3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

Jak tam wasze przygotowania do przedszkola?
Jak reagują dzieciaczki?
Zakupy wszystkie juz macie zrobione?

Ja powiem szczerze, że sie zaczynam denerwować.
Natusia chce iść ale co z tego bedzie, to sie dopiero okaże.
Martwi mnie to, że ona to straszny niejadek i bedzie problem z jedzeniem w przedszkolu.
To maje największe zmartwienie.
Do dzieci jest bardzo chetna i to nie powinno być żadnych problemów. Nie umie się jeszcze dobrze sama rozebrac i ubrać – z tym na pewno pomoże pani, bo pewnie nie ona jedna tego nie opanowała dobrze.
I kurcze te dwie opiekunki na taka mase dzieciaków, jak dla mnie to stanowczo za mało.
O reszte rzeczy jestem raczej spokojna, ale i tak zaczynam się denerwować.
Czekają nas jeszcze dodatkowe szczepienia, bo chce ja na wszystko zaszczepić ale jak to bedzie wygladało w praktyce to zobaczymy, bo zalezy to przede wszystkim od tego czy będzie chorowała i jak często a wiadomo, chore dziecko nie moze być szczepione.
W przyszłym tygodniu szczepimy na ospę, szczepionka już zamówiona.
Kurcze boję się, na prawde bije sie jak to będzie….

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

  1. Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

    Ja też cała w strachu. Jutro Liw idzie do przedszkola a ja spać nie mogę z nerw. Chyba pośle ją na 2 godziny a potem będę wydłużać.


    Ania, Liw i Olek

    • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

      Zaprowadziłam Nikolę na 8, dała buziaka, pomachała rączką i pobiegła.
      Takze jestem mile zaskoczona, pewnie jeszcze nadejdzie kryzys.

      P. S Ile jest dzieci u Was dzieci w grupach, i ile przedszkolanek do pilnowania?

      Jakie są warunki w przedszkolach panstwowych?
      Chodzi mi o salę,? Czy jest to duze pomieszczenie, i czy dzieciaki jedzą bawią sie, i śpią w jednej sali? u Nikoli tak właśnie jest -troche mnie to niepokoi.

      • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

        moj debiutant rozplakal sie, jak go zostawialam 🙁

        U nas dzieci jest ok. 2o
        dwie panie
        jedzenie, spanie i zabawa w tej samej sali

        ale nie to mnie najbardziej martwi
        tylko to, jak moj pobudliwy 3latek przetrwa czas lezakowania

        Odbieramy dzieci po 14…

        • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

          Ja o leżakowaniu narazie nie mysle, zabiore ją wcześniej.

          U nas 30 dzieciakow na dwie panie.
          Z tą salą mnie uspokoiłaś, jednak to chyba norma w przedszkolach.

          Zadzwon moze pozniej do przedszkola, pewnie juz sie uspokoil.

          • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

            Wrocilam….. Odprowadzilam…
            jak wracalam na piechote do domu, to zuzylam cala paczke chusteczek i morze lez wylalam…..
            To byla dla mnie za trudna sytuacja…. po prostu za trudna…..

            Rano wszystko w porzadku, zjadl bakusia i wypil herbatke, zeby nie umarl z glodu do 9. ja dzis na urlopie. o 7:50 wyszlismy z domu, Adi wesolo machal workiem, ktory razem z tata kupili. mi juz bylo niedobrze, a malenka w brzuszku strasznie sie rzucala. w przedszkolu uslyszalam ryk 1 chlopczyka i juz mi sie nieswojo zrobilo. spojrzalam na spis dzieci i dowiedzialam sie, ze Adaś ma znaczek z wiaderkiem. powiesil sobie worek na koleczku, przebral buciki (ja juz bliska placzku, on sie trzyma). okazalo sie, ze u nas wprzedszkolu daja worki dzieciom i reczniki tez (kazde ma takie samo), wiec buty zostawil w swoim, a ciuszki na zmiane oraz poszewkke wsadizlismy do rpzedszkolnego worka). w sali stanal na srodku i nie wiedzial co robic, ale podeszla pani i go zagadnela. ja niestety musialam wybiec szybko z sali i sie rozryczec, bo juz nie mialam sily….. a bardzo nie chcialam zeby Adas to widzial.

            teraz siedze w domu i rycze, szukam sobie roboty, bo co sobie pomysle, ze on tam zostal to mi sie cos wywraca w srodku.

            maz dzwonil i ja mu kategorycznie zapowiedzialam, ze wiecej nie zaprowadze Adasia, bede go wybierac, a on bedzie zaprowadzal.

            MamaMaja+ oraz Adaś (19.05.2004)

            • Re: nieciekawy początek w przedszkolu Cz-wa

              A mozesz powiedziec o ktorym przedszkolu mowisz? Moj Adas zaczal wlasnie przedszkole w Gnaszynie w Cz-wie, jest 26 dzieci i 2 Panie. W czasie posilkow pomaga jeszcze jedna Pani przygotowujaca posilki.
              A chalas oczywiscie jest, jak wszystkie zaczna dyskutowac to bez harmoderu sie nie obejdzie.
              Twoje dziecie napewno sie przyzwyczai, choroby to norma w przedszkolu i trzeba przetrwac. A jesli chodzi o stawianie na swoim to i pewnie w klubie bedzie musiala sie nauczyc.
              Ja bym zostawila mala w przedszkolu.

              Powodzenia

              Adaś 2003 i Izulka 2005

              • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

                Tazmanko, jestes z Białegostoku, prawda?
                30 dzieci to sporo – ktore to przedszkole? Dodatkowa sala do lezakowania w maluszkach jest w wielu naszych przedszkolach.
                Czy te 2 panie to nauczycielki i do tego jest jeszcze pomoc? Tak powinno być.

                Ula i Emilka (prawie 4)

                • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

                  U nas w przedszkolu 26 dzieci, 2 Panie do pilnowania, jedna dochodzi w czasie posilkow, sala do zabawy i jedzenia jedna, natomiast do lezakowania jest osobno. Wyglada jak z bajki o krasnoludkach 🙂

                  Adaś 2003 i Izulka 2005

                  • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

                    W naszej grupie 24 dzieci, dwie panie i jedna do pomocy. Nie zostawiam na leżakowanie, zresztą podobno ustalono, że w tej grupie spania nie będzie (choć pani przedszkolanka uważa, że lepiej gdyby było) ale jakiś odpoczynek po obiedzie, słuchanie bajek na przykład, ale ja po obiedzie już Emilkę odbieram. U nas jest też jedna sala, nawet spora.

                    Dziś odprowadziłam ją z sukcesem, nie płakała, choć to jej debiut, ale i tak przeżywam…
                    (w podpisie właśnie z dzisiejszego poranka wesołe dziecko szykuje się do przedszkola!)

                    Dagmara i synek w październiku

                    • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

                      Sala jest jedna- do wszystkiego.
                      Po jedenej stronie stoją stoliki, po drugiej zabawki, a na drzemke rozkładają na srodku lezaki, tez mnie to zdziwilo, pytalam dyrektorke, czy to przejsciowa sala, powiedziala ze juz tak zostanie- bo jest przepelnienie.
                      To jest duze przedszkole i przyjmują 2,5 latkow.
                      Panie sa tylko dwie- ponoc czasem wozna pomaga.

                      Napisze na priv jakie to przedszkole.

                      Nikoli sie podoba, mnie mniej- zobaczymy jak bedzie.

                      • agnieszkaagatka Dodane ponad rok temu,

                        Re: nieciekawy początek w przedszkolu Cz-wa

                        Przedszkole Miejskie nr 38 w Częstochowie przy ul. Okulickiego 63

                        Wielkie dzięki za radę

                        Obie chore 🙁

                        Agnieszka i Agatka ( 4-4-2004)

                        • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

                          Niezwykle szczegółowo opisałaś Wasze przedszkolne początki 🙂 Bardzo fajnie!!

                          Maciek też chętnie rano do przedszkola poszedł.
                          W szatni się przebrał i z uśmiechem na buzi wkroczył na salę 🙂
                          Zafascynowały go autka jeździki i tylko na nich był skupiony.
                          Gdy go oddałam w ręce jednej z Pań już nie był taki pewny siebie, wycofał się, ale trzymał fason.
                          On potrzebuje chwilki by się zaklimatyzować więc jestem dobrej myśli 🙂
                          Płakał tylko jeden chłopczyk, Piotruś i juz czekał przy drzwiach na Babcię…

                          Odbieram go o 12.00. Ten pierwszy dzień jest taki organizacyjny i nie będzie leżakowania…więc kto może to odbierze dziecko po obiedzie…mi to na rękę 🙂
                          I tak już nie mogę się na niczym skupić i ciągle zerkam na zegarek 🙂

                          Beata i Maciek

                          • Re: dot. szczepionek

                            we wrocławiu tez nie ma szepionek w hurtowniach

                            • Re: nieciekawy początek w przedszkolu Cz-wa

                              Ja bym na twoim miejscu dała do “klubu przedszkolaka ” i nie zastanawiała sie wcale.
                              Strasznie duze grupy dzieci macie, u nas jest 25 dzieci w grupie

                              • Grupy dzieci i “startowa relacja”

                                Miałam własnie zapytac o liczebnośc grup dzieci w przedszkolu.
                                Bo czytam i widze, ze jest róznie.
                                U nas grupy licza 25 dzieci, do tego sa 2 panie i pomoc. Sala jest duża. Na niej jedza i spią.

                                A co do dzisiejszego dnia….
                                Płaczu nie było, pokazałam jej szafke gdzie ma ubranka, ma znaczek z “gruszeczką” 🙂
                                Potem poszlismy do sali, nie było żadnego problemu, zresztą natusia 6-ke dzieci z grupy już zna więc jest jej o wiele raźniej.
                                Wyszłam, dała mi buziaka na papa i zobaczymy…mam stresa, za przeproszeniem rano dostałam sraczki, oczywiście ja nie ona i rozbolała mnie głowa.
                                Ide po nia o 14:30 – i zobaczymy….
                                Napiszę więczorem.

                                • agnieszkaagatka Dodane ponad rok temu,

                                  Re: nieciekawy początek w przedszkolu Cz-wa

                                  Śliczna córa, dziekuję za pomoc też tak zrobię. Będziemy obie spokojniejsze 🙂

                                  Agnieszka i Agatka ( 4-4-2004)

                                  • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

                                    Madzia a napisz mi do którego przedszkola mały poszedł, bo pamietam, ze pisałas, ze zapisałaś go do 6-ściu.
                                    Poszedł tam, gdzie najbardziej chciałaś?

                                    • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

                                      Kochana ja by nie mysleć od 8 rano:
                                      -zrobiłam zakupy
                                      -wstawiłam zupę
                                      – włączyłam 2 prania
                                      -pozmywałam
                                      – powycierałam kurze
                                      – odkurzyłam dywany
                                      – umyłam podłogę…. jest 11:37 a ja czekam do 14:30 by ja odebrac…. cały czas mama sraczke

                                      • Re: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

                                        No prosze, jaka szczęśliwa 🙂

                                        • Re: Grupy dzieci i “startowa relacja”

                                          Nikola juz ‘odebrana’.
                                          Płaczu nie było, za to usmiech na twarzy.
                                          Oczywiscie byl mały problem, bo zsiusiała sie i nie dała pani zmienic spodni- chodzla taka zasikana, ale poza tym ok.
                                          Jak weszłam na sale, to byłam w lekkim szoku, bardzo dużo dzieci płakało, pouczepiane na te panienie- widać ze ciężko im było upilnować wszystkiego.
                                          Jutro Nikola zostanie na obiad.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latki przedszkolaki- zaczynamy przedszkole

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general