2 usg, 2 różni lekarze-inny wiek dzidzi…dlaczego? proszę o rade

Witam
23 kwietnia byłam na usg i wiek wg OM 13 tygodni a wg usg wskazywał 11tygodni 5dni (mam cykle 36-37 dniowe) wielkość dzidzi był 44mm,prawidłowy gdyby liczyć cykl 28 dniowy, różnica pomiędzy OM a usg to jedynie te dni,które różni mi się cykl od tego “podstawowego” (28 dniowego)

dzisiaj byłam u innego lekarza na usg i lekarz stwierdził,że ciąża jest za mała, tętno płodu było prawidłowe,wielkość dzidzi to 50,5mm
a w karcie wpisał 11 tydz

Czy to możliwe,że pomimo tego że maluch urósł o te 6,5mm że wiek jest niższy niż poprzednie wymiary?
Nie rozumiem tego i boję się, że coś jest nie tak :(:Zamotany::Zamotany:

8 odpowiedzi na pytanie: 2 usg, 2 różni lekarze-inny wiek dzidzi…dlaczego? proszę o rade

  1. w tym wieku dziecko rośnie chyba coś ok 1 mm dziennie

    • Ja byłam u tego samego gina tyle ze raz prywatnie i raz w szpitalu i w ciągu dwóch dni była waga różna o 50 g. Gin powiedział ze różnice wychodzą z przyczyn sprzętowych. Niektóre aparaty są dokładniejsze i lekarz może lepiej zmierzyć dziecko ( kość udową, główkę, brzuszek) A wiek dziecka wylicza specjalny program i raczej też jest to uśrednianie danych,wiec moim zdaniem nie masz powodów do zmartwień. Zawsze można iść do 3 go lekarza

      • jest o 6,5 mm większy więc urósł i chyba nie mam się czego obawiać?

        • Zamieszczone przez sema
          Witam
          23 kwietnia byłam na usg i wiek wg OM 13 tygodni a wg usg wskazywał 11tygodni 5dni (mam cykle 36-37 dniowe) wielkość dzidzi był 44mm,prawidłowy gdyby liczyć cykl 28 dniowy, różnica pomiędzy OM a usg to jedynie te dni,które różni mi się cykl od tego “podstawowego” (28 dniowego)

          dzisiaj byłam u innego lekarza na usg i lekarz stwierdził,że ciąża jest za mała, tętno płodu było prawidłowe,wielkość dzidzi to 50,5mm
          a w karcie wpisał 11 tydz

          Czy to możliwe,że pomimo tego że maluch urósł o te 6,5mm że wiek jest niższy niż poprzednie wymiary?
          Nie rozumiem tego i boję się, że coś jest nie tak :(:Zamotany::Zamotany:

          Mysle ze nie masz powodu do obaw tymbardziej ze malenstwo urosło a tj najwazniejsze!Tym wiekiem bym sie nie sugerowala u mnie tez wychodzi roznica jak lekarz mierzy, bo jeden maluch rosnie grzecznie wg OM a drugi jest chyba nadgorliwy i wychodzi o 3 dni starszy, dodam ze dzieci sa jednojajowe> z jednej komorki i plemnika. USG to tylko program, jesli malenstwo rozwija sie dobrze to nie zamartwiaj sie!
          Pozdrawiam

          • Sema – nie przejmowałabym się tym specjalnie. Niestety programy, wyliczające wiek ciąży opierają się na cyklu 28 dniowym. Jak sama piszesz Twój cykl to 36-37 dni. Ja mam 24 dniowy i potem okazuje się na USG, że dzidziuś jest wg długości starszy niż wynika z wyliczeń o prawie tydzień. No ale to przecież normalne, skoro do zapłodnienia doszło wcześniej! 😉 U Ciebie doszło do niego dużo później – 9 dni różnicy to sporo na początku ciąży stąd musi wyjść zarodek mniejszy niż przy 28 dniowym cyklu. Najważniejsze, że dzidziuś rośnie, a to że rośnie w swoim tempie to moim zdaniem normalne 😉 Nie daj się zwariować! Życzę dużo cierpliwości do diagnoz lekarskich… :p dbaj o siebie i malucha. Pozdrawiam serdecznie!

            • dziękuje Wam, jestem już spokojniejsza ;):D

              • Pewnego tygodnia… moje dziecko we wtorek wazyło 1950g… w piatek robilam jeszcze jedno usg gdzie indziej, poniewaz bardzo mnie bolał brzuch a moja Gin nie przyjmowała….i okazało sie, ze wazy 1350g… to dopiero różnica

                • Zamieszczone przez najeli
                  Pewnego tygodnia… moje dziecko we wtorek wazyło 1950g… w piatek robilam jeszcze jedno usg gdzie indziej, poniewaz bardzo mnie bolał brzuch a moja Gin nie przyjmowała….i okazało sie, ze wazy 1350g… to dopiero różnica

                  Z tą wagą z USG to bym sobie za bardzo nie brała do serca. Miałam robione USG w dniu porodu, i córcia niby ważyła 3600, wieczorkiem była błyskawiczna cesarka, a córcia ważyła 3000… Ja nie wierzę w tą wagę wyliczaną na USG.

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 2 usg, 2 różni lekarze-inny wiek dzidzi…dlaczego? proszę o rade

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general