2 pytanka

1. Jak to jest z tą kawą w ciąży. Można czy nie? jak wypiję 2 razy na tydziń 1 filiżankę z mlekiem to będzie niebezpiecznie?
2. Czy jak biorę witaminki feminatal to czy też dodatkowo mam brać folik 1 raz dziennie? Bo w aptece pani mi powiedziała, że nie nalezy brać żadnych dodatkowych witamin, bo dawki są wystarczające w feminatalu?
I bądź tu mądrym… :-((
Pozdrawiam serdecznie
monia

14 odpowiedzi na pytanie: 2 pytanka

Dodane ponad rok temu,

Re: 2 pytanka

Kwas foliwy brałam dodatkowo do 3 m-ca ciąży. Kawę piłam raz dziennie- słabą z mleczkiem. Pozdrawiam,

kaska Dodane ponad rok temu,

kawka z mleczkiem nie zaszkodzi, a moze pomóc poniewaz w ciąży może niekiedy spadać ciśnienie, a kwasu foliowego nigdy nie za dużo
Kaśka i 13 tyg Malutek

zetta Dodane ponad rok temu,

kwas folniowy nie zaszkodzi napewno bo jego nadmiar wysiusiasz tak jak z witaminka C:)
pozdrawiam

helga Dodane ponad rok temu,

Nie jesteś chora, bo ciąża to stan fizjologiczny. To powtarzała mi moja lekarka, za każdym trazem, gdy panikowałam, że zrobiłam coś zabronionego. Przed ciążą nie piłam kawy w ogóle, bo nie lubię. A w ciązy zadarzało mi sie wypić dwie-trzy dziennie (tzn. mleko z kawą). jesli się dobrze odżywiasz, dbasz o siebie, to dwie kawy nie zaszkodzą dziecku w żadnym rzzie i to na dodatek z mlekiem.

Jeśli chodzi o witaminy to ja przed 3 miesiące brałam folik, a poterm feminatal. Nie łączyłam tych tabletek. I dziecko jest zdrowe. I ja też:))
Pozdrawiam Helga i dziecko, co ma już 38 tygodni!!!

ave Dodane ponad rok temu,

Na temat kawki to wyczytałam że można jedną słabą z mleczkiem, ale raz na parę dni.
Ja za to uwielbiam herbatkę, a też należy ją ograniczyć.

ave (starająca się)

Dodane ponad rok temu,

kawka od czasu do czasu nie zaszkodzi

a co do kw.foliowego to przez 5 miesięcy brałam w dawce 15 mg, potem już tylko feminatal.

Pozdrawiam

Ewa i synuś
termin 2.12.2002

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Kwas foliowy brałam parę miesięcy przed ciążą i biorę do dzisiaj, biorę również wciąż Feminatal.
Kawy nie piłam, nie piję i sądzę, że nie będę piła. Poprostu jej nie lubię.

czarna1 Dodane ponad rok temu,

nie dajmy sie zwariować, mysle, ze jesli dwa razy w tyg. wypijesz kawe rozpuszczalną z mlekiem to nic zlego sie nie stanie (no moze niekoniecznie w I trymestrze), a co do feminatalu to pani w aptece miala racje gdyz feminatal zawiera kwas foliowy…wiec nie ma potrzeby brania dodatkowo foliku

Magda i Pawełek – termin 10. 12.2002

Dodane ponad rok temu,

Re: 2 pytanka-do czarnej

dziś przeczytałam post ankalenki na temat rozszczepu; to co zapamiętałam, to to że kw. foliowy w dawce 10 mg zapobiega rozszczepowi w 82 %. W feminatalu dawka wynosi 0,8 mg, Folik to 0,4 mg. Ja dzisiaj Bogu dziękowałam, że mam lekarkę, która przez 5 miesięcy kazała mi łykać kw. foliowy w dawce 15 mg na dobę.
A nadmiar jest nieszkodliwy.

Pozdrawiam

Ewa i synuś
termin 2.12.2002

olenka-p Dodane ponad rok temu,

kawka jest bezpieczniejsza od herbatki, zwłaszcza mocnej – obie wprawdzie zawierają kofeinę (w herbacie nazywa się to teina, ale jest to ta sama substancja), ale w kawie można ją łatwo zneutralizować mleczkiem. czyli kawa “z cyklu mnóstwo mleka, sporo cukru, odrobina kawy” (najlepiej rozpuszczalnej) nie zaszkodzi.
co do folika to podobno nie da się go przedawkować.
pozdrawiam,
olenka&tygrysek (35tydzień)

Dodane ponad rok temu,

troszkę sprecyzuję: kofeina i teina to dwie różne substancje, ale o mniej więcej tym samym działaniu.

nie dajmy się zwariować, kawka i herbatka w rozsądnych ilościach nikomu jeszcze nie zaszkodziły

Pozdrawiam

Ewa i synuś
termin 2.12.2002

dziubek Dodane ponad rok temu,

Re:Dzieki 2 pytanka

dzieki dziewczyny, teraz mi troche jasniej..:-)
pozdrawiam wszystkie :-
monia

jane Dodane ponad rok temu,

Zgadza się – przed ciążą byłam kawiarzem okropnym, przez pierwsze trzy miesiące od kawy mnie odrzuciło, czego rezultatem były regularne częste bóle głowy. Wydaje mi się, że kawka jednak jest lepsza niż tabletki przeciwbólowe – teraz (14 tydzien) pozwalam sobie na jedną słabą dziennie.

Beata z Majowym Groszkiem

sami Dodane ponad rok temu,

Re: 2 pytanka-do czarnej

no to ja się wypłoszyłam, biorę tylko folik czli 0,4mg, wprawdzie od początku, ale jak czytam to trochę za mało. Gdzie się dowiedziałaś o tych 15 mg?
pozdrawiam
sami i 11 tyg ktoś

Znasz odpowiedź na pytanie: 2 pytanka

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Czy to możliwe?
Czy to mozliwe zebym byla w ciazy a test tego nie wykazal?
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
biała czekolada
Czy mozna jeść białą czekoladę podczas karmienia piersią? Wiem że nie można ciemnej ale to chyba ze względu na kakao. A biała czekolada chyba jej nie ma.
Czytaj dalej