3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

Moja Nikolka w dzień ma raczej stałe pory cycania (tylko cycuś) i jest to średnio co 2,5h. W nocy bywa różnie, do pierwszego karmienia wytrzyma od 3 do 5 godzin, a potem to już co 2 im bliżej rana tym częstsze przebudzenia.

Ciekawe czy jak jest starsza to będzie chciała jeść częściej?

Nowe pokarmy mam zamiar wprowadzać dopiero w 6 mieś.

ave + Nikola! – ur. 02.07.2003 !!!

Edited by ave on 2003/10/26 15:55.

19 odpowiedzi na pytanie: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

  1. Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

    W tym wieku Mati jadł coraz mniej… a cory niby nie był… potem wiecej, potm znowu mniej.. ni widze reguły…
    pokarmy inne wprowadziłam tez po pół roku, tylko kleik wczesniej

    • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

      Tomek jadl co 2 godziny w dzien. W nocy jadl tylko raz ok 4-5. Ja tez chcialam podac nowe pokarmy od 6 miesiaca ale pediatra mi doradzila, zebym powoli zaczela wprowadzac od 4. Powiedziala, ze to sa dodatkowe witaminy, nieoznacza to, ze dziecko ma nie pic mleczka mamy. Po kazdym deserku czy zupce Tomek nadal popija moim mlekiem. Mysle, ze to jest dobre rozwiazanie. Dziecko ma witaminki ktore dodatkowo uodparniaja zwlaszcza teraz.

      • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

        Staś w nocy je co najmniej 2 razy ok. 1 i ok. 4 (czasem częściej). Rano je ok. 7, potem koło 9, a potem to jest baaardzo różnie. Zalezy to od spacerków (głównie – bo na nich śpi i zależy kiedy się obudzi). W ciągu dnia jednak chce jeść mniej więcej co 1,5 godziny (aż nie nastarczam pokarmu i nie wiem, czy nie będę musiała go dokarmiać – we wtorek idę na ważenie i wtedy zdecyduję – choć chciałabym karmić jak najdłużej samą piersią).

        • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

          a co dawałaś na początku? od 4-go miesiąca?


          Krysia i Bruno (07/08/2003)

          • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

            aha i jeszcze jedno – od czwartego to znaczy jak dziecko skończy 3 miesiące czy cztery????


            Krysia i Bruno (07/08/2003)

            • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

              śliczny synek!


              Ala i Filipek
              ur.29.07.2003

              • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                moje dziecie je co 3 lub 3,5 godziny
                wieczorem je o 19 i spi do 3.30, potem jedzonko i spanko do 8

                a robi sie juz grubiutki

                Agnieszka i Wojtuś (23.07.2003)

                • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                  a jaki ciężki:-))) waży już ponad 7 kilo:-)) jak go odchowam to wybieram się do sanatorium na reanimację kręgosłupa:-)))
                  Bruno przesyła całuski Filipkowi:-))


                  Krysia i Bruno (07/08/2003)

                  • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                    wow to faktycznie!!!!!
                    filip gdzies dopiero 6


                    Ala i Filipek
                    ur.29.07.2003

                    • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                      niedługo będę musiała prosić męża, zeby mi Brunka dostarczał do karmienia:-) hi hi


                      Krysia i Bruno (07/08/2003)

                      • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                        u nas dokładnie to samo. w dzień jakoś się trzyma ale w nocy zwłaszcza nad ranem to już co 2 godziny. czasami mam tego dosyć :((

                        Paula i Borysek 07.07.2003

                        • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                          Jak skonczy 3 miesiace a dokladnie 3,5 miesiaca wtedy dalam pierwszy raz jabluszko, ale nie gotowane tylko surowe bo nie wiedzialam, ze nie mozna (podobno) lepiej dac gotowane. Jak zaakceptowal jabluszko to kupilam deserek z jabluszkiem gerbera i wsuwal caly sloiczek. Czyli tak, jak skonczyl 3,5 miesiaca to dawalam deserki, ktore sa od 4 miesiaca. Jak skonczyl 4 miesiace to zupki jarzynowe, jak 5 miesiecy konczyl to podalam zupki z mieskiem. Niestety Tomek nie lubi zadnych kaszek i kleikow ale tez mozna podac dziecku jak konczy 3,5 miesiaca.

                          pozdrawiam

                          • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                            czyli nadal karmisz piersią?
                            nam lekarka powiedziała, ze przy piersi jak cos jest od 4-go to wprowadzac po 4-tym ale chyba 2 tyg wczesniej nic sie nie stanie. tez zaczne wprowadzac tak jak Ty. Moze bede mogła go na troche dłuzej zostawiac ze słoiczkiem bo teraz 2 godz maxymalnie.
                            Bylismy raz w kinie i dosłownie 10 sekund przed napisami mama dzwoni, ze mały właczył syrene. To samo z zakupami.
                            Człowiek tylko w stresie a jak bym wiedziała, ze cos zje innego byłabym spokojniejsza.
                            Dodam, ze za zadne skarby nie umiem odciągnąc mleka, jedynie jakies 20 ml. nawet nie ma jak podac.


                            Ala i Filipek
                            ur.29.07.2003

                            • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                              Co lekarz to inna opinia. Moja pani pediatra twierdzi że do 6 miesiąca powinno dziecko być tylko na piersi.
                              I bądź tu mądrym.

                              ave + Nikola!-02.07.2003 !

                              • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                                Moja Oleńka pije moje mleczko odciągnięte bo nie chce cyca ( niewiem czemu, chyba jest leniwa i nie chce jej się ssać0. Odciągam już trzeci tydzień ale zato jak wypije 125lub nawet 150 mojego mleczka to daję jej dopiero następną porcję za 3godz.. Dzisiaj mało coś piła bo coś ok100ml. Od wczoraj daję jej po 2-5 łyżeczek utartego jabłuszka ( te łyżeczki są bardzo małe) bez pytania pedriatry, nic się nie dzieje więc chyba będę stopniowo podawać. Pozdrawiam.

                                Jollaa i Oleńka 06.07.2003

                                • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                                  Tak nadal karmi piersia, tylko o wiele mniej. Napisze ci jak wyglada dzien Tomka jezeli chodzi o jedzonko
                                  7 – cycek
                                  9 – czasem cycek
                                  10 deserek a po nim popija Tomek mleczkiem
                                  14 – cycek
                                  16 – zupka i po niej zazwyczaj tez cycek
                                  19 – 2 cycki 🙂
                                  w nocy roznie zale zazwyczaj o 24 i o 3-4 cycek
                                  Bez problemu moge wyjsc nie zostawiajac mleka miedzy 10-14 i 14-17. Wczesniej jak Tomciu pil tylko moje mleczko (do 4 miesiaca) to czas wolny mialam po 20. Bylam pewna, ze sie nie obudzi przynajmniej do 2-3 w nicy, tak ladnie spal i wtedy czasem prosilam mame by popilnowala synak a my z mezem albo do kina szlismy albo do pubu. Teraz nie ma mowy bym wieczorem gdzies wyszla bo zaczal sie etap zabkowania i Tomek czesto sie przebudza. Ale z dzien jak najbardziej moge go zostawic jak mam jakas sprawe do zalatwienia.

                                  pozdrawiam

                                  PS Moim zdaniem nic sie nie stanie jak zaczniesz wprowadzac od 3,5 miesiac. Przeciez na poczatku to nie sa duze ilosci. Pare luzeczek. U nas 2 tyg trwalo same przyzwyczajanie do innego jedzonka i jak Tomek skonczyl 4 to juz ladnie jadl z lyzeczki po calym sloiczku deserku

                                  • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                                    dzięki wielkie,
                                    pozdrawiamy


                                    Krysia i Bruno (07/08/2003)

                                    • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                                      Ja nie pytalam sie o zgode dokarmiania pediatry. To moja decyzja byla kiedy zaczac dokarmiac. Tez chcialam od 6 miesiaca ale powolutku zaczelam juz od 4 i jestem zadowolona

                                      • Re: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                                        W jaki sposób udaje Ci się odciągnąć aż tyle pokarmu co 3 godziny?? Czy dlatego,że systematycznie odciągasz??
                                        Bo mnie udaje się odciągnąć 100 ale przez pół dnia. Może dlatego, że nadal karmię piersią i dodatkowo odciągam, a odciągnięty pokarm potrzebuję na wieczór lub w razie nagłej potrzeby.
                                        Już nie wiem czy naprawdę mam mało pokarmu czy jedynie nieumiejętnie to robię 🙁

                                        Znasz odpowiedź na pytanie: 3,5miesięczne dzieciaczki co ile jedzą?

                                        Dodaj komentarz

                                        Angina u dwulatka

                                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                        Czytaj dalej →

                                        Mozarella w ciąży

                                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                        Czytaj dalej →

                                        Ile kosztuje żłobek?

                                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                        Czytaj dalej →

                                        Dziewczyny po cc – dreny

                                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                        Czytaj dalej →

                                        Meskie imie miedzynarodowe.

                                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                        Czytaj dalej →

                                        Wielotorbielowatość nerek

                                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                        Czytaj dalej →

                                        Ruchome kolano

                                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                        Czytaj dalej →
                                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                        Logo
                                        Enable registration in settings - general