2003 do szkoly!!!!

A wiecie gdzie ja bylam…………

Na dniach otwartych w szkole podstawowej gdzie H. bedzie chodzil. H. spodobalo sie i to bardzo, byl bardzo zadowolony, ladne sale itd. fajna swietlica z mnostwem zabawek i juz powiedzial, ze moze chodzic do swietlicy, i ze obiady to on bedzie w domu jadal.

Kurcze ta szkola taka przytulna, klasy 1-3 sa oddzielne, nie maja konretnych przerw, jak jest przerwa spedzaja czas razem, czyli ida sie pobawic lub na sniadanie na stolowke, w sali sa tez zabawki, dywan do wypoczynku.

no i od wrzesnia moj malusi synus idzie do szkoly
Ciekawe jak bedzie, bo nikogo nie zna tam niestety, do przedszkola i zerowki chodzi dalekgo od domu i szkoly, a teraz szkola bedzie na osiedlu.
Chyba wiosna zaczne z nim chodzic na plac zabaw na osiedlu i moze poznam jakas mame z synkiem….zobaczymy….

Strona 9 odpowiedzi na pytanie: 2003 do szkoly!!!!

  1. Zamieszczone przez EwkaM
    trochę praktyki: w połowie wrzesnia (a może nawet i wcześniej) wszelkie supermarkety bardzo mocno przeceniają artykuły papierniczo/szkolne

    Ostatnimi czasy w Tesco kupiłam zeszyty do bazgrania w cenie od 5-9 groszy(akurat kupowałam 60-80kartkowe)

    • Zamieszczone przez Usianka
      a u nas nadal nie ma zebrania
      albo cos przeoczylam
      jutro zajade do szkoly

      u nas było zebranie… ale poza podręcznikami i świetlicą niewiele sie dowiedziałam… podziału na klasy nie ma… 31 sierpnia się okaże co i jak… wychowawczyni w zw. tym też nie poznaliśmy… jakoś czułam, że tracę czas… informacje które zebrałam równie dobrze mogłabym wyczytać na ogłoszeniu na drzwiach szkoły….

      • U nas nie było zebrania tylko dzień otwarty. Wiem co mam kupić i z tego się cieszę bo mam na to czas. I była możliwość wyboru nauczyciela więc skozystałam, wybrałam taką dość ostrą i wymagającą.

        • Zamieszczone przez Usianka
          a u nas nadal nie ma zebrania
          albo cos przeoczylam
          jutro zajade do szkoly

          u nas też nie było zebrania
          listy będą dopiero pod koniec czerwca

          • Byłyśmy z P. już w szkole,
            dzieciaki miały zebranie zapoznawcze. Mało szkoły nie roznieśli 😉
            U nas zebranie rodziców będzie dopiero we wrześniu.

            • Emilka będzie w klasie I B Wychowawczyni podobno bardzo ok. Zobaczymy. W klasie bedzie miala 3 kumpelki ze swojej grupy przedszkolnej. Co zwrociło moja uwage na listach – w pierwszych klasach w naszej szkole jest bardzo malo chlopców. Dziewczynek jest 2 razy wiecej.
              W sprawie zebrania nadal nic nie wiem.

              • Zamieszczone przez Usianka
                Co zwrociło moja uwage na listach – w pierwszych klasach w naszej szkole jest bardzo malo chlopców. Dziewczynek jest 2 razy wiecej.

                Ciesz się! 😉
                U Kasi w klasie będzie 11 chłopców i 5 dziewczynek. W tej chwili jest 6 chłopców i 5 dziewczynek i pani połowę czasu poświęca na uspokajanie towarzystwa.

                • Zamieszczone przez Dora
                  Ciesz się! 😉
                  U Kasi w klasie będzie 11 chłopców i 5 dziewczynek. W tej chwili jest 6 chłopców i 5 dziewczynek i pani połowę czasu poświęca na uspokajanie towarzystwa.

                  Patrz, a ja sie martwilam, ze w takim babińcu wiecznie będą kłótnie 😉
                  Są pewnie plusy dodatnie i plusy ujemne

                  • Zamieszczone przez Usianka
                    Patrz, a ja sie martwilam, ze w takim babińcu wiecznie będą kłótnie 😉
                    Są pewnie plusy dodatnie i plusy ujemne

                    Jasne! Są nawet plusy ujemne i minusy dodatnie!
                    😉

                    • Zamieszczone przez majowamama
                      to ja polecam klasy, gdzie więcej chłopców 🙂
                      z własnego doświadczenia, są bardziej zgrane
                      baby są konfliktowe mocno 😛

                      mam podobne doswiadczenia 😉
                      ale moze w podstawówce jeszcze jakos dadzą rade 😀

                      • Moja córka już za dwa tygodnie otrzyma pierwsze świadectwo.
                        Rok zabwy i nauki za nami.
                        Klasa 20 osobowa. Pół na pół chłopaków i dziewczyn.
                        W klasie jest jedynym dzieckiem które poszło wcześniej do szkoły.Ro temu o tej porze również się denerwowałam jak sobie poradzi w szkole.

                        • cisza w wątku szkolnym – wiadomo wakacje za pasem 😉

                          a ja mam pytanie jak tam kompletowanie wyprawki?
                          u nas kupione:
                          [LIST]
                          [*]podręczniki
                          [*]piórnik z wyposażeniem (narazie bez pióra)
                          [*]tornister+worek na obuwie
                          [/LIST]

                          i tyle… w sierpniu planuję tylko młodego zaopatrzyć w ubrania i oczywiście TYTĘ 🙂
                          z resztą poczekam chyba na zebranie w szkole już po rozpoczęciu roku szkolnego. A może powinnam coś jeszcze zakupić?

                          • Finia, u nas nawet zebrania jeszcze nie było, więc co tu o wyprawce mówić :(.

                            • Zamieszczone przez Finia
                              cisza w wątku szkolnym – wiadomo wakacje za pasem 😉

                              a ja mam pytanie jak tam kompletowanie wyprawki?
                              u nas kupione:
                              [LIST]
                              [*]podręczniki
                              [*]piórnik z wyposażeniem (narazie bez pióra)
                              [*]tornister+worek na obuwie[/LIST]i tyle… w sierpniu planuję tylko młodego zaopatrzyć w ubrania i oczywiście TYTĘ 🙂
                              z resztą poczekam chyba na zebranie w szkole już po rozpoczęciu roku szkolnego. A może powinnam coś jeszcze zakupić?

                              U nas podręczniki pewnie będą pod koniec czerwca. Piórnik z wyposażeniem, tornister i worek na obuwie już mamy. Ubrania też mamy – Kasia dostała kilka dni temu “spadek” po swojej starszej koleżance. We wrześniu czeka nas jeszcze zakup większych skrzypiec, bo z obecnych panna już wyrosła.

                              I co to jest TYTA?

                              Edytuję, bo chciałam się pochwalić, że w teście na zakończenie zerówki (tym dot. dojrzałości szkolnej) Kasia dostała maksymalną ilość punktów! Martwi mnie tylko lateralizacja mieszana (pisze prawą ręką, a pracuje lewym okiem 🙁 ). Kasia ma niewidocznego zeza, ale ma osłabione mięśnie gałki ocznej i stąd pewnie problemy. 🙁

                              • Tez sie zastnawiam co to TYTA

                                Dora, gratuluje córeczce 🙂 Emilka miała odjete 2 punkty za gotowość emocjonalną (panie dały jej po 1 punkcie za trudnosci w nawiązywaniu kontaktu z dorosłymi). Reszta tez na maksa. Wiem, ze zdolna i bardzo mądra z niej bestia, tylko strasznie nieśmiała wobec dorosłych. Ale spoko, wyrośnie – mamusia wyrosła 😉

                                Znalazłam zagubioną liste w wyprawką Ucieszyłam sie prawie jak bym wygrała w Lotto 😉

                                • Zamieszczone przez Usianka
                                  Tez sie zastnawiam co to TYTA

                                  No ale pewnie możemy zaskoczyć koleżankę paroma naszymi regionalizmami, co? 😉

                                  Dora, gratuluje córeczce 🙂

                                  Dziękuję. 🙂

                                  (…) Ale spoko, wyrośnie – mamusia wyrosła 😉

                                  Na pewno!

                                  Znalazłam zagubioną liste w wyprawką Ucieszyłam sie prawie jak bym wygrała w Lotto 😉

                                  • Ja chyba wiem co to tyta – taka tuba ze słodyczami?
                                    U mojej teściowej takie praktykują 😉

                                    Wiem już jakie kupić podręczniki, więc kupię po powrocie z urlopu.
                                    Także tornister i cały pozostały kram.
                                    Remont pokoju zakończony, dziecko dorobiło się burka, więc grubsze sprawy ogarnięte.

                                    W klasie Ptyśki będzie ok 20 dzieci,
                                    na razie słyszałam jedna mamę, która przekonywała panią dyrektor,
                                    że jej córka jest za zdolna na klase integracyjną,
                                    że ona sie rozmyśliła i chce przenieść córkę do zwykłej.
                                    Niech przenosi, klasa będzie mniejsza 😉
                                    Rozkład płciowy mniej więcej 50:50 wydaje mi się, bo nie liczyłam.

                                    W naszej szkole chyba praktykuje się informację we wrześniu na temat tzw. wyprawki.
                                    Więc kupie jeden zeszyt w linię i jeden w kratke, ołówek i gumkę
                                    i poczekam na zebranie 😉

                                    • Zamieszczone przez Usianka
                                      Tez sie zastnawiam co to TYTA

                                      Dora, gratuluje córeczce 🙂 Emilka miała odjete 2 punkty za gotowość emocjonalną (panie dały jej po 1 punkcie za trudnosci w nawiązywaniu kontaktu z dorosłymi). Reszta tez na maksa. Wiem, ze zdolna i bardzo mądra z niej bestia, tylko strasznie nieśmiała wobec dorosłych. Ale spoko, wyrośnie – mamusia wyrosła 😉

                                      Znalazłam zagubioną liste w wyprawką Ucieszyłam sie prawie jak bym wygrała w Lotto 😉

                                      najwyżej jej się zdaży rozpłakac jak gumę złapie 😉

                                      Zamieszczone przez Figa
                                      .

                                      W naszej szkole chyba praktykuje się informację we wrześniu na temat tzw. wyprawki.
                                      Więc kupie jeden zeszyt w linię i jeden w kratke, ołówek i gumkę
                                      i poczekam na zebranie 😉

                                      i przeceny
                                      😉

                                      • Zamieszczone przez EwkaM
                                        najwyżej jej się zdaży rozpłakac jak gumę złapie 😉

                                        gumy nigdy nie złapałam – to nie po mnie by miała 😀

                                        Własnie, Figa mi przypomniała – nowe meble dla młodej będą w polowie lipca. W końcu popchnelismy temat

                                        Mamy starszaków – kiedy kupowac tornister? Chce ten z firmy na H. 😉 Teraz czy poczekac? Sprawy papiernicze – juz wiem ze lepiej dolozyc na pozniej.

                                        • Zamieszczone przez Usianka
                                          gumy nigdy nie złapałam – to nie po mnie by miała 😀

                                          Własnie, Figa mi przypomniała – nowe meble dla młodej będą w polowie lipca. W końcu popchnelismy temat

                                          Mamy starszaków – kiedy kupowac tornister? Chce ten z firmy na H. 😉 Teraz czy poczekac? Sprawy papiernicze – juz wiem ze lepiej dolozyc na pozniej.

                                          zależy które na H.

                                          [herlitz czy hama ]

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2003 do szkoly!!!!

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general