20 tydz i twardniejacy brzuch

czesc,jestem w 20 tyg.od jakichs dwoch dni napina mi sie brzuch i taki twardy jest przez chwile,co dziwnie po nocy kiedy leze i nic nie robie.czy takie skurcze sa normalne i tez mialyscie czy mam isc na wczesniejsza wizyte do lekarza(kolejna mam dopiero 3 wrzesnia).i tak zauwazam ze dzidzius jak przedtem kopal dosc intensywnie teraz jest jakis malo ruchawy. Nie bralam zadnych lekow do tej pory.za dwa dni ide na usg to dowiem czy z szyjka jest ok.to usg wykazuje,tak?martwie sie tym spinaniem brzucha chociaz gdzies czytalam ze takie moga wystepowac,co wy na to przyszle i obecne mamuski???pozdrawiam
kasia i dzidzius 11 01 2004

8 odpowiedzi na pytanie: 20 tydz i twardniejacy brzuch

  1. Re: 20 tydz i twardniejacy brzuch

    najwazzniejsze to odpoczywaj i gdybys miala wiecej niz 5 na godzine to lepiej skonsultuj sie ze swoim lekarzem….ja tez tak mialam raz mniej raz wiecej tylko troszeczke nie dbalam o siebie noj dzidzia pchala sie na swiat troche wczesniej…pozdrawiam i duzo odpoczywaj

    • Re: 20 tydz i twardniejacy brzuch

      u mnie cos takiego wystąpiło w 17 tygodniu skontaktowałam sie z moim lekarzem i kazał brac mi nospę wiec moze lepiej skontaktuj sie ze swoim ginem

      Kicia1 i
      Fasoleczka (03.01.2004)

      • Re: 20 tydz i twardniejacy brzuch

        Ja tak mam od ok. 18 tygodnia, wczoraj byłam u lekarza i mu o tym powiedziałam. Tez się martwiłam czy coś sie nie dzieje i czy nie będę musiała btrać jakiś leków. Moj gin powiedział że jest to tzw. stawianie się brzucha i jeżeli jest ich mniej niż 10 na dobę i nie odczuwa się przy tym jakiegoś bólu, to jest to normalne i nie nalezy się tym przejmowac. Ja mam 3-5 takich napinań brzuszka na dobę. Nie dostałam więc żadnych lekarstw, nadal chodzę do pracy. Poza tym oczywiście szyjka jest zamknieta i wszystko inne OK.
        pozdrawiam
        moni i dzidzia 4.12.

        • Re: 20 tydz i twardniejacy brzuch

          Troche za wczesnie na takie skurcze. Idz do lekarza, mialam to samo, najpierw no spa potem fenoterol w miedzyczasie szpital, ale wszystko skoncztylo sie dobrze. I to nie jest tak ze dzidzius sie mniej rusza, po prostu jak macica jest napieta w skurczu Ty nie odczuwasz ruchow maluszka tak jak wtedy gdy nie ma skurczy. Lepiej jednak dmuchac na zimne i isc do lekarza, on oceni co trzeba zrobic
          Zycze duzo zdrowka

          Ewa juz z Jasiem (09.07.2003)

          • Re: 20 tydz i twardniejacy brzuch

            Też tak miałam około 18-19 tyg. Dostałam NoSpe 3xdziennie (dla mojego spokoju – bo to nie zagraża jeśli jest ich mniej niż 10 dziennie) i Magne B6 2x dziennie. USG wykaże czy z szyjką jest wszystko O.K. ale musisz poprosić lekaża żeby to sprawdził, bo nie wszyscy to robią przy każdym badaniu.
            Moje skórcze nie bpolały, ale były mało przyjemne.
            nic sie nie martw. Wszystko będzie O.K.
            Mycha100 i synuś (28.11.03)

            • Re: 20 tydz i twardniejacy brzuch

              ja jestem w 19 tygodniu i mam tak samo. Poszłam z tym do lekarza i on nie stwierdził nic złego ale biore no-spę i aspargin ( chociaż to nie za bardzo mi pomaga). We wtorek ide na usg to muszę jeszcze raz zgłosic mu ten problem.
              kiciucha i maleństwo 19-01

              • Re: 20 tydz i twardniejacy brzuch

                Mam też podobny problem ale lekarz powiedział że jeśli cierpi się na zaparcia (co właśnie mi dokucza) to właśnie jelitka tak pracują. I dodatkowo jeśli prowadzi się tryb siedzący w pracy do też wpływa na mięśnie brzuszka. Pocieszam się tym i na razie się nie martwię, chociaż dzisiaj coś od rana brzuch mi twardnieje ale to chyba przez to że wczoraj przecholowałam z jedzeniem 🙂

                Kaszanna i Maluszek (18.01.04)

                • Re: 20 tydz i twardniejacy brzuch

                  Ja tez ta mialam od 19 tygodnia i dostalam nospe 3x dziennie.

                  Dana i 36 tyg wrzesniowa niunia Gabrysia

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 20 tydz i twardniejacy brzuch

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general