3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 6 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. Zamieszczone przez elag
    tu widać że panie są uczciwe wiedzą że rodzicą sie nie przelewa aż tak żeby kupować co chwile.mnie wkurza czasami np.w poprzednim przedszkolu musiałam kupić papier toaletowy i mydło w płynie to powinna być składka. A po drugie moje dziecko jest uczulone. Najlepiej powinny być składki na na te przybory i każdy by miał to samo i by żadnemu dziecku nie było przykro

    Czasami mam takie wrażenie jezeli mama wygląda młodo (chociaż czasami ma wiecej lat)tczy ktoś też miał takie przypadek lub widział????????

    • Widziałam wczoraj fajne trampki, ale nie wiem czy nie będą za ciepłe na chodzenie w przedszkolu. Ja czy zimno czy nie to na boso bez skarpet latam po domu i jakoś ciężko mi wyobrazić sobie takie buty na nogach.

      Były takie

      A Wy jakie kupujecie?

      • Zamieszczone przez elag
        tu widać że panie są uczciwe wiedzą że rodzicą sie nie przelewa aż tak żeby kupować co chwile.mnie wkurza czasami np.w poprzednim przedszkolu musiałam kupić papier toaletowy i mydło w płynie to powinna być składka. A po drugie moje dziecko jest uczulone. Najlepiej powinny być składki na na te przybory i każdy by miał to samo i by żadnemu dziecku nie było przykro

        Ja też jestem tego zdania. Dzieci powinny mieć takie same przybory, ze względu na biedniejsze rodziny ale też i dlatego, że niektóre dzieci są za małe/ za bardzo roztargnione i nie przywiązują uwagi do rzeczy i tak np mój dopiero co dwulatek nie jest w stanie upilnować kredek, plasteliny itp. Jestem pewna, że po kilku zajęciach plastycznych zostaną mu same opakowania Przecież nie podpiszę mu każdej kredki

        • Zamieszczone przez alice82
          -szczotka pasta kubek

          No patrz – my jesteśmy niemal po sąsiedzku i u nas sanepid zabronił takich akcji!

          Zamieszczone przez agga_łosiu
          Widziałam wczoraj fajne trampki, ale nie wiem czy nie będą za ciepłe na chodzenie w przedszkolu.

          Jeśli mogę doradzić – moja panna starsza w przedszkolu robi jakąś masakrę z kapciami są tak zniszczone, ze tylko śmieci. W roku ma minimum 4 nowe pary. Podejrzewam, że z młodszą będzie tak samo – więc kupiliśmy jej zwykłe najzwyklejsze na rzep i tyle. Długopisem podpisujemy na podeszwie i jest git

          • Zamieszczone przez Kasiasta
            No patrz – my jesteśmy niemal po sąsiedzku i u nas sanepid zabronił takich akcji!

            Jeśli mogę doradzić – moja panna starsza w przedszkolu robi jakąś masakrę z kapciami są tak zniszczone, ze tylko śmieci. W roku ma minimum 4 nowe pary. Podejrzewam, że z młodszą będzie tak samo – więc kupiliśmy jej zwykłe najzwyklejsze na rzep i tyle. Długopisem podpisujemy na podeszwie i jest git

            Te buciki u nas w coccodrillo są w przecenie po 7 zł jest jeszvcze kilka modeli po jednym rozmiarze i akurat te nasze 26 🙂

            Z podpisem na podeszwie – super pomysł też tak zrobię.

            To mówicie, ze tak zabudowane buciki nie będą z ciepłe One może minimalnie są grubsze niż klasyczne trampki

            • Zamieszczone przez agga_łosiu
              Te buciki u nas w coccodrillo są w przecenie po 7 zł

              Wow! to kupuj kup i przetestuj, najwyżej zmienisz, jak nie to będą trampki na dwór:)

              • Kasiasta o co chodzi z tym sanepidem?????

                • Zamieszczone przez alice82
                  Kasiasta o co chodzi z tym sanepidem?????

                  W naszym przedszkolu sanepid kazał zlikwidować – i to już ładnych parę lat temu szczoteczki do zębów ze względu na prawdopodobieństwo wymiany materiału biologicznego między dziećmi Zakazali mycia zębów – nawet jak normalnie szczoteczki były poza zasięgiem dzieci. Osobiście uważam to za dobry pomysł, choć i tak wymiana materiału biologicznego się odbywa – no ale lizania zabawek czy picia z tego samego kubka czy podjadania z talerza obok już nie są w stanie zabronić;)

                  • a to nawet nie wiedziałam,że taka akcja była 🙂
                    mhmmmmm ciekawe ciekawe
                    no wlaśnie przecież dzieci liżą zabawki itd nie rozumiem ale co tam 🙂 🙂 blondi jestem hahahha

                    daleko od siebie mieszkamy????pytam z czytsej ciekawości

                    • Zamieszczone przez agga_łosiu
                      Ja też jestem tego zdania. Dzieci powinny mieć takie same przybory, ze względu na biedniejsze rodziny ale też i dlatego, że niektóre dzieci są za małe/ za bardzo roztargnione i nie przywiązują uwagi do rzeczy i tak np mój dopiero co dwulatek nie jest w stanie upilnować kredek, plasteliny itp. Jestem pewna, że po kilku zajęciach plastycznych zostaną mu same opakowania Przecież nie podpiszę mu każdej kredki

                      U nas wszystko idzie do wspólnego wora – nie ma podziału – to od Zuzi, to Krzysia itd. Jak przyniesiesz np. “wypasione” kredki to wcale nie oznacza że tylko twoje dziecko będzie z nich korzystać.
                      Również przy wycieczkach nie ma podziału na biedniejsze i lepiej sytuowane dzieci – wszelkie wyjazdy i inne imprezy są organizowane z opłaty, którą miesięcznie rodzice ponoszą (ostatnio to było 25 zł). Nie ma więc sytuacji, że ktoś nie jedzie, bo rodziców nie stać na wycieczkę. I tym samym nie slyszę co miesiąc – jeszcze 10 zł na teatrzyk, 5 na mikołaja itd, jak to bywa w innych przedszkolach

                      • Zamieszczone przez Kasiasta
                        W naszym przedszkolu sanepid kazał zlikwidować – i to już ładnych parę lat temu szczoteczki do zębów ze względu na prawdopodobieństwo wymiany materiału biologicznego między dziećmi Zakazali mycia zębów – nawet jak normalnie szczoteczki były poza zasięgiem dzieci. Osobiście uważam to za dobry pomysł, choć i tak wymiana materiału biologicznego się odbywa – no ale lizania zabawek czy picia z tego samego kubka czy podjadania z talerza obok już nie są w stanie zabronić;)

                        U nas mycie zębów funkcjonuje i uważam, że dobrze.
                        Inna sprawa, że słyszałam o przypadku, że w przedszkolu wycofano szczoteczki bo mieli wypadek – dziecko straciło oko

                        • Zamieszczone przez Bociek
                          U nas mycie zębów funkcjonuje i uważam, że dobrze.
                          Inna sprawa, że słyszałam o przypadku, że w przedszkolu wycofano szczoteczki bo mieli wypadek – dziecko straciło oko

                          oł maj gad 🙂 masakra jakaś

                          • Zamieszczone przez alice82
                            daleko od siebie mieszkamy????pytam z czytsej ciekawości

                            Poszukaj w bardzo starych privach

                            Zamieszczone przez Bociek
                            słyszałam o przypadku, że w przedszkolu wycofano szczoteczki bo mieli wypadek – dziecko straciło oko

                            • :o:Młotek: ofkors privy pousuwane ale coś mi świta 🙂

                              • Zamieszczone przez Kasiasta

                                Ten wypadek to tragiczna sprawa, tylko że idąc tym tokiem myślenia to dzieci musiałyby jeść w przedszkolu rękami – łyżka czy wiedelec też mogą być niebezpiecznie

                                • Zamieszczone przez alice82
                                  :o:Młotek: ofkors privy pousuwane ale coś mi świta 🙂

                                  No na szage całkiem niedaleko, parę ulic i Bałtycką myk i jestem:)

                                  • Zamieszczone przez Bociek
                                    Ten wypadek to tragiczna sprawa, tylko że idąc tym tokiem myślenia to dzieci musiałyby jeść w przedszkolu rękami – łyżka czy wiedelec też mogą być niebezpiecznie

                                    Kredki i takie tam…

                                    • Zamieszczone przez Bociek
                                      Ten wypadek to tragiczna sprawa, tylko że idąc tym tokiem myślenia to dzieci musiałyby jeść w przedszkolu rękami – łyżka czy wiedelec też mogą być niebezpiecznie

                                      zgadzam się 🙂 i nie mogłoby rysować kredkami

                                      • Zamieszczone przez Kasiasta
                                        No na szage całkiem niedaleko, parę ulic i Bałtycką myk i jestem:)

                                        to się zamotałam hahahahhhaah

                                        • Zamieszczone przez Bociek
                                          U nas mycie zębów funkcjonuje i uważam, że dobrze.
                                          Inna sprawa, że słyszałam o przypadku, że w przedszkolu wycofano szczoteczki bo mieli wypadek – dziecko straciło oko

                                          bo właśnie jak widze ile pań jest na cała grupe dzieci to czasami się niepokoje czy nasze pociechy są bezpieczne??u mnie w przedszkolu pani bierze kilka dzieci jak jedzą śniadanie po koli do mycia zebów i itd ok 4 osób nie wiecej. Ale myśle jak to nav spacerze przeciesz dzieci jak to dzieci@@@!ALE PRZEDSZKOLE ISTNIEJE OD WIEKÓW,,,, ALE BODZMY CZUJNI!!!!!!!!!!!!!

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general