22 tydzień ciąży a II stopień łożyska

Witam Was Kochane
Wczoraj bylismy na usg, lekarz powiedział ze Mała 🙂 rozwija się dobrze i że jak na razie to niezła z Niej kluseczka.
Zmartwiło mnie tylko, że łozysko ma II stopien a to 22 tydzien ciąży. Czy to jest ok? Czy II stopień w tym tygodniu to nie za wcześnie? Ciesze sie ze wszystko ok, ale to łozysko mnie zmartwiło.
Pozdrawiam
Dorota

12 odpowiedzi na pytanie: 22 tydzień ciąży a II stopień łożyska

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: 22 tydzień ciąży a II stopień łożyska

paliłaś/palisz papierosy?

kusiolson

dofita Dodane ponad rok temu,

nie, nie palę a paliłam maleńko , naprawde sporadycznie i to przed ciążą. Lekarz poza tym powiedział ze łozysko nie jest przodujące i na tylniej ścianie.

to pewnie efekt właśnie popalania przed ciaża – złogi z organizmu długo sie usuwają.

kusiolson

dofita Dodane ponad rok temu,

tylko ze to naprawde byly malenkie ilości (3-4 papierosy na tydzien) czy to moze miec taki wplyw, czy jest sie czym martwic, tym II stopniem??

awkaminska Dodane ponad rok temu,

jeśli lekarz mówi że kluseczka to znaczy że póki co nie ma to wpływu na dizdzię z źlożyska w II stopniu też male sie wyżywi a nawet w III stopniu choć taki powinien pojawić sie nawet poterminie a często wogle, ja kolejną ciążę mam miesiąc przed III stopień (jak u palaczki ale nidy nie paliłam ani i unikałam dymu obok siebie) ale mimo to dzidzia w 35/36 tygodniu waży we wszystkich normach ok bo 2900!!!!. (Kamila w 37 tygodniu ważyła 2500 a łożysko miało stopień II/III więc zobacz strsza była, młodsze łożysko a mnijesza dzidzia)

musisz odpoczywać by dzidzia jak najwiecej rosla i kożystała z łożyska i pamiętaj że nawet w III stopniu też swoje wyssie. jednyn co to lekarz powinien czesto badać na USG jak dzidzia rośnie.

Agnieszka mama Jagody(09-10-97), Kamili(03-04-03) i cipulca nr3(15-02-07)

nie ma

kusiolson

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Ja od pierwszego usg kiedy miałam oceniane łozysko miałam 2 stopień (chyba w 16 lub 18 tyg – nie pamiętam…). W dniu porodu dalej miałam 2 stopień…
Lekarz, który robił mi usg powiedział, że stopień łozyska w tej chwili określa się raczej „historycznie” i np. on zupełnie nie bierze tego pod uwagę. Ale ze ma rubryke w opisie to wpisuje.

Pozdrawiam,
A&A (29.04.04)

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Moja kumpela, nałogowa palaczka (w ciąży ograniczyła się do pół paczki dziennie) usłyszała od dr. R: „jakie piękne łożysko – widać że pani niepaląca! ”
Z wrażenia niemal spadła z leżanki ;-)))

Pozdrawiam,
A&A (29.04.04)

szaldi Dodane ponad rok temu,

W odpowiedzi na:

Moja kumpela, nałogowa palaczka (w ciąży ograniczyła się do pół paczki dziennie) usłyszała od dr. R: „jakie piękne łożysko – widać że pani niepaląca! ”

No właśnie.
Ja niepaląca, mój mąz papierosami dosłownie się brzydzi. Nie pali nikt w mojej rodzinie ani wsród znajomych (aż dziwne, prawda?). A łozysko było w opłakanym stanie. Położna odbierająca poród powiedziała do mojego synka, że dobrze ze się juz urodził bo go dosyć matka papierochami natruła .
Położna środowiskowa powiedziała mi że wszystkie leki na przeziębienie odkładaja się właśnie na łożysku. Może i prawda bo w ciąży z synkiem byłam chora non-stop.
Szymuś urodził sie z wagą 3200.

Jola, Alunia (22,12,99) i Szymciu (27,01,05)

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Pół paczki dziennie … nieźle

olinja Dodane ponad rok temu,

mój gin mówił mi, że określenie stopnia łozyska zalęzy od oka określającego.
Jeżeli nie ma wielkich, znacznych zmian to w zasadzie trudno jest określic to precyzyjnie.

Jonatan (20.04.2005)

beasia Dodane ponad rok temu,

wszystko ok, bardzo dobrze 🙂

Basia, Anulka i Gabrysia

Znasz odpowiedź na pytanie: 22 tydzień ciąży a II stopień łożyska?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Ile chciałbyście zarabiać?
Ja min. 3 tys - bo tyle potrzebuję, aby utrzymać siebie i Lolka. Oczywiście potem chciałabym więcej. A wy ? Pytam z ciekawości.................. Julka i w końcu słodki czterolatek
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
infekcja mykoplazmą
czy ktoś słyszał cos na ten temat? jesteśmy po leczeniu kaszlu augmentinem, nic nie pomogło, a do tego wręcz zrobiło się zapalenie oskrzeli. od niedzieli dostaje klacid i zlecono nam
Czytaj dalej