3 latek nie chce robić kupy na nocnik

Młody skończył 3 lata, siusiu woła bez problemu, a kupa zawsze w pieluchę. Co gorsza nie zawoła i jak nie ma założonej pieluchy to wali w majtki….
tłumaczymy, prosimy, chodził na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu i miałam nadzieję, że potłumaczę, że jak nie będzie robił kupy to nie będzie chodził do przedszkola i to pomoże….eee tam…. chce do przedszkola chodzić, ale kupa na nocnik nie….
zostały 2 miesiące do przedszkola, zaczynam się bać, że się nie odpieluszy do września…. A bez tego z przedszkola nici….
macie jakieś sprawdzone sposoby?
nie wiem już co robić….
starsza też nie chciała robić na nocnik dość długo, ale chociaż wołała, zakłądało się pieluchę i nie było niemiłych niespodzianek. W pewnym momencie powiedzieliśmy, że nie ma już takich dużych pieluch w sklepach i zaczęła robić na nocnik, na Filipa nic nie działa…..

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 3 latek nie chce robić kupy na nocnik

  1. Zamieszczone przez agnessa
    Tak dawno Cię nie widziałam tutaj, że nie wiedziałam, że soistrzyczkę Fabianowi zasponsorowałaś 🙂 gratki wielkie 🙂 a to tak niedługo już….

    co do tematu wątku…..pocieszajace, że nie jestem sam… niepocieszające, że tak jest… cóż musimy chyba czekać…..

    Dzieki!
    Milo Ciebie widziec:-)))
    Zasponsorowalam siostrzyczke, ale on taki urwis ze az sie boje… kolejne letnie dziecko bedzie, tym razem z sierpnia

    A co do tych kup w pieluszcze… ja osobiscie uwazam, ze nie ma co popedzac, sam do tego dorosnie. Nie naciskam po ostatnim doswiadczeniu bo nie chce go stresowac tym, ani meczyc…
    Chyba w koncu przestana walic w pieluchy!! ;-))

    A jak Twoje szkraby sie maja?

    • Posadź go na ubikację;)
      Kup taką nakładkę dla dzieci.

      U nas J. sam się odpieluchował- w lipcu kończył 2 lata a w czerwcu pozbyliśmy się pieluch.
      Tak z dnia na dzień sam postanowił;)

      • Zamieszczone przez ahimsa
        Posadź go na ubikację;)
        Kup taką nakładkę dla dzieci.

        U nas J. sam się odpieluchował- w lipcu kończył 2 lata a w czerwcu pozbyliśmy się pieluch.
        Tak z dnia na dzień sam postanowił;)

        siada na ubikacji, na nakładce…. i za każdym razem mówi: później zrobie, nie wychodzi…

        • Zamieszczone przez malimarta
          Dzieki!
          Milo Ciebie widziec:-)))
          Zasponsorowalam siostrzyczke, ale on taki urwis ze az sie boje… kolejne letnie dziecko bedzie, tym razem z sierpnia

          A co do tych kup w pieluszcze… ja osobiscie uwazam, ze nie ma co popedzac, sam do tego dorosnie. Nie naciskam po ostatnim doswiadczeniu bo nie chce go stresowac tym, ani meczyc…
          Chyba w koncu przestana walic w pieluchy!! ;-))

          A jak Twoje szkraby sie maja?

          dasz sobie radę, amłody będzie musiał się dostosować… no cóż będzie inaczej….

          ja też nie chcę popędzać, ale przedszkole od września…. a on ma to w nosie….

          a może poproś soistrzyczkę, to 29/07 wyjdzie?:)będziesz miałą bliźniaki;)

          u mnie w porządku, Olka do pierwszej klasy idzie, wiec teraz się wakacjuje, Filip coraz bardziej rozgadany i kłótliwy 🙂 w niedzielę jedziemy nad morze 🙂

          • Zamieszczone przez agnessa
            dasz sobie radę, amłody będzie musiał się dostosować… no cóż będzie inaczej….

            ja też nie chcę popędzać, ale przedszkole od września…. a on ma to w nosie….

            a może poproś soistrzyczkę, to 29/07 wyjdzie?:)będziesz miałą bliźniaki;)

            u mnie w porządku, Olka do pierwszej klasy idzie, wiec teraz się wakacjuje, Filip coraz bardziej rozgadany i kłótliwy 🙂 w niedzielę jedziemy nad morze 🙂

            Dac rade to chyba dam… przeciez musze ;-)))
            29 lipca nie moge urodzic, oj nie… 31 robimy Fabianowi impreze urodzinowa to musze byc w domu:-))) takze poczekam do sierpnia tym razem jednak hihihi

            Milego wakacjowania dla waszej rodzinki, udanego urlopu!!

            • Jest to SIUP WC Limit na początku i nic nie zrobił, nie po dwóch dniach zrobić po raz pierwszy zobaczyłem kolejne dwa dni, a sadzalam jak to majty zrobili wszystko, ale zawołał, ale sadzenia obszaru i jego zaangażowanie w sukces grzywny tiktak…

              Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek nie chce robić kupy na nocnik

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo
              Enable registration in settings - general