3 dziecko???

Hym… tak sobie myśle… ile z was mamy decysuje się w tych naszych trudnych czasach na trzecie dziecko? Czy jest to dar od Boga czy raczej przekleństwo? Mam 2 fantastycznych synków… ale gdzies tam głeboko we mnie siedzi mysl o córeczce… Tylko czy ze względu na to iż Bóg obdarował mnie 2 synkami (których nad życie kocham) starac się na siłę o córke?? Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak czy jakieś przeslilenie letnie…. Na innym forum ostanio napisałam ze bolesny poród wyleczył mnie do końca życia z chęci posiadania jeszcze jednego dziecka… ale w głębi ducha nie byłam chyba sama ze sobą fair…
Jestem młoda mam 25 lat całę jak dotąd swoje zycie poswiecałam na nauke i rodzine… a głównie dzieci… starać się o 3 czy dać sobie spokój…
warunki mieszkaniowe mam niezłe z kaską troszkę gorzej ale dajemy rade…
Co myślicie tak szczerze o posiadaniu 3 dziecka….

dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Ewa,Dami (1999.01.22.) i Oli (2004.08.01)

18 odpowiedzi na pytanie: 3 dziecko???

  1. Re: 3 dziecko???

    Witaj,
    Ja na razie czekam na pierwsze dziecko, ale od zawsze marzę o trójce. Sama jestem jedynaczką i bardzo tego żałuję, myślę, że oczywiście, pieniądze sa w życiu ważne, mieszkanie, cała ta otoczka, ale tak naprawdę to czasem jest, a czasem nie ma i nigdy nie przewidzisz co się stanie za kilka lat. A rodzina jest rodziną i jest najważniejsza. Mój tata miał starszą siostrę, starszego brata i brata bliźniaka. I nigdy nie był i nie jest sam. Widzę jak dobrze mieć obok siebie rodzeństwo, nawet jak się jest dorosłym. Dlatego własnie marzę o trójce. Zyczę powodzenia i nie myśl o całej reszcie tylko o tym co faktycznie się w życiu liczy.

    pozdrawiam
    Magda

    • Re: 3 dziecko???

      ja bym tam nie miała nic przeciwko trójce. 🙂 Czekam teraz na pierwszego synka, jeśli tylko nie pogorszą nam się finanse (i polepszy metraż mieszkania) to kto wie? Nie zarzekam się. Sama jestem najmłodsza – z czwórki. 😉
      magda
      TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20050927/dt/7/k/ed71/preg.png/images/obrazek.gif[/img]

      • Re: 3 dziecko???

        Ja na razie jestem w ciazy z 1-szym dzieciaczkem, ale marze o tym by jak najszybciej powiekszyc ta ilosc. Mysle, ze jezeli uwazasz, ze poradzisz sobie fizycznie z jeszcze jednym dzieciaczkiem, a pieniazkow wystarczy Wam na normalne funkcjonowanie- to pewnie. Nie ma nic piekniejszego niz dzieci:)
        Buziaki

        • Re: 3 dziecko???

          Nawet nie wiesz ile bym dała, żeby mieć trójeczkę. Na razie mam tylko jedną córkę i 2 Aniołki, i wielką nadzieję, że wkrótce to się zmieni…
          Pozdrawiam ana

          • Re: 3 dziecko???

            Cieszę się,że nie tylko ja jestem taka” nawiedzona”pod względem ilości dzieci. Będąc panną marzyłam o czwórce. Po dwójce pragnęłam trzeciego dziecka jak pierwszego. Bałam się planować więc pomodliłam się za 10 dni okazało sie,że jestem w ciąży,a naprawdę nic w tym kierunku nie robiłam. Czwarte było w zapasie i naprawdę miło przyjęliśmy z mężem kiedy po 7 latach okazało się że jestem w ciąży, za miesiąc będziemy tulić czwartą córeczkę. Także limit wykonany,instynkt macierzyński zaspokojony i pełna szczęśliwa rodzinka
            Mamuniu jeteś jeszcze młodziutka i masz jeszcze czas na trzeciego dzieciaczka.Jeśli specjalnie zabezpieczać się nie będziesz to przyjdzie ono w momencie najlepszym do waszej rodzinki. Pozdrowionka

            • Re: 3 dziecko???

              Oooo… jak ja bym chciała mieć trójeczkę! Marzę o tym! Nie zastanawiaj się, tylko do dzieła 😉 Jeśli tylko masz warunki mieszkaniowe (no i finansowo sobie dacie radę) to dlaczego nie? Ja na razie będę miała jednego bobaska, ale zaraz potem będziemy się starać o następnego i na razie niestety musimy sobie dać spokój bo mamy małe mieszkanko i to się pewnie dłuuugo nie zmieni.

              Życzę powodzenia! Ściskam mocno, Natalia

              • Re: 3 dziecko???

                Widząc po waszych odpowiedziach nie tylko ja mam “fantazje” na temat trzeciego dzidziusia, bardzo podniosłyście mnie na duchu 🙂 i myśle ze chyba postaram się o 3 dzidziusia…. ale poczekam jeszcze pare lat jak moje chłopaki podrosną 🙂 Miejmy nadzieje ze uda mi się zajść i urodzić śliczną dziewczynkę 🙂 (może są jakies sposoby na płeć… Ale z 3 synka też bede szcześliwa :)… a tak na marginesie (pytanie kieruje do mam trójeczki) jak sobie radzicie…??? jak reaguje otoczenie?…

                pozdrawiam
                Ewa i chłopaki

                • Re: 3 dziecko???

                  Jestem w ciazy z drugim, mamy w planach trzecie. Z mala roznica wieku bo teraz juz bedzie pomiedzy dzieciaczkami ponad 5 lat… No ale coz, wczesniej nie moglam zajsc. I nie dlatego ze drugi bobas tez bedzie dziewczynka. Tylko mieszkanie…hm, dwa pokoje. No ale nie to w zyciu jest najwazniejsze.

                  Agatka 5 lat

                  • Re: 3 dziecko???

                    Na szczęście nie mieszkamy w Chinach i ilość posiadanego potomstwa to kwestia naszego wlasnego wyboru (czasem przypadku). sama musisz zadecydować czy tego chcesz, czy nie… Jestem od Ciebie dokładnie 10 lat starsza i za rok lub dwa chcemy mieć trzecie dziecko… więc doskonale Cię rozumiem. I życzę powodzenia w realizacji planów!
                    Pozdrawiam
                    GosiaG z dziewczynkami

                    Jula(02.02.02) Marysia(04.05.04)

                    • Re: 3 dziecko???

                      Recepty na płeć oczywiście nie ma. Mi widocznie nie jest dane,żeby mieć chłopca spodziewam się czwartej dziewuchy,ale już dwa lata temu miałam imię dla czwartej dziewczynki. Cieszymy się z tego co daje nam Bóg.Dziewczyny nasze są ładne i mądre także to chyba jest najważniejsze co powinna mieć płeć piękna i każda jest zupełnie inna, nie są do siebie podobne.A jeśli chodzi o otoczenie to zależy jak Ty sama do tego podchodzisz.Jeśli wstydzisz się ciązy traktujesz ją jak przekleństwo,a nie jak błogosławieństwo to i ludzie wokół będą to odczuwać i może krytykować.Kiedy zaszłam w czwartą ciążę od samego początku mówiłam,że jestem w ciąży i byłam ciekawa reakcji ludzi.Wielu znało moje pozytywne nastawienie do dzieci wcześniej,a nawet ci którzy nie znali składali mi gratulacje.W końcu widzą,że nie jesteśmy jakąś rodziną patologiczną kochamy dzieci zajmujemy się nimi i nikt,ale to nikt nie skrytykował nas ani krzywo nie patrzył.Obawiałam się reakcji teściowej bo z nią mieszkam i o dziwo przyjęła tę informację z entuzjazmem,powiedziała niech Bóg błogosławi to maleństwo. Niektórzy może dziwią się,że jestem szczęśliwa,a inni mówią otwarcie,że zazdroszczą mi.

                      • Re: 3 dziecko???

                        Ja jestem obecnie na takim etapie, że myśl o 3 dziecku przyprawia mnie o dreszcze. Ale to pewnie dlatego, że mam 2 malych synków, którzy są baaardzo wymagający i nieźle dają popalić.
                        Jeszcze niedawno mówilam, że 3 dziecko być może będzie – za kilka lat, ale jak na razie, “odłożyłam” je w bliżej nieokreśloną przyszłość.
                        Specjalnie starać na pewno sie nie będę, ale kto wie – może się przydarzy ;))

                        • Re: 3 dziecko???

                          to jest tylko i wyłącznie wasza decyzja nie można jej uzależniać od innych jeżeli czujesz że dacie radę i stać was na 3 dziecko to ja znam mame 4 dzieci i jest bardzo…. zapracowana 🙂 a dzieciaki już są dorosłe i się rozjechały w polske do szkół i to jest największy dramat.

                          Ania i Alicja 2l

                          Edited by mala103 on 2005/06/10 08:23.

                          • Re: 3 dziecko???

                            Jezeli chodzi o troje dzieci,to powiem szczerze, ze zawsze chciałam miec dwojke i to parke,ale urodziłam dwie prz4esliczne coreczki i nie zamieniłabym ich na chłopca,pomimo, ze zawsze marzyłam o synu.
                            Natomiast rozmawialismy z mezem czesto o tym, ze dobrzebyłoby,gdyby był i kiedy okazało sie, ze jestem w ciązy były długie rozmowy na ten temat,i powiem, ze miałam cichą nadzieje, ze bedzie to własnie upragniony synus i tak włanie 30kwietnia2005r.urodziłam przeslicznego synka. Mamy teraz troje dzieci i własnie wczoraj podpisałam umowe u notariusza o kupno większego mieszkania,bo mamy dwa pokoiki.
                            Muszę przyznac, ze w domu jest radosc,miłosc.Dziewczynki (11 i 4 latka)są szczesliwe, ze maja braciszka. Całują go non stop,a mąż czasami go budzi,aby popatrzec w jego oczka.Jestesmy w nim zakochani i juz wiem, ze to jest wspaniałe, ze jestesmy liczną rodzinka i nie nudzimy się z sobą, zawsze są setki pomysłow.
                            Pozdraiwam Ania

                            ania (Paula11l, Wercia4l, Patryk30kwitenia2005)

                            • Re: 3 dziecko???

                              Ja też myślę o trzecim dziecku.I się zastanawiam czy nie zwariowałam. Porody miałam z takimi sensacjami i powikłaniami że maprawdę dziwie się sama sobie że myślę o trzecim. Tylko najbardziej przeraża mnie myśl nie ta czy starczy pięniedzy czy sobie poradzę tylko czy będe miała tyle szczęścia co wcześniej i nic mi się nie stanie przy porodzie!!

                              Martyna Dominik 28,05,98 Kornelka 29,05,04

                              • Re: 3 dziecko???

                                My mamy na razie jedno a w marzeniach trójeczkę, mam nadzieję, że marzenia się szybciutko spełnią
                                Ania


                                Mati 13m-cy

                                • Re: 3 dziecko???

                                  Jeśli chodzi o mnie, to nie wiem nawet, czy chciałabym mieć drugie. Bo to w brzusiu to baaardzo chcę mieć 🙂 i już nie mogę się doczekać, kiedy przyjdzie na świat. Ale ja to juz taka jestem dziwna trochę – nie przeraża mnie nawet ogrom pracy przy dwójce, ale to, że zabrakłoby mi pieniedzy, żeby miały przynajmniej godne życie. Godne, to znaczy, zebym mogła dawac im dobre jedzenie, ładnie i ciepło ubrać, kupić czasem zabawkę, zapewnić wykształcenie, jeśli zechcą płatnie studiować. No wiesz, takie raczej normalne obawy, z tym, że jeśli tak będę zawsze myślała, to pewnie nigdy nie zdecyduję się na drugie. Mąż już tearz mówi, że chciałby kiedyś, w przyszłości, tak np. za 4-5 lat mieć jeszcze jednego malucha, ale ja sama nie wiem… Może to pózniej przyjdzie, jak już nasza córcia urośnie i zabraknie mi zapachu maleństwa. Mam też obawy, jeśli chodzi o wyglad – rozstępy, do których mam okropne tendencje, przyrost wagi, próchnica itp. Ale ja jeszcze jestem młoda 😉 Pewnie kiedyś zmienię zdanie. A TERAZ do rzeczy 🙂 Uważam, że jeśli stać Was na to z męzem, żeby mieć jeszcze jedno dzieciątko, jeśli tego chcecie, to… STARAJCIE SIĘ. Dziecko to DAR BOŻY, zdecydowanie.

                                  Pozdrawiam!

                                  • Re: 3 dziecko???

                                    Aniu Gratulacje z powodu synka. To jest napewno ciekawe doświadczenie kiedy rodzi się inna płeć SUPER !Mój mąż urodzony jest tego samego dnia co Twój synuś
                                    Pozdrawiam

                                    • Re: 3 dziecko???

                                      Możemy sobie podać rękę 🙂 Ja też mam dwóch synów (rok i 10 lat) i marzy mi się trzecie… nawet niekoniecznie córeczka… choć fajnie byłoby się przekonać, jak to jest 🙂
                                      Tyle, że ja jestem o 10 lat od Ciebie strasza i czasu zostało mi już niewiele… tak szczerze – to tylko kwestia finansów – źle nam nie jest, ale trójeczka to już niemały koszt… ech, życie – jeszcze pomyślę 🙂

                                      Ania i Michałek (16.04.04)

                                      Znasz odpowiedź na pytanie: 3 dziecko???

                                      Dodaj komentarz

                                      Angina u dwulatka

                                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                      Czytaj dalej →

                                      Mozarella w ciąży

                                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                      Czytaj dalej →

                                      Ile kosztuje żłobek?

                                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                      Czytaj dalej →

                                      Dziewczyny po cc – dreny

                                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                      Czytaj dalej →

                                      Meskie imie miedzynarodowe.

                                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                      Czytaj dalej →

                                      Wielotorbielowatość nerek

                                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                      Czytaj dalej →

                                      Ruchome kolano

                                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                      Czytaj dalej →
                                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                      Logo
                                      Enable registration in settings - general