29-30 tydzien – jakie ruchy???

Dziewczyny!
Moj brzusio ma 29 tygodni i 4 dni i stwierdzam ze moj skarb najwiekszy – ten z brzuszka 馃檪 malo sie rusza, malo wierci.
Wlasciwie od dawna tak ma, czasami nawet z przestojami.
Do tej pory badania wykazywaly ze wszystko jest w porzadku. Jednak jakies obawy petaja mi sie w podswiadomosci – napiszcie co o tym sadzicie. Moze tez macie lub mialyscie podobnie???

pozdrawiam

Ania i wrzesniowa corcia 26.09.03

8 odpowiedzi na pytanie: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

1. Re: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

no ja jestem w 32 wi臋c chyba du偶ej r贸偶nicy nie ma:) moja dzidzia z ruch贸w kopi膮cych przesz艂a do ruch贸 posuwistych:) ju偶 t艂umacz臋, cho膰 pewnie nie trzeba:) ot贸偶 ostatnio przyk艂ada wszytskie kr膮g艂e cz臋艣ci swojego cia艂a do mojego brzusia i wypychaj膮c jednoczesnie przesuwa:)) super, nie?:)
    moi ch艂opcy maj膮 ubaw a mnie czasem to naprawd臋 boli:) ma艂y brykacz ro艣nie:)
    a dzi艣 w艂asnie przeczyta艂am, 偶e w tym czasie dzidzia ma ju偶 mniej miejsca i mnie si臋 wierci:) wi臋c si臋 nie martw:) ja tez mia艂am takie przestoje…

Justyna i Male艅stwo 11.09

• Re: w ciagu godziny powinno byc min.10 ruchow?

Czytalam ze ciagu godziny dzidzia powinna ruszac sie min. 10 razy – u mnie nie zawsze tak jest
      馃檨
      Jutro ide do gina

pozdrawiam

Ania 26.09.03

• Re: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

Moja kruszynka te偶 nie jest ruchliwa:-) Wczoraj na przyk艂ad jak wr贸ci艂am z pracy, uprzytomni艂am sobie, 偶e w艂a艣ciwie przez ca艂y dzie艅 nie czu艂am jego ruch贸w. Da艂am mu najpierw porzadnie si臋 naje艣膰 (zwykle po obiadku lubi艂 sobie harcowa膰). No i nic:-(( Troch臋 mnie to zaniepokoi艂o. Po艂o偶y艂am si臋 na brzuchu, p艂asko na wznak. Wiem, 偶e to nie jest zalecana pozycja, ale zawsze jak si臋 tak u艂o偶臋 to dzidziu艣 p艂ywa sobie w moim brzuszku (jego ruchy s膮 w贸wczas do艣膰 silnie odczuwane i ma艂o przyjemne). Troszk臋 do niego pogada艂am i to chyba wprawi艂o go w ruch:-)
        A dzisiaj sam dawa艂 mi znaki w pracy.
        Wydaje mi si臋, 偶e je艣li do tej pory Twoja c贸rcia by艂a spokojna, to nie musisz si臋 martwi膰. By艂oby gorzej gdyby dziecko – zwykle bardzo niespokojne – nagle przycich艂o. A tak to mo偶e po prostu standard. Ale b膮d藕 czujna i codziennie upewniaj si臋 czy dzidzia si臋 rusza – podobno pomaga po艂o偶y膰 si臋 na chwil臋 ze szklank膮 mleka. S艂ysza艂am r贸wnie偶, 偶e tak od 28 tygodnia powinno si臋 kontrolowa膰 ruchy dziecka dwukrotnie w ci膮gu dnia. W ci膮gu godziny powinno si臋 czu膰 przynajmniej 10 ruch贸w. Mam nadziej臋, 偶e niczego nie przekr臋ci艂am.

Dorota mama Miko艂aja (26.09.2003)

Ja zaczn臋 w sobot臋 33 tydzie艅. M贸j maluszek jest bardzo ruchliwy, przez ca艂y dzie艅 (z przerwami) kompie, przewraca ko艅czynami, bnapr臋偶a je, a moje brzucho wygl膮da jak bym mia艂a jakiego艣 aliena wg. film贸w grozy. Takie przewracanie wcale nie jest przyjemne, a raczej uci膮偶liwe. Ale wiadomo, 偶e ka偶de dziecko jest inne, a wida膰, 偶e u mojego jest ju偶 niez艂y temperamencik

,

Magda, Rafa艂 i Albercik (7.09.03)

z tego co ja czyta艂am to te 10 ruch贸w powinno by膰 do godziny po posi艂ku a nie w ci膮gu KAZDEJ godziny!:) je偶eli tak to moja dzidzia te偶 nie spe艂nia standard贸w bo ma godziny kiedy si臋 wierci a s膮 godziny kiedy jej w og贸le nie czuje…
            nie… przecie偶 dzidzie te偶 艣pi膮:)
            nie przesadzajmy:)
            daj zna膰 co powiedzia艂 ci ginek:)

Justyna i Male艅stwo 11.09

Ja dzis koncze 31 tydzien. Moja dzidzia czasami rusza sie wiecej, czasami mniej.. wczoraj na przyklad spedzilam caly dzien na przygotowaniach do slubu i chyba dala mi spokoj, bo malutko sie ruszala.. ale nie przejmuje sie bo wiem, ze czsami lubi poleniuchowac

Nie licze ruchow na godzine bo chyba bym zwariowala zamartwiajac sie. Wiem, ze wszystko jest ok z moja dzidiza. Z Twoja na pewno tez

pozdrowienia

___
              Dana i 31 tyg Malenstwo (13.09.03)

Na pewno mimo Twoich obaw wszytsko jest ok.. MOja Hania co prawda jest w “wieku” Twojego brzdaca -termin 25.09 i fakt, ze ostanio daje mi niezel popalic.. Ostanio nawet zafundowla mi takie kopniaki, ze moja kolezanka byla wrecz przerazona tym co sie dzieje z moim brzuchem:)
                A apropos ruchow.. ja z kolei dostalam karte ruchow ciazy, wg ktorej ruchy dziecka nalezy kontrolowac po 30 tyg. codziennie rejestrujac je od 9:00 rano.. w momencie kiedy zarejstrujesz 10 ruch w tym dniu mozesz dac juz sobie spokoj z liczeniem… No i badz tu czlowieku madry i pisz wiersze.. 10 w ciagu kazdej godzin? 10 po godz. od posilku czy 10 w ciagu dnia??? Eh…

Asia i wrze艣niowa Hanna

• Re: ale nas strasz膮….

szlag mnie trafia….to o 10 ruchach na godzin臋 jest napisane m.in. w ” W oczekiwaniu na dziecko”, wiem, bo te偶 mam t臋 ksi膮偶k臋. I powt贸rz臋 to, co napisa艂a Gretkowska w “Polce” i m贸j gin te偶 mi m贸wi – ksi膮偶ki pisz膮 idioci bez wyobra藕ni! jakby tak 艣lepo im wierzy膰, mo偶na by zwariowa膰 ze strachu! Nie ka偶de dziecko ma ochot臋 kopa膰 10 razy na godzin臋! dzieci te偶-jak my maj膮 r贸偶ne dni, niepokoi膰 si臋 mo偶na wtedy, kiedy dzidzia nagle zmienia swoje zwyczaje (ta spokojna nagle zaczyna hula膰 i odwrotnie) albo kiedy nie czu膰 ruch贸w d艂u偶ej ni偶 24 godziny.
                  Nie chc臋 si臋 wym膮drza膰, tylko chc臋,偶eby艣my wszystkie by艂y spokojne i zrelaksowane dla naszych maluszk贸w.
                  Buziaki!

Monika i Basia (05.10)

Znasz odpowied藕 na pytanie: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

Dodaj komentarz

Mozarella w ci膮偶y

Dzisiaj nasz艂a mnie ochota na mozarell臋. I tu mam w膮tpliwo艣ci – czy w ci膮偶y mo偶na je艣膰 mozzarell臋?? Na opakowaniu nie ma ani s艂owa na temat pasteryzacji.

Czytaj dalej 鈫

Ile kosztuje 偶艂obek?

Dziewczyny! Ile p艂acicie miesi臋cznie za 偶艂obek? Pono膰 ma by膰 dofinansowany z gminy, a nam przysz艂o zap艂aci膰 292 z艂 bodaj偶e. Nie wiem tylko czy to z rytmik膮 i innymi. Czy tylko...

Czytaj dalej 鈫

Dziewczyny po cc – dreny

Dziewczyny, czy kt贸ra艣 z Was mia艂a zak艂adany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmuj膮 na drugi dzie艅 i ma on na celu oczyszczenie rany. Prosz臋 dajcie zna膰, je艣li kt贸ra艣 mia艂a...

Czytaj dalej 鈫

Meskie imie miedzynarodowe.

Kochane mamu艣ki lub oczekuj膮ce. Poszukuj臋 imienia dla ch艂opca zdecydowanie m臋skiego. Sama zastanawiam si臋 nad Wiktorem albo Stefanem, ale m贸j m膮偶 jest jeszcze niezdecydowany. Mo偶e co艣 poradzicie? Dodam, ze musi to...

Czytaj dalej 鈫

Wielotorbielowato艣膰 nerek

W 28 tygodniu ci膮偶y zdiagnozowano u mojej c贸reczki wielotorbielowato艣膰 nerek – zesp贸艂 Pottera II. M贸j ginekolog skierowa艂 mnie do szpitala. W bia艂ostockim szpitalu po usg powiedziano mi, 偶e musz臋 jecha膰...

Czytaj dalej 鈫

Ruchome kolano

Zg艂aszam si臋 do was z zapytaniem o tytu艂owe ruchome kolano. Brzmi gro藕nie i tak te偶 wygl膮da. dzieciak ma 11 miesi臋cy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygl膮da to troche...

Czytaj dalej 鈫
                  Rodzice.pl - ci膮偶a, por贸d, dziecko - poradnik dla Rodzic贸w
                  Logo
                  Enable registration in settings - general