [Zobacz stron臋]

Kinga i 艁ucyjka (10,5 m-cy)

olu艣 :)) dziekujemy za komplementy 馃檪 ja jestem zachwycona, ze ulcia chodzi 馃檪 masz expresowe dziecko 馃檪 buzka

ola i gabunia

05/06/04

kingusiu :)) dziekuj臋 za link 馃檪 juz mi sie rozjasni艂o 馃檪 po dokonaniu obliczen wychodzi, ze dziecko w jej wieku powinno mleka pod r贸zn膮 postaci膮 jesc ok 540 -720 ml- to zalezy jak traktowac ten kisiel mleczny, ale chyba jako mleko, skoro na modyf 馃檪 gabis jada ok 600 ml dziennie, wiec miesci si臋 w srodku 馃檪 nic wiec nie bede zmieniac 馃檪 dziekuje raz jeszcze 馃檪 nie wiem jak p. dr sobie to wyobraza艂a- ten drugi obiadek- przeciez dziecko tez musi spac, musi isc na spacer, itp..to kiedy jej mia艂am niby t膮 drug膮 zupe dawac- jak spi? 馃槈 zartuje, ale dziekuje ze mnie uspokoi艂as 馃檪

zatem nic nie zmieniam mojemu dziecku 馃檪

buzka

ola i gabunia 05/06/04

Potwierdzam s艂owa kulki, dla mnie jadlospis gabi jest prawidlowy i moja Antosia w wieku 6,5 miala identyczny. Nie zmienialabym go.

Agnieszka z Antosi膮

Ja tez uwazam, ze wszystko u Was jest w porzadku…

aga, lea – wam r贸wniez dziekuje za sugestie dziewczyny 馃檪

zmodyfikowa艂am troszke, ale nie za bardzo…ok 9:00 zacze艂am dawac kaszke 艂yzeczk膮 ok 100 ml, bo wydawa艂o mi sie ze owocki po 4 h przerwie jakos za ma艂o gabrysie syc膮…zrezygnuje za to z kaszki wieczorem- moze podam bebiko 2R?a owocki podam w godzinach 17:-18- tak chyba bedzie sensowniej 馃檪 niemniej jednak 2 obiadk贸w nie wprowadzam i jeszcze raz dziekuje wszystkim za wypowiedzi 馃檪

buzka

ola i gabunia 05/06/04

Wedle mojej wiedzy, to dwudaniowe obiadki wprowadza si臋 u 9-miesi臋cznego dziecka, ale moze si臋 nie znam… Iza by艂a cycowa…
                    U nas by艂o tak: rano przedpo艂udniowa drzemka – zupa – spacer – “drugie danie” – popo艂udniowa drzemka…

Ale jak Iza mia艂a 6,5 miesi膮ca to jeszcze w og贸le ma艂o co jad艂a poza mlekiem…

Znasz odpowied藕 na pytanie: 2 obiadki ? zdziwi艂am sie..

Dodaj komentarz

Mozarella w ci膮偶y

Dzisiaj nasz艂a mnie ochota na mozarell臋. I tu mam w膮tpliwo艣ci – czy w ci膮偶y mo偶na je艣膰 mozzarell臋?? Na opakowaniu nie ma ani s艂owa na temat pasteryzacji.

Czytaj dalej 鈫

Ile kosztuje 偶艂obek?

Dziewczyny! Ile p艂acicie miesi臋cznie za 偶艂obek? Pono膰 ma by膰 dofinansowany z gminy, a nam przysz艂o zap艂aci膰 292 z艂 bodaj偶e. Nie wiem tylko czy to z rytmik膮 i innymi. Czy tylko...

Czytaj dalej 鈫

Dziewczyny po cc – dreny

Dziewczyny, czy kt贸ra艣 z Was mia艂a zak艂adany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmuj膮 na drugi dzie艅 i ma on na celu oczyszczenie rany. Prosz臋 dajcie zna膰, je艣li kt贸ra艣 mia艂a...

Czytaj dalej 鈫

Meskie imie miedzynarodowe.

Kochane mamu艣ki lub oczekuj膮ce. Poszukuj臋 imienia dla ch艂opca zdecydowanie m臋skiego. Sama zastanawiam si臋 nad Wiktorem albo Stefanem, ale m贸j m膮偶 jest jeszcze niezdecydowany. Mo偶e co艣 poradzicie? Dodam, ze musi to...

Czytaj dalej 鈫

Wielotorbielowato艣膰 nerek

W 28 tygodniu ci膮偶y zdiagnozowano u mojej c贸reczki wielotorbielowato艣膰 nerek – zesp贸艂 Pottera II. M贸j ginekolog skierowa艂 mnie do szpitala. W bia艂ostockim szpitalu po usg powiedziano mi, 偶e musz臋 jecha膰...

Czytaj dalej 鈫

Ruchome kolano

Zg艂aszam si臋 do was z zapytaniem o tytu艂owe ruchome kolano. Brzmi gro藕nie i tak te偶 wygl膮da. dzieciak ma 11 miesi臋cy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygl膮da to troche...

Czytaj dalej 鈫
                    Rodzice.pl - ci膮偶a, por贸d, dziecko - poradnik dla Rodzic贸w
                    Logo
                    Enable registration in settings - general