3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 7 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. u nas wszystko wspólne ( to co kupujemy panie łączą i wspólnie rozdaja na stoliki -kredki w jednym pudełku itd.) nie ma moje, czy twoje
    panie są 3 na cała grupę
    mycie zębów zaczyna się w5 latkach
    kapce bez dyskusji zostały wybrane przez samego przedszkolaka i nie było zmiłuj się

    • ja doznałam szoku jak w pewnym p-kolu pani mnie poinformowała,że maluchy nie myją zębów bo “wyobraza sobie Pani mycie zębów z maluchami”
      już chciałam jej coś odpowiedzieć ale powstrzymałam się
      sama pracowałam z maluszkami i chodziliśmy myć zębów jakoś problemu nie było

      • w naszym przedszkolu nie ma mycia zębów.
        mi to nie absolutnie nie przeszkadza.
        będąc w domu też nie myjemy po każdym posiłku tylko rano i wieczorem. zresztą nie wiem co i czy coś wogóle moje dziecko w tym przedszkolu zje 😉
        zęby mamy zdrowe 🙂 tfu tfu 😉

        • zakupy udane:)
          mamy wszystko, no prawie wszystko:)
          zostal papier toilet i mydla w plynie no i ten nieszczesny worek na posciel, ale go to sama jutro zrobie z jakiejs poszewki po poduszce:)

          • Pamiętam te wszystkie przygotowania, zakupy… Później okazało się, że większość z tych rzeczy nie przydała się, ale co tam :). Życzę Wam spokojnych pierwszych dni edukacji!

            • mamy jzu wszystko
              dzisiaj m uszyl worek na posciel, zdolna z niego bestyja:D:D

              tak wiec czekamy na czwartek

              • mozecie mi nie wierzyć ale nie mam stresa póki co ciesze się, ze idzie 🙂

                • Ja właśnie wróciłam z zebrania

                  Jestem lekko przerażona, ale nie przedszkolem a rodzicami!

                  Matko, jacy niektórzy problematyczni , dyrektorka mówi, że przedszkole startuje od tego roku, że wszystko wyjdzie w praniu ( a raczej użytkowaniu ), to rodzice czepiają się czemu nie mogą dzieci posyłać o różnych godzinach ( po godzinie ustalonej – u nas to 8,15 ), czemu nie ma logopedy,czemu pani przedszkolanka ma “tylko” 12 lat stażu pracy z dziećmi itp.

                  Kobietka tłumaczy, ze musi choć tydzień minąć, żeby zobaczyła czego dzieci potrzebują, jakie są w ogóle dzieci itp. Rozumiem, że rodzice się martwią, ale takie rzeczy

                  • Zamieszczone przez alice82
                    ja doznałam szoku jak w pewnym p-kolu pani mnie poinformowała,że maluchy nie myją zębów bo “wyobraza sobie Pani mycie zębów z maluchami”
                    już chciałam jej coś odpowiedzieć ale powstrzymałam się
                    sama pracowałam z maluszkami i chodziliśmy myć zębów jakoś problemu nie było

                    szok normalnie

                    Ja pracuję w prywatnym żłobku i całkowicie sobie wyobrażam mycie ząbków ba nawet widzę codziennie i to z duuuuuuuuuuuużo mniejszymi maluszkami bo już od 18 miesięcy.
                    Maluszki są kochane, bardzo lubią myc ząbki. Jest to dla nich fajna zabawa połączona zawsze z piosenką “Kubek, pasta ciepłą woda…” lub wierszykiem “Pucu, pucu”. Dzieci wyrabiają sobie nawyk mycia ząbków po jedzeniu (my myjemy raz dziennie po drugim śniadaniu) i małymi kroczkami uczą się szczotkowania ząbków.

                    Da się !!!! Ja się chce to się wszystko da, tylko trzeba chciec 😀

                    • ile u Was przypada opiekunek na grupę?

                      U nas są grupy 40 dzieci na 3 Panie i jedną dochodzącą ( pomagającą we wszystkich 3 grupach )

                      • odnośnie rodziców no coment w naszej grupie jedna matka życzy sobie zeby 3 latki miały religię porazka ale ok

                        mhmm 20 dzieci 2 nauczycielki plus woźna i pomoc

                        • OLA zgadzam się dla chcącego nic trudnego
                          AGGA my zebranie mamy 5 września

                          • My też zebranie 05:)

                            • Zamieszczone przez alice82
                              odnośnie rodziców no coment w naszej grupie jedna matka życzy sobie zeby 3 latki miały religię porazka ale ok

                              mhmm 20 dzieci 2 nauczycielki plus woźna i pomoc

                              Ja trochę jestem przerażona liczebnością grupy, jednak te 40 dzieci to strasznie dużo energii do opanowania w jednym miejscu

                              • Zamieszczone przez alice82
                                ja doznałam szoku jak w pewnym p-kolu pani mnie poinformowała,że maluchy nie myją zębów bo “wyobraza sobie Pani mycie zębów z maluchami”
                                już chciałam jej coś odpowiedzieć ale powstrzymałam się
                                sama pracowałam z maluszkami i chodziliśmy myć zębów jakoś problemu nie było

                                W naszym p-lu też nie myją ząbków. Dbamy w domu.

                                • Zamieszczone przez agga_łosiu
                                  ile u Was przypada opiekunek na grupę?

                                  U nas są grupy 40 dzieci na 3 Panie i jedną dochodzącą ( pomagającą we wszystkich 3 grupach )

                                  U nas chyba 25 dzieci o ile dobrze pamiętam i 2 panie.

                                  • Zamieszczone przez agga_łosiu
                                    Ja właśnie wróciłam z zebrania

                                    Jestem lekko przerażona, ale nie przedszkolem a rodzicami!

                                    Matko, jacy niektórzy problematyczni , dyrektorka mówi, że przedszkole startuje od tego roku, że wszystko wyjdzie w praniu ( a raczej użytkowaniu ), to rodzice czepiają się czemu nie mogą dzieci posyłać o różnych godzinach ( po godzinie ustalonej – u nas to 8,15 ), czemu nie ma logopedy,czemu pani przedszkolanka ma “tylko” 12 lat stażu pracy z dziećmi itp.

                                    Kobietka tłumaczy, ze musi choć tydzień minąć, żeby zobaczyła czego dzieci potrzebują, jakie są w ogóle dzieci itp. Rozumiem, że rodzice się martwią, ale takie rzeczy

                                    alez niektorzy wymyslaja:Szok:

                                    u nas w grupie 25 dzieci, 2 panie i pomoc:)

                                    • Mój 3 latek nie idzie do przedszkola, ma anginę;(

                                      • Zamieszczone przez Kasiasta
                                        Mój 3 latek nie idzie do przedszkola, ma anginę;(

                                        ojjjj biedny 🙁

                                        • Zamieszczone przez agga_łosiu
                                          ile u Was przypada opiekunek na grupę?

                                          U nas są grupy 40 dzieci na 3 Panie i jedną dochodzącą ( pomagającą we wszystkich 3 grupach )

                                          40 dzieci???!!!!
                                          A to państwowe przedszkole? Bo to niezgodne z prawem, z tego co się orientuję to max dla jednej grupy wynosi 25 dzieci

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general