3 latek nie chce robić kupy na nocnik

Młody skończył 3 lata, siusiu woła bez problemu, a kupa zawsze w pieluchę. Co gorsza nie zawoła i jak nie ma założonej pieluchy to wali w majtki….
tłumaczymy, prosimy, chodził na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu i miałam nadzieję, że potłumaczę, że jak nie będzie robił kupy to nie będzie chodził do przedszkola i to pomoże….eee tam…. chce do przedszkola chodzić, ale kupa na nocnik nie….
zostały 2 miesiące do przedszkola, zaczynam się bać, że się nie odpieluszy do września…. A bez tego z przedszkola nici….
macie jakieś sprawdzone sposoby?
nie wiem już co robić….
starsza też nie chciała robić na nocnik dość długo, ale chociaż wołała, zakłądało się pieluchę i nie było niemiłych niespodzianek. W pewnym momencie powiedzieliśmy, że nie ma już takich dużych pieluch w sklepach i zaczęła robić na nocnik, na Filipa nic nie działa…..

26 odpowiedzi na pytanie: 3 latek nie chce robić kupy na nocnik

  1. 3 latek nie chce robić kupy na nocnik

    Mieliśmy z synem ten sam problem za żadne skarby nie chciał na nocnik ale za to za każdym razem wędrował za rodzeństwem do WC i się przyglądał. Pewnego dnia spróbowałam i posadziłam go na ubikacji i ku uciesze synek od tamtej pory załatwia się jak pozostałe rodzeństwo. Nocnik za to służy mu do zabawy.

    • Nie poganiaj bo zrazisz dzieciaka….sam chyba musi to zrozumiec…ja tak mialam przy synku…

      Szwagier opowiadal ze jego syn tez robil w majty i okazalo sie ze go boli i wolal na stojaco

      • Zamieszczone przez agazyla
        Nie poganiaj bo zrazisz dzieciaka….sam chyba musi to zrozumiec…ja tak mialam przy synku…

        Szwagier opowiadal ze jego syn tez robil w majty i okazalo sie ze go boli i wolal na stojaco

        a długo to trwało u Twojego synka? mam w ogóle nic nie mówić,jak długo?
        najbardziej mnie przeraża fakt, że od września przedszkole…

        • Zamieszczone przez Octavia27
          Mieliśmy z synem ten sam problem za żadne skarby nie chciał na nocnik ale za to za każdym razem wędrował za rodzeństwem do WC i się przyglądał. Pewnego dnia spróbowałam i posadziłam go na ubikacji i ku uciesze synek od tamtej pory załatwia się jak pozostałe rodzeństwo. Nocnik za to służy mu do zabawy.

          mój się siostrze przygląda, nam się przygląda, sama siada…. i tylko siusiu robi….

          • odstaw pieluchę zupełnie, na spacery zapasowe ubronko zabieraj… a brudne majty nie sam wypierze
            u nas podziałało…
            myślę, że w dwa miesiące dacie rade bez problemu..
            T siku robił na nocnik, a kupe najpierw w majty a potem tylko do toalety.

            • o właśnie.. łatwo to zaobserwować, bo jak chce kupe to udaje się w ustronne miejsce np pod stół, fotel, za drzwi

              • Zamieszczone przez majowamama
                i u nas to samo bylo (za miesiąc 3 lata)
                aż się zawzięłam, zaczęłam obserwowac non-stop młodego i jak widzialam, że się do kupy ustawia, to siup na nocnik
                na początku wstrzymywał i nie robił, ale po 2 dniach zrobił po raz pierwszy, kolejne 2 dni obserwowałam, sadzalam i robił, a potem w majty juz nie robił wcale, wprawdzie tez nie wołał, ale jak posadzilam i obiecałam tiktaka to pięknie się udawało 🙂
                teraz juz wola bez problemu, za to w nocy leje nadal i nie mogę się przełamac, zeby pieluchę wyjąć 😉

                U nas pielucha po nocy aż ciężka, a 3 lata stuknęło w czerwcu 😉
                Trudno. Ściągnę jak chociaż 2 noce pod rząd będzie sucha…

                • Zamieszczone przez karen.
                  odstaw pieluchę zupełnie, na spacery zapasowe ubronko zabieraj… a brudne majty nie sam wypierze
                  u nas podziałało…
                  myślę, że w dwa miesiące dacie rade bez problemu..
                  T siku robił na nocnik, a kupe najpierw w majty a potem tylko do toalety.

                  drastyczne 🙂

                  • Zamieszczone przez majowamama
                    i u nas to samo bylo (za miesiąc 3 lata)
                    aż się zawzięłam, zaczęłam obserwowac non-stop młodego i jak widzialam, że się do kupy ustawia, to siup na nocnik
                    na początku wstrzymywał i nie robił, ale po 2 dniach zrobił po raz pierwszy, kolejne 2 dni obserwowałam, sadzalam i robił, a potem w majty juz nie robił wcale, wprawdzie tez nie wołał, ale jak posadzilam i obiecałam tiktaka to pięknie się udawało 🙂
                    teraz juz wola bez problemu, za to w nocy leje nadal i nie mogę się przełamac, zeby pieluchę wyjąć 😉

                    boję się tego wstrzymywania, bo też się czaiłam i sadzałam, ale mówił tylko:”później, później”, a potem narzeka, że brzuszek boli….
                    a jak do niego podchodze i już zaczyna to woła: “stop” i łzy w oczach… szkoda mi go…
                    może jedank spóbuję tej metody jeszcze raz jak wrócimy z wakacji za 3 tygodnie….

                    mój też w nocy i na drzemkach leje ile wlezie…. a w przedszkolu też drzemki są… nie wyobrażam sobie tego.

                    • Zamieszczone przez Bep
                      U nas pielucha po nocy aż ciężka, a 3 lata stuknęło w czerwcu 😉
                      Trudno. Ściągnę jak chociaż 2 noce pod rząd będzie sucha…

                      jak odpieluszałam Olę (miała 2 latka) i udało się po jakimś tygodniu, od razu po nocach pielucha była sucha, a młoda się budziła na siku. W naiwnosci swej wielkiej myślałam, że syn tez bedzie ta wspaniałomyślny i zaoszczędzi rodzicom za pieluchy niestety, leje jak śpi i nie ma zamiaru przestać…. cóż poczekamy….

                      • Zamieszczone przez agnessa
                        drastyczne 🙂

                        eeeee tam drastycznie;)
                        on bardzo chętnie chciał prać te obsrańce… szybko zakumał, że to nie miejsce dla kupy:)

                        • Mój prawie trzylatek nie znosił nocnika, był dla niego niewygodny,
                          kupiliśmy nakładkę na wc i bez problemu woła,
                          ale nic na siłę, żeby dziecko się nie zraziło.

                          • Zamieszczone przez karen.
                            eeeee tam drastycznie;)
                            on bardzo chętnie chciał prać te obsrańce… szybko zakumał, że to nie miejsce dla kupy:)

                            se nie wyobrażam mojego piorącego gacie z kupą :Radocha::Radocha:
                            kupa śmieldzi…

                            • Zamieszczone przez Redyna
                              Mój prawie trzylatek nie znosił nocnika, był dla niego niewygodny,
                              kupiliśmy nakładkę na wc i bez problemu woła,
                              ale nic na siłę, żeby dziecko się nie zraziło.

                              nakładke też na stanie mamy…. używamy do sikania…. bo młody lubi w pozycji siedzacej się załatwiac…. 🙂

                              • Zamieszczone przez agnessa
                                a długo to trwało u Twojego synka? mam w ogóle nic nie mówić,jak długo?
                                najbardziej mnie przeraża fakt, że od września przedszkole…

                                Chyba tez mial z trzy lata

                                Ale sobie przypomnialam ze przy ospie 4 miesiace temu moja czterolatka takie mi odstawiala numery z kupa….kupa sie pchala a na toalete nie siadla..myslalam ze oszaleje…okazalo sie ze ja bolalo bo tak twardniala trzymana w tylku tydzien….robila mi takie cyrki z miesiac….

                                • Zamieszczone przez agnessa
                                  boję się tego wstrzymywania, bo też się czaiłam i sadzałam, ale mówił tylko:”później, później”, a potem narzeka, że brzuszek boli….
                                  a jak do niego podchodze i już zaczyna to woła: “stop” i łzy w oczach… szkoda mi go…
                                  może jedank spóbuję tej metody jeszcze raz jak wrócimy z wakacji za 3 tygodnie….

                                  mój też w nocy i na drzemkach leje ile wlezie…. a w przedszkolu też drzemki są… nie wyobrażam sobie tego.

                                  Moj syn nocne lanie mial ponad 4 lata….koszmar co ja sie nameczylam zanim przestal:)

                                  • U nas podobny problem… tyle ze od dawna wolala o pieluche. W majty nie zrobi, choc zdarzylo sie u niego to ostatnio ale mysle ze przez stres… bo 2 dni robil kupe na nocnik, byl z siebie dumny i nagle przestal. Moze my za czesto sie go pytalismy “chcesz kupe na nocniczek?” itd… w koncu zazadal pieluchy, udsawalismy ze jej nie ma, ze sie skonczyly a on wstrzymywal az nie wytrzymal…. I z powrotem sa pieluchy na kupy 🙁
                                    W nocy tez bo duzo pije wody… ale o to najmniej sie martwie…

                                    • Zamieszczone przez malimarta
                                      U nas podobny problem… tyle ze od dawna wolala o pieluche. W majty nie zrobi, choc zdarzylo sie u niego to ostatnio ale mysle ze przez stres… bo 2 dni robil kupe na nocnik, byl z siebie dumny i nagle przestal. Moze my za czesto sie go pytalismy “chcesz kupe na nocniczek?” itd… w koncu zazadal pieluchy, udsawalismy ze jej nie ma, ze sie skonczyly a on wstrzymywal az nie wytrzymal…. I z powrotem sa pieluchy na kupy 🙁
                                      W nocy tez bo duzo pije wody… ale o to najmniej sie martwie…

                                      Tak dawno Cię nie widziałam tutaj, że nie wiedziałam, że soistrzyczkę Fabianowi zasponsorowałaś 🙂 gratki wielkie 🙂 a to tak niedługo już….

                                      co do tematu wątku…..pocieszajace, że nie jestem sam… niepocieszające, że tak jest… cóż musimy chyba czekać…..

                                      • Zamieszczone przez agazyla
                                        Moj syn nocne lanie mial ponad 4 lata….koszmar co ja sie nameczylam zanim przestal:)

                                        ale przestał tak z dnia na dzień, czy “pracowałas” nad tym?

                                        • Zamieszczone przez agazyla
                                          Chyba tez mial z trzy lata

                                          Ale sobie przypomnialam ze przy ospie 4 miesiace temu moja czterolatka takie mi odstawiala numery z kupa….kupa sie pchala a na toalete nie siadla..myslalam ze oszaleje…okazalo sie ze ja bolalo bo tak twardniala trzymana w tylku tydzien….robila mi takie cyrki z miesiac….

                                          to w takiej sytuacji to chyba lewatywa…. ale też sobie nie wyobrażam, że młody pozwala sobie na nią….

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek nie chce robić kupy na nocnik

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general