3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 8 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. Zamieszczone przez Kasiasta
    Mój 3 latek nie idzie do przedszkola, ma anginę;(

    Bidulka…
    Ale przynajmniej ominie ją zamieszanie jakie zawsze w przedszkolu panuje w ciągu tych kilku pierwszych dni – płaczące i krzyczące dzieci, mamy z łezkami w oczach, Panie, które nie wiedzą którym dzieckiem najpierw się zająć….

    • Zamieszczone przez Kasiasta
      Mój 3 latek nie idzie do przedszkola, ma anginę;(

      ojeje….
      wspolczuje

      • Zamieszczone przez Bociek
        40 dzieci???!!!!
        A to państwowe przedszkole? Bo to niezgodne z prawem, z tego co się orientuję to max dla jednej grupy wynosi 25 dzieci

        Tak państwowe przedszkole…

        Dowiedziałam się, że wczoraj do wieczora rodzice prowadzili dyskusję z dyrektorką i stanęło na tym, że ona chciała takie grupy utworzyć na pierwszy tydzień września – następnie będą grupy 13-14 osobowe z jedną panią i jedną pomocą na wszystkie grupy.

        Uffff….

        • Zamieszczone przez Kasiasta
          Mój 3 latek nie idzie do przedszkola, ma anginę;(

          oby szybko wyzdrowiał

          • Dzięki dziewczyny za tulasy:)

            Zamieszczone przez Bociek
            Bidulka…
            Ale przynajmniej ominie ją zamieszanie jakie zawsze w przedszkolu panuje w ciągu tych kilku pierwszych dni – płaczące i krzyczące dzieci, mamy z łezkami w oczach, Panie, które nie wiedzą którym dzieckiem najpierw się zająć….

            To jedyny plus tej sytuacji.

            • Zamieszczone przez Kasiasta
              Dzięki dziewczyny za tulasy:)

              To jedyny plus tej sytuacji.

              Lepiej chore młodsze niż starsze. Bo tu już byłaby katastrofa….

              • Zamieszczone przez Bociek
                Lepiej chore młodsze niż starsze. Bo tu już byłaby katastrofa….

                No właśnie na samo dzień dobry

                • Zamieszczone przez Bociek
                  to tak jak u mnie
                  I w dodatku cały czas mam zagwozdkę jak to logistycznie połapać

                  ja iwdze, że mam te same roczniki
                  planu lekcji nie am, wiec nie wiem, jak mi dzieć do szkoły będzie chodził…

                  • Zamieszczone przez agga_łosiu
                    ile u Was przypada opiekunek na grupę?

                    U nas są grupy 40 dzieci na 3 Panie i jedną dochodzącą ( pomagającą we wszystkich 3 grupach )

                    23 dzieci, 2 panie + pani woźna

                    • Zamieszczone przez Kasiasta
                      Mój 3 latek nie idzie do przedszkola, ma anginę;(

                      uuuu wspólczuję

                      Mój za to idzie z wielkim guzem – dziś nie spojrzał i wbiegł na drzwi od szafy dobrze że nie trzeba było szyć.

                      • POWODZENIA dzieciaczki

                        • Zamieszczone przez alice82
                          POWODZENIA dzieciaczki

                          i powodzenia rodzice:)

                          • Właśnie pakuję swojego bąbla i myślę co mam jutro zabrać…

                            Wyprawka papiernicza to na spokojnie w przyszłym tyg.

                            I tak mam spakowane ubranko na przebranie, worek i kapcie, ręcznik – i jakoś mi mało tego -o czymś chyba zapomniałam

                            • ja spakowałam:
                              -ręcznik
                              -przybory do mycia zębów
                              -papcie
                              -2 X spodnie,bluzki,koszulki
                              -4 X majtki
                              -3 X skarpety
                              🙂 🙂 🙂
                              powodzenia rodzice

                              • 🙂
                                witam mamuski przedszkolakow:)
                                moja Natka juz w przedszkolu…zaprowadzilam ja przed 7, byla dzisiaj tylko 2 dzieci.
                                ale zostala bez problemu, dala mi buziaka i pobiegla do zabawek a mi sie smutno jakos zrobilo….
                                bardziej mam stresa niz ona
                                oby do 14

                                • Ale Wam fajnie
                                  🙂

                                  We wtorek mamy zebranie pierwsze:)

                                  • Olinek juz w p-kolu…pobiegł tAK szybko do dzieci,źe nie dałam mu buziaka phiii.odbiór koło 14 no chyba, źe będzie dramat 🙂 🙂

                                    • Poszliśmy zadowoleni do przedszkola. W szatni przyszła do nas pani, przedstawiła się. Piotruś był trochę onieśmielony ale nie płakał. Jak usłyszał że pani pamięta Asię – starszą siostrę, to jakoś mu weselej się zrobiło. Przyszła do szatni inna trochę starsza dziewczynka, wzięła Piotrusia za rękę i poszli do sali. Zdążyłam mu tylko powiedzieć że przyjdę po niego po obiadku. A on z fochem “no przecież wiem” I olał mnie zupełnie.

                                      • A u nas był dramat

                                        Fakt, ze Wiktor najmłodszy z grupy, początkowo nie płakał ale jak rozpłakały się pozostałe dzieci to strasznie lamentował!!!

                                        I tak na prawdę samej chce mi sie płakać, Pani młoda – dopiero po studiach – własnych dzieci brak – Widziałam, ze nie radziło sobie kompletnie, spoglądała tylko na rodziców czy aby nikt na nią nie patrzy. Podejścia do dzieci jak na tą chwilę twierdzę, że nie ma – nie potrafiła ich zabawić….

                                        Dwoje na niej wisiało pozostali siedzieli samotnie na sali, pod stołem i ten przeraźliwy płacz

                                        A i jeszcze jedno – drzwi w sali nie zamykane, dzieci wybiegały do rodziców, uciekały a ona nawet czasem nie wiedziała, że ktoś jej zginął.

                                        Szkoda, ze jesteśmy początkującym przedszkolem bo wszystkim byłoby łatwiej.

                                        Jestem dobrej myśli, Pani opiekunka, dyrektor bierze pod uwagę zdanie rodziców więc musi być dobrze…. 🙂

                                        • SUKCESSSSS obiad zjedzony. zero płaczu.. Nie chciał iść do domu-oby tak dalej 🙂 🙂 🙂 🙂

                                          agga_łosiu kciuki oby było lepiej

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general