2 pokoje + dziecko

Do mam, które mają właśnie takie mieszkanka: jak śpicie?
Bo my na razie wszyscy w sypialni – łóżeczko Asi stoi koło naszego, czasem w nocy do nas przychodzi…
Zastanawiam się jak ustawić mieszkanie, jak już zrezygnujemy z łóżeczka – najlogiczniejsze wydaje się “oddanie” dziecku sypialni, ale mi żal – wygodne, nieskładane łóżko, nie trzeba ścielić…
Znowu nie wyobrażam sobie, że od godz. powiedzmy 21 nie mamy pokoju “dużego” – co więcej z niego jest wejście do kuchni…
Mąż proponuje, że będziemy usypiać dziecko w sypialni, a później przenosić, ale na dłuższą metę (najwcześniej zmienimy mieszkanie za jakieś 3 lata, o ile wogóle) to chyba się tak nie da… Jak jest u Was, albo co planujecie?

Pozdrawiam,

50 odpowiedzi na pytanie: 2 pokoje + dziecko

  1. Re: 2 pokoje + dziecko

    mamy tak samo jak wy: 2 pokoje. a duzy pokoj jest razem z kuchnia, nic tych pomieszczen nie dzieli. w sypialni adaś spi z nami, w naszym lozku. tyle, ze my budujemy dom i zdazymy sie przeprowadzic zanim pojawi sie problem. jak bylam mala, mieszkalismy tez w 2 pokojowym. ja z bratem w malym, rodzice w duzym.

    maja i

    Adaś (19.05.2004)

    • Re: 2 pokoje + dziecko

      My na razie mamy podobną sytuację – sypialnia + pokój dzienny z aneksem kuchennym. Spanie wygląda następująco: usypiamy Aleksa w sypialni (na zdjęciu ) a potem jak sami idziemy spać przenosimy go na jego sofę w pokoju dziennym. Ale w przyszłym roku planujemy wprowadzenie się do większego mieszkanka i nasz Pisklak będzie miał już swój pokój. Nie mogę się już doczekać

      Aleks 21 mies.

      • Re: 2 pokoje + dziecko

        jestem dokładnie w tym samym punkcie.
        I u nas stanęło na tym, że sypialnie oddajemy Wiktorii, sami do pokoju dziennego/salonu/jadalni wstawiamy narożnik a wywalamy kanape i dwa fotele. Niestety.

        Tym bardziej, że staramy sie o drugie dziecko i chciałabym, zeby to drugie od razu spało w dziecięcym pokoju.

        Też planujemy zmiane mieszkania ale sie odsuwa w czasie i odsuwa bo nas najzwyczajniej nie stac jeszcze na bezbolesną zamiane.

        PS. u mnie duży pokój jest połaczony z kuchnia :-)))

        • Re: 2 pokoje + dziecko

          Pamiętaj tylko, że mieszkania są coraz droższe [smutek]. Ostatnio ceny wzrosły u nas o 10% i każde nowo oddawane będą coraz droższe. A od 2008 roku VAT wzrośnie z 7 na 22%. Warto też brać pod uwagę, że kredyty są teraz bardzo korzystne.
          Życzę powodzenia i owocnych starań

          Aleks 21 mies.

          • Re: 2 pokoje + dziecko

            My coprawda właśnie wprowadzamy się na 2 pokoje + pokój z aneksem ale z racji tego, że mamy pewne plany ja z mężem od razu zajmujemy pokój z aneksem a Mateusz osobny pokoik, drugi pokoik bedzie dla….

            • Re: 2 pokoje + dziecko

              Noo… my jeszcze spłacamy to w którym mieszkamy. I tak jest dobrze, bo planowane było, że będziemy je spłacać do 2020(!) roku, a wygląda na to, że w ciągu 2-3 lat (odpukać!) uporamy się z kredytem.
              No i drugie dziecko… Ale my będziemy myśleć po wakacjach – MUSZĘ przed ciążą jeszcze pochodzić po górach, bo chyba pęknę. A w tym roku stwierdziliśmy, że jest jeszcze za mała, żeby ją u dziadków zostawić… (Aśkę “przywieźliśmy” z Alp Julijskich – z wyliczeń wyglada, że na Triglawie już z nami była, więc może, może…)

              Pozdrawiam,

              • Re: 2 pokoje + dziecko

                My tez mamy dwa pokoje i ten duzy jest polaczony z kuchnia. Teraz Oliwierek spi z nami w sypialni, jego lozeczko jest przystawione do naszego lozka i nad ranem Oli pakuje manatki, przenosi sie kolo mnie i wygania mnie po mleko. Jesli pozostaniemy przy takim ukladzie (2 pokoje) to bedziemy dzielic sypialnie, tj. kupimy wezsze lozko o Oli bedzie mial wtedy maly pokoik z oknami, a my odgrodzone scianka lozko w kacie pokoju. Natomiast planujemy dobudowanie jednego pokoju, ktory bylby nasza sypialnia, a dotychczasowa sypialnie oddajemy na pokoj dla Olinka albonadbudujemy nad sypialnia male poddasze gdzie wrzcucimy materac, lampki nocne i tam bedzie nasza sypialnia. Musze sie spotkac z architektem, ale mi osobiscie bardziej podoba sie pomysl nadbudowki.

                • Re: 2 pokoje + dziecko

                  Pamiętam,

                  pamiętam też, ze ceny zostały sztucznie wywindowane w góre po wejściu do UE. Bo już ponad rok wcześniej zapowiadano, ze jak wejdziemy do UE to pójdą w góre. I poszły.
                  Efekt? Puste mieszkania i segmenty stojące gotowe do odbioru, bo mają wyśrubowane ceny tak, ze nabywcy rezygnują pukając sie nogą w głowe.

                  Ostatnio oglądałam pięęęęęękny szereg 155m – 520 tys do odbioru za miesiąc na dziełce 600m.
                  Już pan chce 480 i dorzuca: piec, kaloryfery, dodatkową instalacje i robocizne przy wykończeniu.
                  A dookoła mnóstwo kończących sie budów i takich już skończonych.
                  Znakiem do obniżki cen na pewno jest to, że przynajmniej w warszawie jest nadwyżka podazy – przynajmniej czasowo ze względu na ceny juz wybudowanych domów.

                  Może teraz coś drgnie po zapowiedzi kontunuacji ulgi remontowej/budowlanej. Wtedy sie zastanowie.
                  Na dzień dzisiejszy kupowanie mieszkania uważam za wyrzucenie około 15%-20% ceny zakupu. A na to mnie nie stać.

                  Poczekam jeszcze chwile. A może wyjade i nie kupie tutaj?

                  • Re: 2 pokoje + dziecko

                    Ehh… dzisiaj snilo mi sie ze moi rodzice wygrali mase kasy i kupili nam wielki dom…………

                    Mamy taki sam uklad pokoi. Najprawdopodobniej sypialnie oddamy Klusi w przyszlym roku, a sami przeniesiemy sie do “salonu”. Nie wiem co wymyslimy za 2 lata, bo chcialabym zeby Klusia nie byla jedynaczka….
                    Ale marzenia sie spelniaja, trzeba je tylko miec (ja czasem zapominam w tej szarej rzeczywistosci pomarzyc :((

                    Claudia i Klaudia (14.10.04)

                    • Re: 2 pokoje + dziecko

                      noooo…. my tez spłacamy 🙂
                      ale my mamy kredyt na 10 lat i zostały nam 4 chyba. I tez mam nadzieje najpóźniej w przysżłym rioku zakończyc go. Przy odrobinie szczęscia oczywiście.
                      Ja mam tak z pojechaniem w góry na nart/snowboard. Nie jeździłam już 2 sezony i mnie skręca.

                      • Re: 2 pokoje + dziecko

                        W Poznaniu wciąż jest nadmiar popytu nad podażą, na mieszkania są zapisy. Ja też ostatnio oglądałam szeregowiec ok. 130m2 za 260 tys. w stanie surowym (330 tys. z wykończeniem) ale niestety 20km od Poznania a to dla nas za daleko, tym bardziej, że trasa z tych gorszych.

                        Aleks 21 mies.

                        • Re: 2 pokoje + dziecko

                          W odpowiedzi na:


                          130m2 za 260 tys. [/url]

                          połowa ceny warszawskiej.
                          u nas wszystko jest w stanie surowym.
                          Na mieszkanie tez sa zapisy ale te mniejsze. Te w okolicy 100m. juz stoją – bo drogie. Bo cena za metr nie spada wraz z metrażem – co na rynku wtórnym juz sie dzieje.

                          • Re: 2 pokoje + dziecko

                            Ja też bym była za poddaszem – bardziej romantycznie

                            Aleks 21 mies.

                            • Re: 2 pokoje + dziecko

                              Moi rodzice też grają w totka i mają konkretne plany co do wygranej, tzn. kupilby 3 domy – dla brata, dla mnie oraz dla siebie. Trzymam kciuki za tą wygraną

                              Aleks 21 mies.

                              • Re: 2 pokoje + dziecko

                                My właśnie odstapiliśmy łóżko w sypialni sebastianowi. Na szczęście myślimy o zmianie mieszkania. Pół nocy śpię z mężem a gdy synuś zawoła zazwyczaj ląduje u niego w naszej sypialni 🙂

                                • Re: 2 pokoje + dziecko

                                  jest to raczej stereotyp dwupokojowych mieszkań :pokój duży i dziecinny z sypialnią…my też tak mamy z tym że drugi pokój był robiony z myślą o marcinku i jest typowo dziecinny:kolorowe tapety,mnóstwo zabawek,łóżeczko (nieuzywane od jakiegoś czasu…) i tapczan.poczatkowo spaliśmy na tapczanie a marcin w swoim łóżeczku.jednak coś mu sie odmieniło,chce spać z mamą i tata siłą rzeczy wylądował na sofie w dużym pokoju (którą niestety codziennie trzeba rozkładac i chowac brrr).teraz zasypiam z mężem a jak mały zawoła to przenosze się do niego…co zrobic…
                                  za jakiś czas palnuje w ogóle opuścić jego pokoik, zamienić łózeczko na jakis tapczanik i zacząc spać na stałe w duzym pokoju…zobaczymy jak młody się do tego dostosuje..

                                  Monika i Marcinek (15.01.04)

                                  • Re: 2 pokoje + dziecko

                                    W odpowiedzi na:


                                    Ja też ostatnio oglądałam szeregowiec ok. 130m2 za 260 tys. w stanie surowym (330 tys. z wykończeniem) ale niestety 20km od Poznania


                                    Dąbrówka???

                                    My też mamy 2 pokoje, dosc male na dodatek do tego pokoj duzy z kuchnią. Pokoj mały to niestety nie jest sypialnia a pokoj w ktorym pracuje moj mąż wiec jest duze biurko z komputerem i rownie wielki monitor. Fi spi z nami w duzym pokoju na wielkim narozniku, zabawki są w duzym pokoju, jego łóżeczko w malym pokoju ale sluzy do przechowywania gratów bo Fi w nim nie spi. Za maks 3 lata chcemy zmienic mieszkanie bo robi sie ciasno Juz teraz mam problem co gdzie wkładać…I jak pomysle, ze kiedys ja z siostra i rodzicami mieszkalismy w takim mieszkaniu to smiac mi sie chce. Gdzie my sie miescilismy??

                                    _
                                    Asia i

                                    • Re: 2 pokoje + dziecko

                                      My śpimy z Oliwią w jednym z pokoi, ona ma swoje normalne łóżko. Drugi właśnie jest połączony z kuchnią i trzeba by rozkładać kanapę do spania i składać a nam się nie chce. Poza tym ten, w którym śpimy ma 25 metrów i trochę szkoda nam go na pokój dziecięcy. Niestety pokoi nie dałoby się jakoś fajnie podzielić. Zdecydowaliśmy się więc na większe mieszkanko i…. przeprowadzka za 2 miesiące. Tam Oliwka dostanie swój pokoik a my będziemy mieli własną sypialnię.


                                      Minka z Oliwką (2 latka)

                                      • Re: 2 pokoje + dziecko

                                        🙂 a Ty Asiu z Dąbrówki?

                                        Iwona i Majka (07.05.02)

                                        • Re: 2 pokoje + dziecko

                                          Iwonko, niestety nie Przyznam, ze bylismy już na 90% zdecydowani na pewien domek (szeregowiec) ale nam przeszło jak pomyślałam o dojazdach do pracy (Szczepankowo).

                                          _
                                          Asia i

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2 pokoje + dziecko

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general