3 latka i Wszystko TYLKO do pampersa

Witajcie
Mam problem z moją Olką

w maju skończy 3 lata i za nic nie da się posadzić na nocnik/toaletę z nakładką/na trawkę/w majtki
Na nic – wszystko do pampersa

ubieram majtki – OK – ale jak przychodzi chęć na siku – wstrzymuje – siada na nocnik – siedzi z 15 minut i pyta “dlaczego nie leci”?
Widzę że jest spięta i wstrzymuje – potem zaczyna się denerwować – prosi o pampersa – ja mówię – spróbuj jeszcze – ona próbuje i NIC

płacze łzami – ściska tak kolana, kuli się – ani kapki nie puści – a sprawia jej to straszny ból – widzę jak cierpi –
zakładam pampersa – wychodzi i wraca z sikami szczęśliwa

Nie chcę jej skrzywdzić – ani w jedną ani w drugą stronę

tzn. zakładać jej pampersa – i nadal tkwić w miejscu
lub nie zakładać – i patrzeć jak cierpi – albo doprowadzić ją do jakiegoś rozstrojenia psychicznego – nie znam się na tym..

Chcę jej pomóc – a nie wiem jak

proszę Was o jakiekolwiek rady – może znacie jakiś sposób by zaczęło to funkcjonować normalnie – bez stresu dla niej i dla mnie

13 odpowiedzi na pytanie: 3 latka i Wszystko TYLKO do pampersa

  1. Zamieszczone przez AgnieszkaS
    Witajcie
    Mam problem z moją Olką

    w maju skończy 3 lata i za nic nie da się posadzić na nocnik/toaletę z nakładką/na trawkę/w majtki
    Na nic – wszystko do pampersa

    ubieram majtki – OK – ale jak przychodzi chęć na siku – wstrzymuje – siada na nocnik – siedzi z 15 minut i pyta “dlaczego nie leci”?
    Widzę że jest spięta i wstrzymuje – potem zaczyna się denerwować – prosi o pampersa – ja mówię – spróbuj jeszcze – ona próbuje i NIC

    płacze łzami – ściska tak kolana, kuli się – ani kapki nie puści – a sprawia jej to straszny ból – widzę jak cierpi –
    zakładam pampersa – wychodzi i wraca z sikami szczęśliwa

    Nie chcę jej skrzywdzić – ani w jedną ani w drugą stronę

    tzn. zakładać jej pampersa – i nadal tkwić w miejscu
    lub nie zakładać – i patrzeć jak cierpi – albo doprowadzić ją do jakiegoś rozstrojenia psychicznego – nie znam się na tym..

    Chcę jej pomóc – a nie wiem jak

    proszę Was o jakiekolwiek rady – może znacie jakiś sposób by zaczęło to funkcjonować normalnie – bez stresu dla niej i dla mnie

    Może na początek niech się chociaż wysika pod prysznicem ?

    • moze wsadz nóżki do ciepłej wody jak będzie siedzieć na nocniku, skoro nie ucieka a siedzi, a dodatkowo odkręć wodę w kranie, powinno poskutkować,

      • Zamieszczone przez agullec
        moze wsadz nóżki do ciepłej wody jak będzie siedzieć na nocniku, skoro nie ucieka a siedzi, a dodatkowo odkręć wodę w kranie, powinno poskutkować,

        o tym samym pomyślałam żeby odkręcić wode w kranie, ponoć pomaga

        ja co prawda nie miałam ze starsza takiego problemu, więc niezbyt pomogę, ale może sprtóbuj jak już siedzi na nocniku czymś ja zainteresować czytaj książeczki, pokazuj jej coś…wydaje mi sie, że kiedyś miała ciężkie wypróżnienie i bolało ja to

        • może po prostu nie naciskaj.ubieraj pampka i nie poruszaj wcale tego temat.za tydzień,dwa spróbuj posadzic na nocnik,jak sie nie uda to odczekaj jeszcze troche…widac nie gotowa…

          • Agnieszko ja mam ten sam problem z Kornelią. Na początku kwietnia skończy 3 lata i również tylko pampersowa. Wode puszczałam nic nie dawało 🙁 ale zmówiłam książeczkę z Allegro “Nocnik nad nocnikami ” i będę dalej próbowała.
            Kornelia usiądzie na nocnik ale mówi, że ją nóżki bolą, toaleta z nakładką czy bez zawsze mówi, że jest zimna, Klaudia w jej wieku juz dawno robiła. A jak głupio zrobiło mi się jak spotkałąm znajomą, której córka w kwietniu skonczy 2 lata i juz od ubiegłego roku od jesieni nie robi w pieluchy.
            Ach mam nadzieje, że nadejdzie czas i dla Kornelii.

            Pozdrawiam

            • moj starszak z maja tez, odpieluszony tydzień przez 3 urodzinami
              wcześniejsze próby na nic się zdały
              dziecko nie gotowe = dziecko nie gotowe
              tyle
              imo założyć pampa i czekać
              kiedyś przyjdzie i na nią pora 🙂

              najmłodsza kończy 3 lata w sierpniu
              pampers rulez 😀
              ani myśli się przestawiać 😉

              • Zamieszczone przez AgnieszkaS
                Witajcie
                Mam problem z moją Olką

                w maju skończy 3 lata i za nic nie da się posadzić na nocnik/toaletę z nakładką/na trawkę/w majtki
                Na nic – wszystko do pampersa

                ubieram majtki – OK – ale jak przychodzi chęć na siku – wstrzymuje – siada na nocnik – siedzi z 15 minut i pyta “dlaczego nie leci”?
                Widzę że jest spięta i wstrzymuje – potem zaczyna się denerwować – prosi o pampersa – ja mówię – spróbuj jeszcze – ona próbuje i NIC

                płacze łzami – ściska tak kolana, kuli się – ani kapki nie puści – a sprawia jej to straszny ból – widzę jak cierpi –
                zakładam pampersa – wychodzi i wraca z sikami szczęśliwa

                Nie chcę jej skrzywdzić – ani w jedną ani w drugą stronę

                tzn. zakładać jej pampersa – i nadal tkwić w miejscu
                lub nie zakładać – i patrzeć jak cierpi – albo doprowadzić ją do jakiegoś rozstrojenia psychicznego – nie znam się na tym..

                Chcę jej pomóc – a nie wiem jak

                proszę Was o jakiekolwiek rady – może znacie jakiś sposób by zaczęło to funkcjonować normalnie – bez stresu dla niej i dla mnie

                Kiedy Starsza miała ospę – wysypało ją w miejscach intymnych i nie chciała robić siusiu, bo piekło. Potrafiła przez pół dnia nie robić siku… Na początku (tak jak tu pisała któraś z Forumek) robiła siusiu pod prysznicem – polewałam jej okolice intymne ciepłą wodą. Po jakmś czasie ułatwiłam nam życie – sadzałam ją na nocnik i pryskałam ciepłą wodą używając spryskiwacza do kwiatów Przy ciepłej wodzie jakoś się rozluźniała i w jej akurat przypadku – poprostu nie piekło.
                Może w przypadku Twojej Oli pomogłaby pielucha tertrowa zamiast pampersa…Wiesz, pielucha między nogami jest…tylko mokro. Może jej się nie spodoba i będzie wolała nocnik.

                • Zamieszczone przez gosik
                  moj starszak z maja tez, odpieluszony tydzień przez 3 urodzinami
                  wcześniejsze próby na nic się zdały
                  dziecko nie gotowe = dziecko nie gotowe
                  tyle
                  imo założyć pampa i czekać
                  kiedyś przyjdzie i na nią pora 🙂

                  najmłodsza kończy 3 lata w sierpniu
                  pampers rulez 😀
                  ani myśli się przestawiać 😉

                  ufff… no to widzę, że moj Mich nie jeste jedyny taki co tylko pieluchę wielbi. Ma 2 lata i 5 m-cy i na nocnik ma alergię, na nakładkę też

                  • Moja córeńka odpieluchowana w grudniu- a w kwietniu kończy 3 latka.
                    Generalnie wszystko było na nie nawet jak miała majteczki i zrobiła siku to jej to nie przeszkadzało i chodziła pół dnia i nic(niektórzy radzili żeby ją tak zostawiać bo jej będzie przeszkadzać..)

                    nie dawało rezultatów też wysadzanie po przebudzeniu, ani co godzina, ani po jedzeniu, ani tetra ani pieluchy wielorazowe… Ani woda puszczona z kranu..

                    co pomogło..:)

                    puszczałam ją z gołą dupką bez majteczek w pokoju był nocniczek a my się bawiłyśmy, oglądała bajki itd.. raz coś jej czytałam albo coś w ten deseń i zrobiła przypadkowo tak siku na nocnik- zrobiliśmy z tego mega święto, zadzwoniła do babci się pochwalić itd..
                    potem miała tak że jak miała goły tyłek to za każdym razem zrobiła siku na nocnik albo nakładkę ale jak tylko założyłam jej pieluchę to od razu była mokra.
                    więc stopniowo jej dodawałam spódniczkę żeby musiała coś podnosić..
                    potem kupiłam jej majteczki ze świnką pepe którą kocha i jakoś poszło 🙂
                    przez dłuższy czas był jeszcze problem z kupką ale teraz już wszystko jest na ubikację i ona to świetnie kontroluje.

                    • Zamieszczone przez green
                      ufff… no to widzę, że moj Mich nie jeste jedyny taki co tylko pieluchę wielbi. Ma 2 lata i 5 m-cy i na nocnik ma alergię, na nakładkę też

                      prawda że ulga na sercu, mój młody ma 2,5 l i jak pokazuję nocnik to całe osiedle słyszy ”NIE”, a od września przedszkole

                      • oj, ulga żem nie sama 😮

                        ale przyznaję dręczy mnie najbardziej – opinia społeczeństwa z wielkimi oczami ”taka duża i w pampersie”

                        a Ty się tłumacz “dlaczego!”

                        odczekam, i będę próbować co jakiś czas

                        Dziękuję za odpowiedzi 🙂

                        • Ja dopiero przed problemem, ale jak nie chce na nocniku, a chce w pampersa, to może zacząć od na nocniku w pampersie? Nie wiem, czy to ma sens, ale…

                          • Hej też miałam problem żeby oduczyć synka ( 2 lata i 9 mies.) chodzenia w pampersach. Nocnik zawsze był be i tak zostało do tej pory. siusia do kibelka jak dorosły facet ale to udało mi się dopiero jakieś 5 miesięcy temu. nic nie robiłam na siłe, przyszła pora i sam przed kąpaniem stanął koło kibelka i zrobił siku ( oczywiście najpierw mąż musiał mu to zademonstrować pare razy). ale mam cały czas problem z kupą. robi w Majtusie, najlepsze jest to że zawsze chowa się za łóżkiem.
                            Wydaje mi się że Twoja Mała jeszcze nie dorosła do tego, daj jej troszke czasu.
                            POZDRAWIAM

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latka i Wszystko TYLKO do pampersa

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general