2 pokoje + dziecko

Do mam, które mają właśnie takie mieszkanka: jak śpicie?
Bo my na razie wszyscy w sypialni – łóżeczko Asi stoi koło naszego, czasem w nocy do nas przychodzi…
Zastanawiam się jak ustawić mieszkanie, jak już zrezygnujemy z łóżeczka – najlogiczniejsze wydaje się “oddanie” dziecku sypialni, ale mi żal – wygodne, nieskładane łóżko, nie trzeba ścielić…
Znowu nie wyobrażam sobie, że od godz. powiedzmy 21 nie mamy pokoju “dużego” – co więcej z niego jest wejście do kuchni…
Mąż proponuje, że będziemy usypiać dziecko w sypialni, a później przenosić, ale na dłuższą metę (najwcześniej zmienimy mieszkanie za jakieś 3 lata, o ile wogóle) to chyba się tak nie da… Jak jest u Was, albo co planujecie?

Pozdrawiam,

Strona 3 odpowiedzi na pytanie: 2 pokoje + dziecko

  1. Re: 2 pokoje + dziecko

    to u nas chyba podobnie…. My z Nina w jednym pokoiku ( który służy nam za sypialnię i pokój dzienny a pozostałe 3 pokoje moi rodzice ( przy czym jeden pokój jest taki “roboczy”, służy bardziej jako składzik różnych rzeczy, ewentualnie jako pracownia mojej mamy ). Z kuchni i łazienki korzystamy wspólnie. No i tez nie siedzimy cały czas u siebie 😉 Na razie nie liczę na szybka wyprowadzkę 🙁 mimo że bywa ciężko i dla wszystkich pewnie byłoby to najlepsze rozwiązanie….
    Marzenia chyba mamy podobne 🙂
    ale jak na razie mamy w planach tylko kupno tapczanika dla Niny i postawienie go w miejscu gdzie stoi teraz łożeczko….

    Monika & Nina (2 lata )

    • Re: 2 pokoje + dziecko

      A ja na ywoim miejscu bym podadała z rodzicami o oddaniu wam jeszcze jednegop pokoju.
      Was jest 3 -osoby i macie jeden pokój a rodziców jest dwójka i mają 3 pokoje – jak dla mnie troche to dziwna sparawa.
      U miłki jest zupełnie inna sytuacja bo jeden pokój zajmuje jeszcze jej siostra ale u was??????


      Edysia & 15 m-czna Natalka

      • Re: 2 pokoje + dziecko

        Myślimy o tym żeby w przyszłości przenieść Nine do tego pokoiku który służy teraz za składzik ale w tej chwili nie bardzo to jeszcze widzę bo ten pokój jest na dole anasz na pięterku ( to jest dwupoziomowe mieszkanie, na górze jest tylko nasz pokoj i malutki przedpokoik). Nina budzi sie często w nocy, trzeba do niej wstać i pogłaskać czy przytulić i po prostu bałabym się że jej nie usłyszę a poza tym musiałabym w nocy kursować z góry na dół… Tak więc jeszcze przez jakiś czas będziemy spać razem a w przyszłości przeniesiemy Ninke na dół, no chyba że wcześniej uda nam sie wyprowadzić. W dzień Nina szaleje właściwie po całym mieszkaniu, część jej rzeczy trzymamy na dole, więc aż tak źle nie jest

        Monika & Nina (2 lata )

        • Re: 2 pokoje + dziecko

          u nas

          dziecie spi w swoim pokoju a my w duzym
          choc do niedawna były rozłozone dwa łozka (nasze i w pokoju małego)
          jak sie młody budził nad ranem to sie przenosiłam do niego i brałam go z łozeczka do duzego łozka

          teraz jest lepiej bo jak sie budzi nad ranem i widzi ze nie ma duzego łozka rozłozonego to daje sie spokojnie połozyc po przytuleniu spowrotem do łozeczka
          no z wyjatkami 😉

          Aga i Wojtuś (23.07.2003)

          • Re: 2 pokoje + dziecko

            My mamy miezkanie oddzielne, ale skałdające się z jakby to określić jednego dużego pokoju, częściowo podzielonego na dwa ścianką. Kuba śpi w tym “drugim”, a my w głównym, gdzie jest też tv, fotele, ława, segment i toczy się całe nasze życie.
            jednego Wam zazdroszczę, mam taki układ, że mój przedpokój wcale nie istnieje i wchodzącdo mieszkania prawie od razuu wchodzi się do pokoju, a z drzwi wejściowych widac cały dom, czy to porozrziucane zabawki, czy talerze na stole.
            Nie mam bałaganu, ale chciałabym kiedyś móc poprosić kogoś, kto przychodzi do nas nawet niespodziewanie np. kurier z przesyłką do pokoju, gdzie nie widać naszego codziennego życia, choćby złozonego i naszykowanego do praswania prania.

            Aga i Kuba 2,5 roku

            • Re: 2 pokoje + dziecko

              A moze pogadaj z rodzicami i zamieńcie pokoje tzn, niech oni sobie zrobią sypialnie na górze a wy z córcia przenieście się na dół, schody sa niebezpieczne nawet dla większego juz dziecka, ja bym tak zrobiła jak rodzice sie zgodzą.
              Ale pewnie tak, przeciez Was kochaja nad życie


              Edysia & 15 m-czna Natalka

              • Re: 2 pokoje + dziecko

                Pracujecie w Szczepankowie?
                To rzeczywiscie Dąbrowka daleko.
                A my zdecydowalismy sie na Kamionki – bo tez po tej stronie maiasta pracowalismy. A teraz biura nam sie przeniosly i chetnie zamieszkalabym w Chybach albo Smochowicach 🙂
                Chyba szczegolnie w kwestii domu nie ma co sie kierowac dojazdem do pracy, bo to sie zawsze moze zmienic, tylko otoczeniem i ogolna infrastruktura.
                Ja tam jestem z naszych Kamionek jednak zadowolona a dojazdy nie sa tak uciazliwe odkad mamy 2 auta, wczesniej to byla MAKABRA.

                • Re: 2 pokoje + dziecko

                  My śpimy w tzw. dużym pokoju,a Martynka w małym czyli swoim pokoju od niedawna też w nowym łóżku (łózeczko wyniesione a kupiony fotelik rozkładany).Jednak ok 1 -2 w nocy Mati sie budzi i przybiega do naszego łóżka.Jak była malutka, gdzieś do ok roku jej łóżeczko stało w naszym pokoju potem je przenieśliśmy do jej pokoju.
                  Myślimy,a raczej zaczęliśmy starać się o drugie dziecko i nie wiem jak to będzie z tym życiem i spaniem w 2 pokojach 47m2 gdyby nam sie udało rodzinke powiększyć,:)ale jakoś chyba będzie

                  Dominika i Martynka(29.12.2002)

                  • Re: 2 pokoje + dziecko

                    Chyba zostaniemy przy tym co mamy, taki układ jest w naszym przypadku najbardziej funkcjonalny 🙂 Ostatnio przenieśliśmy część zabawek i naszych rzeczy do tego dodatkowego pokoiku na dole i trochę nam sie rozluźniło, a dzielenie sypialni z Niną nie jest jak na razie aż takim problemem Schody Nina ma opanowane, a poza tym na górze i na dole mamy barierki.
                    Mam nadzieję że do czasu kiedy Ninka naprawdę zacznie potrzebować swojego kąta, będziemy juz na swoim 🙂

                    Monika & Nina (2 lata )

                    • Re: 2 pokoje + dziecko

                      A co powiesz na 2 pokoje + 3 dzieci:-)))))

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 2 pokoje + dziecko

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general